День пам'яті святителя Василія Великого

  1. У цей день спостерігали за погодою: сніг або сильний мороз у цей день обіцяли родючий рік, ясне зоряне...
  2. історія свята
  3. Прикмети Васильєво дня

У цей день спостерігали за погодою: сніг або сильний мороз у цей день обіцяли родючий рік, ясне зоряне небо обіцяло урожай гороху та ягід, а хуртовина - хороший збір горіхів

Святитель Василь Великий

Сьогодні, 14 січня, святкується Васильєв день, який до календарної реформи збігався з початком нового року.

історія свята

Цей день відзначається на честь Василія Великого, відомого як Василь Кесарійський. Цей святитель в 4 столітті був архієпископом Кесарії Каппадокійської і прославився як богослов, автор безлічі проповідей і творець ідеї іконостасу.

Святитель Василь Великий, поряд зі святителем Миколаєм Чудотворцем, здавна користувався особливим шануванням у віруючих. Частка мощей святителя Василя перебуває в Почаївській Лаврі. Чесна глава святителя Василя зберігається в Лаврі святого Афанасія на Афоні, а правиця його - у вівтарі храму Воскресіння Христового в Єрусалимі.

Примітно, що на Русі святий отримав прізвисько Василь Свінятнік. Вся справа в тому, що Василь вважався покровителем свиней, а на Новий рік раніше завжди готували страви зі свинини.

Разом з тим, в цей день прийнято було ходити колядувати з відповідними примовляннями: "Свинку та боровка видай для Васильєва вечірка"; "Кишку та ніжки у верхнє віконце". Говорили, що "Василь навпіл Святки ділить": з 7 по 14 січня святкувалися "святі вечори", а з 14 по 19 - "страшні".

Прикмети Васильєво дня

У цей день дівчата активно ворожили про заміжжя, а в народі також з'явилися особливі прикмети.

Наприклад, в Васильєв день в будинку належало обов'язково повинні бути гроші. В борг намагалися не давати - щоб не "віддати" свій достаток.

Засівання в цей день сприяло врожайності: діти розсипали зерна на підлогу, а старша жінка в будинку збирала їх і зберігала до посіву.

Також в Васильєв день спостерігали за погодою: сніг або сильний мороз у цей день обіцяли родючий рік, ясне зоряне небо обіцяло урожай гороху та ягід, а хуртовина - хороший збір горіхів.
В цей день також святкують іменини Олександр, Богдан, Василь, В'ячеслав, Григорій, Іван, Михайло, Микола, Петро, ​​Платон, Трохим, Федот.

Раніше сайт "Сегодня" повідомляв, що не можна робити на Старий Новий рік і Щедрий віче . Примітно, що Щедрий вечір 13 січня дуже схожий на Святвечір перед Різдвом.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация