Дослідження: яка програма лояльності на АЗС вигідніше

  1. Орфографічна помилка в тексті:

18 березня 2015 року, 18:05 Переглядів: 18 березня 2015 року, 18:05 Переглядів:   Відповідь на питання, хто з мережевих АЗС пропонує найвигіднішу програму лояльності дали фахівці столичного Інституту споживчих експертиз, які провели моніторинг великих мереж АЗС по всій Україні

Відповідь на питання, хто з мережевих АЗС пропонує найвигіднішу програму лояльності дали фахівці столичного "Інституту споживчих експертиз", які провели моніторинг великих мереж АЗС по всій Україні.

Важливо те, що це дослідження складалося з ряду етапів і включало в себе абсолютно всі - начина від простоти отримання і реєстрації карти до її застосування в мережевих магазинах, ніяк не відносяться до вельми специфічній сфері обслуговування автовласників. Щоб визначити вигоду, експерти змоделювали ситуацію, в якій постійний клієнт кожної мережі заправив 100 літрів палива, отримавши натомість якісь бали або знижку.

Предметом досліджень стали вісім карт лояльності, які охоплюють послуги майже 15-ти мереж АЗС: "FISHKA" (ОККО); "Прайд" (WOG); "Shell Smart" (Shell); "ДякуYOU" (КЛО); "Карта переваг" (Лукойл); "MAXI" (ТНК); "Level" (Socar); "PLUS" (БРСМ Нафта). У кожному дослідженні експерти присвоювали учасникам оцінки у вигляді балів, які в кінцевому підсумку дозволили виявити найбільш привабливу програму лояльності з точки зору фінансової вигоди для постійного клієнта. Як показало дослідження, в результаті найбільше заощадити сімейний бюджет можна, користуючись картою "PLUS" (БРСМ Нафта). Також знижки є і у інших учасників, але, як то кажуть, є нюанси. Втім, про все по порядку.

Отримання карти.

Згідно з дослідженнями фахівців Інституту споживчих експертиз, в цілому мережі АЗС пропонують автовласникам три варіанти отримання картки лояльності. Перший найпривабливіший, так як найпростіший, являє собою безкоштовне отримання картки і заповнення короткої анкети, яку можна кинути в спеціальний ящик на АЗС або зареєструватися на сайті. Такий варіант пропонують практично на всіх АЗС.

Другий варіант вимагає виконання певних умов, а точніше первинних фінансових "вливань". Найбільш часто потрібно покупка палива або попутних товарів на певну суму. Такий варіант залишається в мережі Socar ( "Level"), де потрібно витратити 300 грн.

Самий не цікавий для автовласників спосіб отримання карти - її покупка. Такий спосіб отримання "лояльності" практикує мережу ТНК ( "MAXI"), правда за карту потрібно оплатити символічні 10 грн.
Важливим при отриманні карт є і те, скільки дублікатів карт тобі дають і в якому вигляді. Хоча жодна мережева АЗС не відставляє автовласників від запасного "ключа", проте одні надають одну додаткову карту, інші - дві, а деякі взагалі три.

В цілому ж, карти лояльності видають охоче і без проблем, на відміну від ситуації роком раніше, коли карту отримати було проблематично. Єдина мережа, де карту оформити не вдалося, став колишній "Лукойл". Як пояснили в компанії, це пов'язано зі зміною власника і ребрендингом станцій. Втім, за старими картками знижку надають.

Варто сказати і про самих картах. Як правило, це звичайний "пластик" з магнітною стрічкою. І тільки у мережі "БРСМ-Нафта" карта незвичайна. Основна відмінність карт "PLUS" - вбудований RFID чіп. Ця технологія в десятки разів дорожче звичайних пластикових карт, але вона має і безліч переваг. На АЗС встановлені спеціальні термінали, куди карту потрібно докласти, і на екрані споживач відразу може побачити інформацію про розмір знижки, зекономленої суми, а також скільки балів необхідно для досягнення наступного рівня (знижка накопичувальна). Крім того, як запевняють в компанії, такі карти неможливо підробити, і у них набагато більше ресурс безперебійної роботи. Та й клієнтам зручніше - не доводиться діставати її з портмоне для здійснення транзакції (магнітний імпульс спрацьовує навіть коли карта знаходиться в портмоне).

Фінансова вигода.

В даний момент, через істотне падіння обсягу продажів, багато мереж пропонують знижки на паливо, хоча раніше бали в основному можна було обміняти на супутні товари (мийка, хот-доги, кава, омивач і т.д.). У поточній складній економічній ситуації автомобілістів найбільше цікавлять знижки на бензин, тому акцент дослідження був зроблений саме на цьому аспекті. Найменшу знижку пропонує колишня мережа "Лукойл" - всього 15 копійок на літрі, трохи більше - близько 23 копійок у ТНК ( "MAXI"). У "FISHKA" (ОККО) знижка побільше - 35 копійок на літрі, але є умова - потрібно заправитися "до повного", що зараз не всім по кишені. Крім того, 12 березня ця акція на ОККО закінчиться.

У карти "Прайд" (WOG) знижка теж не на літри, а на гроші. При заправці на 300 грн. можна отримати 15 грн. на карту, якою можна оплатити і паливо. За сумою знижки пропозицію від WOG виявилося вигідним за програмою лояльності, але потрібно враховувати ціну літра палива і той факт, що акція діє до середини квітня. Система "ДякуYOU" (КЛО) знижки на паливо не пропонує, обмежившись нарахуванням бонусів за кожну витрачену гривню, за схемою 1 гривня - 1 бонус.

Програма лояльності "PLUS" (БРСМ-Нафта) пропонує своїм користувачам знижку на паливо від 24 до 48 копійок з кожного літра. У цій мережі також є спеціальні пропозиції, наприклад: заправившись "до повного" клієнт може збільшити свою знижку ще на 20 копійок на кожному літрі, а при покупці кави, чаю, хот-дога або випічки на АЗК, клієнт отримує додатково ще 10 копійок до своєму дисконту. Знижка варіюється в залежності від того, яка кількість палива заправляється на протязі місяця.

У підсумку, серед програм лояльності лідером в довгостроковій перспективі виявилася програма "PLUS" (БРСМ-Нафта), у якій крім отримання реальної знижки в чеку при кожній заправці авто в залежності від уже накопичених балів на карті, ще й досить низькі в порівнянні з конкурентами ціни на паливо.

Партнери.

В ході вивчення програм лояльності мережевих АЗС, експерти Інституту споживчих експертиз провели аналіз можливості використання карт в інших сферах життя, тобто за межами АЗС. Таку можливість надає чотири учасники нашого огляду - карти "FISHKA" (ОККО), "ДякуYOU" (КЛО), "MAXI" (ТНК), "PLUS" (БРСМ Нафта). Маючи в розпорядженні ці карти, ви накопичуєте бали або отримуєте знижку при покупці товарів, наприклад, в якій-небудь мережі супермаркетів, користуючись послугами банків, обідаючи і вечеряючи в ресторанах або кафе, купуючи мобільний телефон в мережевому магазині мобільного зв'язку і т.д.

Кожна з цих мереж АЗС побудувала партнерські відносини з різними компаніями. Наприклад, карти "ДякуYOU" компанії КЛО можуть використовуватися для накопичення і використання балів в ресторанах і кафе. Єдине "але" - компанія КЛО зустрічаються тільки в декількох регіонах.

Мережа, яка охоплює карти "MAXI" компанії ТНК охоплює більше сфер життя, так як вони діють і в магазинах одягу, спортивних товарів, електроніки, в ресторанах, салонах краси, страхових компаніях і банках і т.д. Здавалося б, така "зона накопичення і використання балів і знижок" дуже вигідна, але якщо вникнути вглиб роботи цієї системи, то виявляється, що привілеї, а точніше бали, отримані в одного партнера, ви не можете використовувати у того партнера, хто дає процентну знижку на товари і послуги і навпаки. Таким чином, можливості застосування карти вийшли значно менше.

У свою чергу карта "FISHKA" компанії ОККО працює з усіма своїми партнерами за бальною системою. Ця система лояльності найбільш універсальна, так як дозволяє накопичувати і витрачати бали у будь-якого з партнерів. Серед партнерів "FISHKA" - супермаркет, магазини електроніки і мобільні салони і т.д.

Карти лояльності "БРСМ Plus" (БРСМ Нафта) також виходять за межі АЗС, надаючи власнику такої карти можливість отримання додаткових знижок на товари та послуги партнерів програми. Так, в мережу, яку охоплює карта "PLUS", входять СТО, супермаркети електроніки, мережеві ресторани, салони краси, хімчистка, магазини квітів і т.д.

На фінішній прямій

Вже на завершення аналізу лояльності окремих мереж АЗС до своїх постійних клієнтів стало ясно, що не всі карткові системи зможуть задовольнити автовласників зручністю користування і величиною отриманих вигод. У нинішні важкі часи, ключове значення для автомобілістів набуває не тільки заправка машини якісним бензином, але умови для економії сімейного бюджету. Тому лідерство в карткової гонці в цей раз експерти віддали компанії "БРСМ Нафта" з програмою "PLUS", завдяки поєднанню ціни палива та збалансованого підходу до знижок. Хоча в кінцевому підсумку кожен автовласник повинен сам визначити, з ким йому зручніше працювати.

Дмитро Грибенко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Дослідження: яка програма лояльності на АЗС вигідніше". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация