Чи був Вільгельм II гомосексуалістом?

Протягом 30 років Вільгельм II був німецьким кайзером. Імператор любив прибамбаси в уніформі і міцні слівця. Фігура Вільгельма II досить суперечлива, по крайней мере, в оцінках істориків. Восени в Німеччині вийдуть дві монографії про нього. У них ставляться такі важливі питання: бажав чи кайзер вступу Німеччини у війну до 1914 року? Чи був Вільгельм II гомосексуалістом? Протягом 30 років Вільгельм II був німецьким кайзером

Кайзер Вільгельм II

До 1918 року день 27 січня в протягом цілих десятиліть був святковим днем. Лунав дзвін, діти читали вірші. 27 січня 2009 року в Німеччині великого свята не буде. Хоча німецькому кайзеру і королю Пруссії Вільгельму II виповнюється 150 років. Однак до сих пір немає відповіді на питання, ким же був останній Гогенцоллерн.

22 вересня в Німеччині вийдуть дві книги про імператора. Третій том біографії Вільгельма II написаний мюнхенським істориком К. Х. Беком (CH Beck). І ще одна біографія належить перу німецько-британського історика Джона К. Г. Рёля (CG Röhl).

Чи відповідальний Вільгельм II за розв'язання Першої світової війни? На це питання Рёль відповідає так: «Я намагаюся привести докази того, що Вільгельм ще до 1914 року мав намір розв'язати війну, так само, як це було під час Балканської кризи в листопаді 1912 року».

Тоді, після першої війни на Балканах, Болгарія, Сербія і Греція мало не завдали поразки Туреччини. Болгарські війська почали навіть марш на Стамбул, так що Росії довелося гримнути, щоб допомогти Османської імперії. Ситуація не була схожа на ту, яка склалася в 1914 році. Однак Вільгельм відскочив, стверджує Рёль, оскільки отримав повідомлення, що Англія у великій війні не залишиться нейтральною.

Через два роки після пострілів в Сараєво, становище змінилося настільки, що Вільгельм вже не грав вирішальну роль, яка випала на долю «генерального штабу, військового міністра, рейхсканцлера і Міністерства закордонних справ разом». За версією Рёля, ніхто інший, а саме Вільгельм II був центральною фігурою в прийняття ключових рішень по керівництву Німецькою імперією, щонайменше до початку війни 1914 року.

Такі висловлювання кайзера, як «тепер або ніколи. З сербами має бути покінчено, і краще скоріше »; або фраза, кинута ним в 1891 році перед зборами рейнських промисловців в Дюссельдорфі: «В імперії тільки один володар, і це я» - видають в ньому некомпетентного хвалька.

Ці висловлювання можна або приймати всерйоз як цілісну програму, або як негнучку політику по відношенню до того, що робив Бісмарк, який ніколи не висловлював в пресі свій гнів з приводу своєї відставки. Те, що імператор говорив експромтом свої незліченні мови, вони знаходили слухачів, яким призначалися його слова.

Такі книги, як «Пруссія. Підйом і занепад в 1600 - 1947 рр. », Яка вийшла в 2007 році, і обіцяна на осінь біографія« Правління останнього кайзера », належать професору з Кембриджа Крістоферу Кларку (Christopher Clark). За ним можна судити, що може розповісти про пруссак уроджений австралієць. Багато в чому його праці спираються на дослідження Рёля. Проте, Кларк абсолютно спокійно робить свої власні висновки. У його інтерпретації останній німецький кайзер представлений самостійною фігурою, який в змозі управляти опозицією і досягати балансу сил в Берліні.

Певну частину громадськості всерйоз хвилюють інші пов'язані з кайзером теми. Інтимна. Про гомосексуалізм Вільгельма. Рёль спростував це ще в 2004 році, оскільки відомий факт, що кайзер охоче ділив своє ложе з двома коханими одночасно. Еберхард Штрауб (Eberhard Straub) шанує його як великого модернізує (див. «Винахід імперії з духу модерну» / "Die Erfindung des Reiches aus dem Geist der Moderne "; Landt). Однак суперечки про це не вщухають.

Більш важливим є дискусія з іншим монументальним твором про Вільгельма. К. Х. Бек сперечається з автором на ім'я Ханс-Ульріх Велер (Hans-Ulrich Wehler), точніше з його працею «Історія німецького суспільства (1700-1990)». Автор в своєму третьому томі мусирує давно застарілі дані, засновані на працях таких великих істориків, як Франц Шнабель, Генріх фон Трейчке або Томас Ніппердей, наполегливо зображуючи Вільгельма повністю непридатним політиком: «слабак на глиняних ногах. Чи не Вільгельм II натискав на кнопки імперської політики свого часу, а діяли традиційні кола олігархів в союзі з анонімними силами авторитарної Полікратом ». Дана цитата знаходиться, в мабуть найвпливовіший підручнику з історії, випущеному

Дана цитата знаходиться, в мабуть найвпливовіший підручнику з історії, випущеному

Чи був Вільгельм II гомосексуалістом?

на хвилі руху 68-го року.

Отже, чи був Вільгельм II сильним правителем, чи несе він головну провину за світову бійню або він всього лише розділяє її разом з спраглої війни олігархією? Чи не був він просто занадто дурний, щоб управляти імперією? Багато що говорить про те, що саме так все і було. Разом з тим Вільгельму було чи не призначене зруйнувати який отримав держава і звичний для європейців світ.

Читайте в рубриці Культура

У них ставляться такі важливі питання: бажав чи кайзер вступу Німеччини у війну до 1914 року?
Чи був Вільгельм II гомосексуалістом?
Чи відповідальний Вільгельм II за розв'язання Першої світової війни?
Отже, чи був Вільгельм II сильним правителем, чи несе він головну провину за світову бійню або він всього лише розділяє її разом з спраглої війни олігархією?
Чи не був він просто занадто дурний, щоб управляти імперією?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация