Доступність освіти для жителів непідконтрольних територій

"Держави-учасниці визнають право дитини на освіту,
і з метою поступового досягнення здійснення цього права
на основі рівних можливостей вони, зокрема:
заохочують розвиток різних форм середньої освіти,
як загального, так і професійного,
забезпечують її доступність для всіх дітей
та вживають таких заходів, як введення безплатної освіти
і надання у випадку необхідності фінансової допомоги;
забезпечують доступність вищої освіти для всіх
на основі здібностей кожного за допомогою всіх необхідних засобів "

стаття 28 Конвенція про права дитини

"Кожен має право на освіту"

стаття 53 Конституції України

ми вже розповідали про порядок отримання свідоцтва, атестата державного зразка про повну загальну середню освіту, а також про спрощену процедуру вступу до вищих навчальних закладів України через освітні центри «Донбас-Україна».

Ще раз хочемо відзначити, що за станом на сьогодні державою зроблені лише перші кроки на шляху до доступу дітей, які проживають на непідконтрольною території України до отримання освіти, а також гарантій отримання освіти внутрішньо переміщеними особами. Ми не можемо говорити про те, що існуючий порядок задовольняє нас в повній мірі, але говорити про те, що такий закладений - вже можна.

Нижче Ви можете ознайомитися з детальними інструкціями для здобуття вищої освіти, в разі якщо Ви перебуваєте на непідконтрольною території України.

Як отримати свідоцтво про освіту за 9 клас і / або атестат про закінчення 11 класу державного зразка?

Для цього можна вчитися дистанційно або на формі екстернату. Для цього необхідно:

1. Вибрати школу:

У Донецькій області список шкіл - на платформі E-School - eschool.dn.ua; в Луганській області - oblosvita-lg.gov.ua

2. Повідомити про рішення представітелямадміністраціі обраної школи.

3. Написати заяву на ім'я директора обраної школи з проханням зарахувати на навчання у формі екстернату / дистанційно.

Обов'язково потрібно вказати контактні телефони та електронні адреси, а до заяви додати скан-копію свідоцтва про народження дитини і скани всіх документів про освіту, які є в наявності.

Важливо! Особисто приїжджати не потрібно.

Пакет документів можна надіслати електронною поштою.

Також заяву в школу можна подати протягом навчального року без обмеження термінів.

4. Дочекатися повідомлення від адміністрації школи про зарахування. Все, можна починати навчання.

За один навчальний рік екстерном можна пройти кілька класів.

На сайті dostupnaosvita.com.ua можна знайти вільний графік, презентації, тренінгові завдання з української мови, літератури, історії України.

Реєстрація для цього не потрібна!

5. В кінці навчального року необхідно особисто приїхати в обрану школу і здати річне оцінювання, державну підсумкову атестацію.

Після цього - отримати освітні документи державного зразка - свідоцтво (про закінчення 9 класів) і / або атестат (про закінчення 11 класів).

У 2017 році для школярів, які закінчують 11 клас необхідно здати тільки державну підсумкову атестацію за 11 клас. Окремо іспити за 9 клас здавати не потрібно.

Як вступити до вищих навчальних закладів України (університети, інститути, технікуми, інші вузи)?

Станом на 2017 рік існує дві процедури надходження: спрощена і загальна.

Спрощена Процедура / БЕЗ ЗНО /

Щоб вступити до ВНЗ за спрощеною процедурою необхідно:

1. Вибрати освітній центр "Донбас-Україна"

Для організації прийому на навчання для здобуття вищої освіти в Україні, як і під час вступної кампанії 2016 року, будуть працювати освітні центри «Донбас-Україна» на базі переміщених вищих навчальних закладів, а також тих вищих навчальних закладів, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні між цивільними та військовими адміністрації, а саме в містах: Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Покровск, Лиман, Лисичанськ, Марі поль, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Суми, Слов'янськ, Харків, Торецькому.

У 2017 році Освітні центри працюватимуть з 19 червня по 30 вересня. Більшість з них - на базі тих, які працювали в 2016 році.

Повну інформацію про освітні центрах «Донбас-Україна» із зазначенням адрес, контактних даних відповідальних осіб, переліком загальноосвітніх навчальних закладів розміщені на сайті "Доступна освіта" . Також інформація, доступна на сайті Міністерства освіти України .

Вступати до вузів через освітні центри «Донбас-Україна» мають право особи з населених пунктів в непідконтрольних районах Донецької і Луганської областей, які, в тому числі ті, хто:

  • не має українського документа про освіту;
  • не проходив ЗНО;

а також ті, хто:

  • має український документ про освіту;
  • проходив ЗНО та мають відповідні сертифікати за 2016 або 2017 року.

2. Особисто подати заяву з 19 червня.

3. Заповнити освітню декларацію.

4. Здати два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України і один вступний іспит (встановлює вищий навчальний заклад).

Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

В результаті, Ви отримуєте тимчасову довідку, яка протягом трьох місяців буде замінена на документ про освіту державного зразка (атестат або свідоцтво).

Всі особи, що вступають через ОЦ «Донбас-Україна» беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення.

У 2017 році для переміщених вищих навчальних закладів встановлюються фіксовані обсяги державного замовлення.

5. Зарахування:

  • на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за кошти державного бюджету відбувається не пізніше 12.00 годині 7 серпня;
  • на місця за кошти фізичних та юридичних осіб відповідно до Правил прийому до вищих навчальних закладів, але не пізніше 30 вересня.

У 2017 році в наказах про зарахування прізвища абітурієнтів будуть шифруватися.

Таким чином, для надходження за спрощеною процедурою не потрібен сертифікат ЗНО, атестат або свідоцтво.

Якщо потрібно звернутися до Освітній Центр паспорт громадянина України не обов'язковий.

Документи будуть прийматися з 19 червня.

Звичайна процедура по результам ЗНО

Абітурієнт з непідконтрольною території України, який має український атестат і позитивні результати ЗНО, має можливість вступати до будь-якого ВНЗ України.

Для цього необхідно:

  1. Отримати свідоцтво / атестат, навчаючись дистанційно або на екстернаті.
  2. Здати ЗНО.

Для здійснення реєстрації потрібно підготувати пакет документів, а саме:

- Копія паспорта (сторінки з фотографією, ім'ям, прізвищем, по батькові);

Важливо! Паспорт у вигляді ID-карти не має серії. При реєстрації на цьому полі залишається порожнім.

У разі відсутності паспорта в осіб, яким станом на 1 вересня не виповнилося 16 років, осіб які не мали можливості отримати паспорт громадянина України у зв'язку з перебуванням на непідконтрольною території або проживанням на лінії розмежування - подається копія свідоцтва про народження.

- Дві фотографії для 3 х 4;

- Копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років) або довідка з місця навчання, яка підтверджує отримання в січні-серпні 2017 року атестата про повну загальну середню освіту (для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів , які в 2017 році отримують атестат про закінчення 11 класів);

- Реєстраційну картку (заповнюється самостійно або за допомогою співробітників навчального закладу в якому навчається заявник)

Реєстрація здійснюється через с Ервіс Українського Центру оцінювання якості освіти .

Після формування комплекту документів (на копіях повинна бути напис «согласно з орігіналом» (без лапок), особистий підпис, ініціали та прізвище, а також дата засвідчення підпису) він прямує:

  • випускниками цього року - самостійно в загальноосвітній навчальний заклад в якому заявник навчається в формі екстернату на підконтрольній території України або надсилається на електронну адресу школи;
  • випускниками минулих років, учнями (слухачами, студентами) професійно-технічних, вищих навчальних закладів - самостійно шляхом подання відповідного рекомендованим листом за адресою регіонального центру зазначеного в контрольно-інформаційному листі до реєстраційній картці або електронною поштою за адресою центру. Наприклад, адреса Донецького Регіонального Центру: [email protected]

Документи про реєстрацію від регіонального центру будуть надіслані на адресу навчального закладу в якому здійснювалося навчання у формі екстернату, а випускникам минулих років, учнями (слухачам, студентами) професійно-технічних, вищих навчальних закладів - за адресою, вказаною в реєстраційній карте.В разі неможливості вказати адреса отримання кореспонденції - документи будуть зберігатися в регіональному центрі, а на зазначену Вами е електронну пошту буде направлена ​​інформація про результати реєстрації.

Також інформацію про реєстрацію можна отримати через сервіс Українського Центру оцінювання якості освіти

Основна сесія здачі ЗНО в цьому році відбувається в період з 23 травня по 16 червня включно.

У свою чергу, особи з неконтрольованих територій, які не є зареєстрованим користувачем для проходження тестування в основний період, мають право подати документи на участь в проходження зовнішнього оцінювання в додаткову сесію.

Реєстрація триватиме з 3 по 20 травня 2017 року.

До пакету документів для реєстрації передбачається додаткова подача заяви із зазначенням причин проходження тестування в період додаткової сесії і документів які це підтверджують. Такими документами є паспорт заявника / батьків, опікунів з реєстрацією місця проживання на непідконтрольною території.

У 2017 році додаткову сесію зовнішнього оцінювання буде проведено з 03 по 12 липня. Графік проведення додаткової сесії буде затверджений і оприлюднений до 28 квітня.

Повідомлення про місце і час проведення додаткової сесії розміщується у вигляді запрошень-перепусток на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання не пізніше ніж за п'ять календарних днів до проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета.

Детальніше про порядок подання документів, в тому числі і додаткової сесії подачі документів для осіб з неконтрольованих територій, які не є зареєстрованим користувачем для проходження тестування в основний період можна ознайомитися в нашому відео

Гаряча лінія ГО «Донбас СОС» працює за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ). Думки і погляди, виражені в публікаціях, належать їх авторам і не можуть бути розцінені як відображають позицію ЄС або МОМ.

* При підготовці даного матеріалу використана інформація Фонду "Відкрита політика". За всіма оновленнями слідкуйте на сайтах: dostupnaosvita.com.ua, mon.gov.ua, openpolicy.org.ua.

Як отримати свідоцтво про освіту за 9 клас і / або атестат про закінчення 11 класу державного зразка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация