Допомога на поховання в 2019 році: розмір і порядок оформлення виплати

  1. Хто може бути одержувачем допомоги?
  2. Де видається допомога на поховання?
  3. Перелік необхідних документів
  4. Розмір виплати
  5. Порядок і терміни виплати допомоги
  6. Кому допомога на поховання не виплачується
  7. Бухгалтерські проводки при нарахуванні та виплаті допомоги

Держава гарантує, що кожен громадянин після смерті буде похований, а особи, які понесуть витрати на похорон, отримають матеріальну або іншу допомогу. Виникаючі при цьому взаємовідносини, умови призначення та виплат матеріальної допомоги, а також правила надання іншої допомоги закріплені в ФЗ «Про поховання та похоронну справу» № 8-ФЗ від 12.01.1996.

Альтернативою матеріальної допомоги є надання послуг на поховання особі, що займається похоронами померлої людини. Це затверджено ст.9 ФЗ № 8-ФЗ від 12.01.1996.

Хто може бути одержувачем допомоги?

У 2019 соціальну допомогу на поховання видається в разі, якщо померлий відноситься до однієї з категорій:

  • Люди пенсійного віку;
  • Безробітні громадяни;
  • Офіційно працюють на день смерті;
  • неповнолітні;
  • Мертвонароджені діти.

Соціальна допомога може отримати особа, яка понесла витрати на поховання померлого людини. Це не залежить від того, чи були у них родинні стосунки. Тому отримати компенсацію можуть:

  • Один з подружжя;
  • Родичі, незалежно від ступеня споріднення;
  • Законні представники померлого;
  • Друзі, колеги, інші особи, якщо вони є фактичними організаторами похоронного процесу.

Держава гарантує поховання за рахунок бюджетних коштів таким громадянам:

  • Які не мають подружжя, близьких або далеких родичів, інших осіб, які б взяли на себе витрати з поховання. В цьому випадку похорон здійснюються за рахунок спеціалізуються компаній, яким відшкодовуються витрати з федерального бюджету;
  • Службовцям, які загинули під час несення служби;
  • Особам з місць позбавлення волі, щодо яких був застосований смертний вирок;
  • Організаторам і виконавцям терористичних актів.

Де видається допомога на поховання?

Компенсація на поховання видається в установах соціального захисту населення, Пенсійному фонді, за місцем роботи померлої людини або родича, у військкоматі. Видача посібників в різних структурних підрозділах мають деякі нюанси.

Місце виплати допомогиУмова

Відділення соцзабезу за місцем проживання померлого Якщо померлий людина не була пенсіонером і не працював на день смерті Пенсійний фонд за місцем проживання померлого Якщо людина була пенсіонером або досяг пенсійного віку і не працював на момент смерті Військкомат Якщо людина до смерті був військовослужбовцем, ветераном військової служби, військових дій, учасником ВВВ. До військкомату також йдуть за допомогою, якщо людина за життя був покликаний на військові збори, значився співробітником ОВС, ОУІС, був посадовою особою митної служби або податкової поліції, особою начальницького складу пожежної служби. роботодавець

Якщо померлий на день смерті працював за трудовою книжкою або трудовим договором. А також особи, які працюють офіційно, якщо помер неповнолітній член сім'ї. Детальніше про виплати від роботодавця читайте в статті

У 2019 розмір і порядок оформлення виплати в ФСС допомоги на поховання залежить від того, чи був померлий застрахованою особою і платив внески до ФСС. Так само це стосується батьків і членів сім'ї, які самі зареєстровані ВП у ФСС. Вони можуть розраховувати на допомогу у зв'язку зі смертю неповнолітнього члена сім'ї.

Кошти з фонду видаються у вигляді компенсаційних виплат роботодавцю, який оплатив посібник на поховання або фізичній особі при безпосередньому його зверненні до органів ФСС, минаючи роботодавця.

Родичі крім допомоги на поховання також можуть розраховувати на виплату неодержаної пенсії, якщо нараховані кошти пенсіонер не встиг зняти в банкоматі або отримати на пошті. Такі виплати можливі родичам, які проживали разом з померлим.

Родич, який поніс витрати з поховання, може отримати додаткову матеріальну допомогу за місцем своєї роботи. Така умова повинна бути внесено до колективного договору організації.

Якщо на території РФ наступила смерть іноземця пенсійного віку, який приїхав в гості до родичів, то при вирішенні поховати його в своє місце проживання, родичі можуть розраховувати на допомогу у вигляді допомоги з боку органу соціального захисту.

Перелік необхідних документів

Допомога на поховання виплачується на підставі заяви про виплату, яке оформляється особою, що займається захороненням Допомога на поховання виплачується на підставі заяви про виплату, яке оформляється особою, що займається захороненням. Щоб отримати виплати допомоги, необхідно надати пакет документів, до якого входять:

  • Паспорт заявника або інший документ, що засвідчує особу;
  • Заява на отримання допомоги;
  • Довідка про смерть з РАГСу;
  • Трудова книжка померлого.

Якщо померлим є неповнолітній, то додатково необхідно надати паспорт батьків. Безробітні батьки повинні пред'явити трудові книжки.

Розмір виплати

Урядом РФ прийнято новий механізм нарахування соціальних виплат. Посібник підлягає індексації на спеціальний коефіцієнт, затверджений на законодавчому рівні.

Остання індексація виплати сталася з 1 лютого 2019 року по постановою від 24.01.2019 №74н. Допомога на поховання індексували на 4,3 відсотка до січня 2020 року. Ця індексація на поховання в 2019 році проводиться шляхом множення на останній проіндексованих значення виплати, а не шляхом збільшення базової суми на новий коефіцієнт.

Базовий розмір допомоги або вартість наданих послуг становить 4000 руб. Починаючи з 2011 року розмір компенсації постійно збільшувався з урахуванням прогнозу інфляції. У зв'язку з індексацією від 1 лютого 2019 року, розмір допомоги становить 5946,47 рублів.

Відповіді на ваші питання по темі:

Помер колишній співробітник Помер колишній співробітник. Його внучка, співробітниця закладу, просить виплатити матеріальну допомогу в зв'язку зі смертю дідуся. Чи оподатковується така сума ПДФО та страховими внесками? - відповідь

Як правильно перерахувати заробітну плату родичам померлого співробітника: на банківську карту колишнього працівника або за заявою із зазначеними реквізитами вдові співробітника Як правильно перерахувати заробітну плату родичам померлого співробітника: на банківську карту колишнього працівника або за заявою із зазначеними реквізитами вдові співробітника? - відповідь

Порядок і терміни виплати допомоги

Законодавчими актами встановлено, що організатор похоронного процесу має право отримати виплату протягом 6 місяців після смерті померлого. Такий термін встановлено незалежно від того, хто буде виплачувати кошти: державна організація або приватний роботодавець.

Надані документи не мають терміну давності, важливо, щоб у заявника були оригінали документів і паспортні дані померлого. При наданні пакету документів за призначенням кошти повинні бути виплачені в день звернення. Організація не може відмовити у виплаті, мотивуючи це тим, що необхідно спочатку компенсувати витрати відшкодуванням з ФСС. Таке рішення керівництва суперечить законодавству.

Якщо ви хочете отримати допомогу від роботодавця, необхідно довідку з РАГСу про смерть члена сім'ї (або співробітника) і письмову заяву про призначення допомоги.

Як з боку роботодавця розрахуватися з родичами померлого співробітника, дивіться в статті журналу

Якщо компенсацію має отримати не фізичне обличчя, а компанія, що надала похоронні послуги, то термін взаєморозрахунків становить до 10 днів.

Посібник не буде призначено, якщо заявник не звернувся за допомогою у встановлений термін.

Кому допомога на поховання не виплачується

Соціальна допомога не виплачується, якщо відповідальна особа по захороненню отримало раніше безоплатні послуги з:

  • Оформлення документів для поховання;
  • Придбання і доставки труни та інших предметів, необхідних для поховання;
  • Транспортуванні померлого на місце поховання або в крематорій;
  • Процесу поховання.

Бухгалтерські проводки при нарахуванні та виплаті допомоги

Як врахувати допомога на поховання в бюджетних, казенних і автономних установах читайте в рекомендації Системи Держфінанси з прикладами проводок.

У бухгалтерському обліку організацій та ВП нарахування та виплата компенсації відбивається проводками:

  • нарахована допомога - Дт 69-1 Кт 73 (76);
  • виплачена допомога - Дт 73 (76) Кт 50 (51).

У податковому обліку розглядаються виплати не включаються до податкових витрат. Це стосується і юридичних осіб, які перебувають на загальному режимі оподаткування, і підприємців, які працюють за спрощеною системою, так як відшкодування йде за рахунок коштів ФСС. Витрати відображаються в формі 4-ФСС в рядку 11 таблиці 2.

Хто може бути одержувачем допомоги?
Де видається допомога на поховання?
Де видається допомога на поховання?
Чи оподатковується така сума ПДФО та страховими внесками?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация