День сім'ї, любові і вірності в Росії - 10 років

У перший раз як державне свято «День сім'ї, любові і вірності» відзначався символічно в 2008 році, оголошеному в Росії Роком Сім'ї, і з тих пір міцно закріпився серед знаменних дат.

Муромський князь Петро і його дружина Февронія шануються православними як покровителі сім'ї і шлюбу. Петро і Февронія стали зразками подружньої вірності, взаємної любові та сімейного щастя ще за життя. За легендою, вони померли в один день - 25 червня (за новим стилем - 8 липня) 1228 року. Їх тіла, покладені в різні труни, чудесним чином опинилися в одній труні, що визнали чудом. Петро і Февронія були канонізовані на церковному соборі 1547 року. Їх мощі зберігаються в храмі Святої Трійці Свято-Троїцького монастиря в Муромі.

Життя Петра і Февронії описана в «Повісті про Петра і Февронії Муромських», повна назва якої - «Повість від житія святих нових чюдотворець муромских, благовернаго і преподобного і достохвалнаго князя Петра, нареченнаго в чернечому чину Давида, і чоловік і жінка його благоверния і преподобния і достохвалния княгині Февронії, нареченния в чернечому чину Еѵфросініі ». «Повість» є пам'ятником давньоруської агіографічної літератури. Вона створена в середині XVI століття письменником-публіцистом Єрмолаєм-Еразмом на основі муромских усних переказів.

Доктор філологічних наук, професор Дмитро Лихачов зазначає, що образ Февронії, створений в «Повісті», дивний: «Февронія подібна тихим ангелам Рубльова. Вона «мудра діва» казкових сюжетів. Зовнішні прояви її великий внутрішньої сили скупі. Вона готова на подвиг самозречення, перемогла свої пристрасті. Її любов до князю Петру тому і непереможна зовні, що вона переможена внутрішньо, нею самою, підпорядкована розуму. Разом з тим її мудрість - не тільки властивість її розуму, але в такій же мірі - її почуття і волі. Між її почуттям, розумом і волею немає конфлікту: звідси незвичайна «тиша» її образу. Животворяща сила любові Февронії так велика, що «жердин, увіткнені в землю, розквітають в дерева по її благословення. Вона настільки сильна духом, що розгадує думки зустріла людей. В силу любові, в мудрості, підказаної їй цією любов'ю, Февронія виявляється вище навіть свого ідеального чоловіка - князя Петра ».

Легенда про чудеса і подвиги цих святих передавалася з покоління в покоління. Православне свято відзначають у багатьох країнах світу, але головні урочистості проходять в Муромі.

Жителі Мурома, де завжди шанували цих святих, вирішили об'єднати День міста з православним святом. Так зародився новий російський свято, що оспівує любов і відданість.

Символом свята чистої і безкорисливої ​​любові стала ромашка - квітка, який користується особливою популярністю у всіх закоханих.

У давнину в цей день за звичаями молодята святкували заручини. Пари обмінювалися обручками і давали один одному клятву вірності в присутності батьків і запрошених. З цього моменту вони отримували статус нареченого і нареченої.

Тривалість такої угоди мала термін приблизно від трьох до шести місяців, по закінченню якого приймалося остаточне рішення.

В день сім'ї, любові і вірності проводять також різні ворожіння і обряди, пов'язані з сім'єю, заміжжям, весіллям, народженням дітей, встановленням миру в сім'ї і збереженням любові між подружжям.
За матеріалами відкритих джерел

Уляна Крюкова




Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация