Дельфіни Афаліни. Фото і бачив пляшконосих дельфінів

Афаліни самі вивчені серед дельфінів. Їх природна кмітливість, легка здатність до навчання і доступність середовища проживання дозволило вченим скласти дуже докладний портрет цих тварин.

Ці дельфіни виростають до 3 м. І набирають вагу в 300 кг. Активні в денний час, вважаючи за краще відпочивати під час заходу сонця. Полюють в основному на рибу, але не відмовляються і від креветок, головоногих і кальмарів. При полюванні за стайной рибою дельфіни діють спільно, при зануренні на дно в пошуках молюсків і скатів можуть досягати глибин більше 300 м. В день дорослий дельфін споживає до 15 кг. їжі.

Дельфіни Афаліни. Фото і бачив пляшконосих дельфінів

Ворогів у дельфінів не багато - це великі акули і косатки . Серйозних збитків популяції дельфінів завдає людина, в мережах якого тварини заплутуються і гинуть. Вважається, що ехолоти морських суден так же причетні до смертей дельфінів. Справа в тому, що орієнтується дельфін під водою за допомогою своєрідного локатора - під час плавання він видає звуки, і, вловлюючи відображення звукових хвиль від предметів, становить картину місцевості. Якщо він зіткнеться з "чужої" звуковою хвилею ехолота, то він губиться в просторі і може випадково вискочити на мілину. Прикладів викидання афалін досить і вони систематично відбуваються поблизу руху морських суден.


Вчені-іхтіологи, при дослідженні дельфінів-афалін, прийшли до висновку, що їх відмінною рисою є широкий спектр звуків, за допомогою яких вони спілкуються всередині зграї. Аналіз записів «розмов» показав, що в «алфавіті» афалін 17 різний звуків. З них 5 розуміють і інші дельфіни - білобочки і гринди . Решта 12 звуків унікальні. Тренери тварин кажуть, що комбінацією цих сигналів тварини спілкуються і з людиною. У це легко можна повірити, тому що дельфіни можуть запам'ятати більше двох десятків слів-команд і виконати потрібні дії.

Дельфіни Афаліни. Фото і бачив пляшконосих дельфінів

Полювання на афалін заборонена вже півстоліття і в рік добувається тільки кілька екземплярів тварин для океанаріумів і дельфінаріїв. Дельфіни легко піддаються дресируванню, і їх одомашнення виходить за рамки простої демонстрації трюків на публіці. Військово-Морські сили деяких країн експлуатують дельфінів в якості підводних «собак». Афаліни допомагають людям при проведенні підводних робіт, відеоспостереження та фотографуванні цікавих для військових об'єктів і навіть доставки заряду вибухівки до судна противника.

  1. Вага людського мозку легше дельфінячого на 300-400 гр. У дорослого дельфіна він досягає 1 800 грамів. Пропорції маси мозку до зростання тіла як у людини. До того ж, як та людина, мозок складається з двох півкуль.
  2. Визначити сплячого дельфіна просто - він дуже рідко моргає (2-3 рази на хвилину) під час сну. Його тіло слабо рухомо над самою поверхнею води і тільки рідкісні помахи хвостом підштовхують його на повітря, щоб зітхнути. Під час сну у дельфіна «відмовляє» лише одна півкуля мозку, а друге продовжує не спати. Через деякий час півкулі міняються місцями.
  3. Деякий час тому вчені припустили, а людство погодилося з тим, що дельфіни можуть займатися сексом заради задоволення.
  4. Широко обнародувано в маси історії про порятунок людей дельфінами на самому місці мали місце бути. Про це згадується ще в записах 2-х тисячолітньої давності. Після сучасних літературних творів, в яких дельфіни фігурують як «люди моря», ці тварини представляються, мало не розумніше людини, і штовхання людей (часто і не тонуть) до берега сприймаються як прояв розумності афалін. Однак дослідження, які проводилися ще в 60-70 рр. 20 в. показують, що дельфінам властивий інстинкт штовхання будь-яких предметів на поверхню води. Вчений А. Занин навіть каже, що «славу рятувальників афаліни здобули завдяки розповідям тих небагатьох, кого вони доставили до берега; ті ж, кого дельфіни підштовхували у бік моря, вже ніколи нічого нікому не розкажуть ».

Дельфіни Афаліни. Фото і бачив пляшконосих дельфінів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация