Чому слони бояться мишей?

  1. Різні гіпотези: через що слони бояться мишей
  2. результати дослідів
  3. Кого дійсно бояться слони?

Легенді про боязнь мишей слонами налічують понад 2000 років. Її автором став Пліній Старший, римський енциклопедист. Він зауважив дивну поведінку величезних тварин при раптовій появі гризунів. І описав цей факт у праці «Природна історія». З тих пір людство вірить в давній міф, підтримуючи його право на існування сюжетами казок і мультфільмів. А чи так це насправді?

Різні гіпотези: через що слони бояться мишей

Людьми наводилися різні докази на користь панічної боязні дрібних шкідників володарями хоботів. Нібито, підступні миші можуть прогризти підставу ніг гіганта, в частині п'яти якого шкіра ніжніше і м'якше, ніж в будь-який інший.

Дехто стверджував, що гризун здатний навіть якийсь час жити в складках тіла слона і харчуватися, не вибираючись назовні. Від безсилля що-небудь зробити велетень дуже страждає, і тому панічно боїться небезпечних крихіток.

Але навряд чи мишеня стане керуватися девізом: «А хто пробував з'їсти слона?». Спритний зубастик відрізняється обережністю. Інстинкт самозбереження не дозволить безглуздо ризикувати, адже в годівниці «квартиранта в клітці» знайдеться багато смачного, щоб влаштувати безпечний бенкет. А їжі поблизу в природних умовах ще більше.

Інші уми приписували здатності мишам залазити в хобот і викликати задуху його власника. Але оцінивши розміри, стає зрозуміло, що велетню досить чхнути або дути, щоб витрусити непрошеного гостя з органу, як кулю з рушниці. До того ж слон спокійно дихає ротом при необхідності.

результати дослідів

Легенді про боязнь мишей слонами налічують понад 2000 років

Миша і слон

Пора невтомних праць по розвінчанню безглуздих доводів припала на сьогоднішні дні. Практики-вчені поспішили провести цілий ряд експериментів над піддослідними слонами в неволі, за участю їх «смертельних» ворогів. В результаті страху натерпілися тільки бідні миші. Довелося їм пройти через багато випробувань заради науки. Їх запускали в клітини до слонів по одному, потім - натовпами. Підносили до очей спокійних велетнів і висаджували на спини, бажаючи налякати останніх. Закопували в годівниці, розраховуючи побачити жах тваринного при раптовій появі пухнастих крихіток звідти. І навіть навмисне заштовхували в хоботи. Але все виявилося марно.

Єдиний досвід мало не увінчався успіхом. На шляху проходження слона поклали корж з посліду, прикривши нею ямку, в яку посадили маленьку мишку. При наближенні велетня пастку відкрили за допомогою прив'язаної мотузки. Хвостата проноза вибралася назовні, змусивши велетня зупинитися і завмерти на кілька секунд. Потім гігант постарався обійти це місце, спокійно продовживши маршрут.

Експеримент повторили зі зміями, їжаками та іншими дрібними звірятами. Кожен раз богатир обов'язково зупинявся, огинав небезпечний пункт і продовжував топати далі. Напрошувався найпростіший висновок. Вухатий силач реагував на всіх однаково. Перервати подорож змушувала лише раптовість появи об'єкта, що рухається. Так поведе себе будь-яку тварину від несподіванки.

Кого дійсно бояться слони?

Однак назвати велетня зовсім безстрашним не можна. У дикій природі у нього є справжні вороги. Леви із задоволенням полюють на маленьких слоненят. Вистежуючи жертву, хижак довго спостерігає, ховаючись у гущавині рослинності. І напад зазвичай відбувається позаду. Тому будь-які шарудіння дорослий слон сприймає як сигнал небезпеки.

Ще одна істота, якого боїться богатир - медоносних бджіл. Одна особина поблизу може легко звернути його в ганебне втеча. Така поведінка пояснюється особливістю комахи. Агресивний стан бджоли передається її родичам, літаючим неподалік. І через пару миттєвостей вже цілий рій буде атакувати беззахисного громила з хоботом. Знаючи про це, розумний слон намагається якомога швидше сховатися.

Намагаючись довести, що слони панічно бояться мишей, вчені самі спростували це багатовікова омана в результаті проведення незліченних дослідів. Володіючи від природи спокійним характером і поганим зором, слон просто не встигає злякатися нешкідливих для себе гризунів. А з реальними ворогами в природних умовах йому допомагають справлятися мудрість, неабияка сила і властиві загону ссавців інстинкти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Рейтинг: 5.0 / 5. З 20 голосів.

Please wait ...

А чи так це насправді?
Але навряд чи мишеня стане керуватися девізом: «А хто пробував з'їсти слона?
Кого дійсно бояться слони?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация