Дзвін очищающий і зціляє, слухати

  1. Дзвін: види
  2. Очищення і зцілення дзвоном
  3. Слухати дзвін
  4. Русь дерев'яна

Зміст статті

Дзвін: види

Дзвін називають "молитвою без слів", про нього недарма складено стільки віршів і пісень. Російська Православна Церква у багатьох асоціюється саме з дзвоном. Мало хто знає, що існує кілька різновидів дзвону:

  • благовіст;
  • звичайний дзвін.

Благовіст теж буває двох видів:

  1. звичайний, або частий;
  2. пісний, або рідкісний.

Звичайний дзвін ділиться на:

  • дзвоніння (цей дзвін вважається святковим, радісним);
  • двузвон;
  • передзвін (цей тип дзвону використовують перед особливо важливими богослужіннями, підкреслюючи їх значимість);
  • перебір (похоронний дзвін, який виражає всю скорботу людської смерті, символізує наше земне життя).

дзвоніння (цей дзвін вважається святковим, радісним);   двузвон;   передзвін (цей тип дзвону використовують перед особливо важливими богослужіннями, підкреслюючи їх значимість);   перебір (похоронний дзвін, який виражає всю скорботу людської смерті, символізує наше земне життя)

Всім відомо, що в православному богослужінні не використовуються музичні інструменти, чому ж тоді дзвін так міцно асоціюється саме з православними храмами? Дзвони, як не дивно, з'явилися на Русі з Західної Європи. Дзвін відомий людині з бронзового століття, невеликі дзвіночки зустрічалися в Індії, в Єгипті, в Китаї. В Церква дзвін прийшов не відразу. Вперше дзвони з'явилися в храмі, тому що людей треба було якимось чином скликати на богослужіння. Саме завдяки цьому з'явився дзвін, який отримав назву благовіст. Благовіст дзвонять за 15 хвилин до служби. У монастирях за 30 хвилин. В ім'я Святої Трійці б'ють три удари у великий дзвін. Кожен дзвін має свій тон. Особливою майстерністю дзвонаря вважається здатність висловити суть майбутнього богослужіння в цих трьох ударах. Скорботна, радісне або буденне, кожен раз дзвонар може по-різному дзвонити в один і той же дзвін, хоча дзвони не настроюються, як рояль. Проте, вони залишаються повноцінними музичними інструментами, саме завдяки їм народжується дзвін.

Крім того, існує мистецтво відливати дзвони, яке теж вимагає особливих навичок і таланту.

Якщо в Старому Завіті для цього використовувалися труби, то в християнські храми скликали саме дзвоном. За часів гонінь на християн було неможливо використовувати такі гучні інструменти, як труби. На самому початку IV століття імператор Костянтин Великий намагався повернути для благовеста труби, але ця традиція так і не прижилася. Зате дзвін поступово увійшов в церковне вживання. На початку VII століття це стало поширеною традицією. Родина дзвонів - Західна Європа, на Сході дзвін спочатку не отримав особливого визнання.

З часів Хрещення Русі, після 988 року дзвін став з'являтися на нашій території. Перші документальні свідчення про дзвонах на Русі відносяться до 1066 року. Дзвони в ті часи коштували дуже дорого, їх часто захоплювали завойовники в якості військових трофеїв. Поступово на Русі з'явилося власне дзвоноливарної мистецтво.

Читайте також - На одній з алтайських каплиць з'явиться електронний дзвонар

Читайте також -   На одній з алтайських каплиць з'явиться електронний дзвонар

Очищення і зцілення дзвоном

Дзвін, спочатку покликаний запрошувати людей до богослужіння, став музичним прикрасою церковного життя. Тепер дзвін і його різновиди сповіщають про церковні свята, і це - ще одна важлива функція дзвону, адже в звичайні дні дзвони дзвонять по-іншому.

У сучасному світі у дзвона три основні функції:

  1. Сигнальна.
  2. Оповіщення про важливої ​​частини богослужіння.
  3. Вираз торжества Церкви.

Дзвін створює особливу атмосферу в храмі, допомагає віруючим досягти особливого молитовного стану, відволіктися від життєвих проблем і подумки полинути до Бога, зосередитися на спілкуванні з Ним. Поряд з цим існує безліч теорій, які стверджують, що дзвін може виявитися корисним для:

  • лікування від недуг;
  • вигнання злих духів;
  • допомагає при астмі та інших захворюваннях дихальних шляхів, тому що вбиває хвороботворні мікроорганізми в окрузі.

Православні віруючі знають багато випадків зцілення по молитві та інших православних чудес, але до застосування дзвону в якості "лікарського засобу" слід все ж ставитися з обережністю. У дзвону в Церкві зовсім інша функція, і все рецепти, які радять виганяти хвороби і гріхи за допомогою дзвону - не більше ніж забобони.

Завдання дзвону - закликати віруючих до молитви, зміцнити їх молитовний настрій і проводити їх дзвоном, щоб вони не втратили особливий стан, який з'являється після богослужіння в храмі.

Завдання дзвону - закликати віруючих до молитви, зміцнити їх молитовний настрій і проводити їх дзвоном, щоб вони не втратили особливий стан, який з'являється після богослужіння в храмі

Багато храмів у Великодню седмицю дозволяють всім бажаючим піднятися на дзвіницю і дзвонити у церковні дзвони, щоб повноцінно розділити разом радість Пасхи. Завдяки цій традиції багато хто почав своє служіння Богу в якості дзвонарів. Головне диво дзвону полягає не в зціленні фізичних недуг, а в сприянні тому, щоб людина піднесла своє серце до Неба, забув завдяки цим прекрасним звукам проблеми звичайному житті і щиро молився про майбутню вічного життя. У певному сенсі дзвін допомагає очистити душу людини. Для зцілення від хвороб найкраще звернутися до лікаря, адже саме руками лікарів тут, на землі, Господь часом зцілює людини від найважчих недуг. Звичайно, молитви в храмі, де все так не схоже на звичайну буденну обстановку, розмова з Господом під звуки дзвонів, - це природно для віруючої людини. Адже, якби Господь не допомагав людям зцілитися, не було б численних свідчень цьому в Біблії, не існувало б молитов за здоров'я і чудес зцілення навіть в самих, здавалося б, безнадійних випадках.

Навчитися церковного дзвону зараз можна в спеціальних школах дзвонарів. На парафіях зазвичай завжди потрібні хороші дзвонарі, тому бажаючі можуть пройти навчання в такій школі. Міф про те, що дзвонарі часто глухнуть, не має під собою ніяких підстав. У сучасному світі існує багато способів захистити слух навіть для тих, хто сам дзвонить в дзвони і чує дзвін особливо голосно.

Читайте також - Романовський дзвін

Слухати дзвін

вальс дзвонів

https://media.pravmir.ru/mp3/petrovsky/vals.mp3

Русь дерев'яна

https://media.pravmir.ru/mp3/petrovsky/rus.mp3

Читайте також про дзвін:

Відео про дзвін

Всім відомо, що в православному богослужінні не використовуються музичні інструменти, чому ж тоді дзвін так міцно асоціюється саме з православними храмами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация