Експерт: зміна складу ЦВК вигідно владі

  1. поділіться

Ухвалення рішення про зміну чисельного складу Центральної виборчої комісії (з 15 до 17 членів) може свідчити про неофіційну угоду між БПП і «Народним фронтом» Ухвалення рішення про зміну чисельного складу Центральної виборчої комісії (з 15 до 17 членів) може свідчити про неофіційну угоду між БПП і «Народним фронтом». Про це в коментарі «2000» розповів політичний експерт Валентин Гайдай.

«Шанси оновити ЦВК, думаю, високі. Велика ймовірність того, що склад комісії затвердять в найближчий тиждень-другий. Дуже схоже, що БПП і «Народний фронт» вирішили згадати молодість і нагадати, що саме вони - основні учасники коаліції, яка протягом двох років перебуває в комі. Інакше я не можу пояснити таке злагоджене голосування, зокрема цих двох фракцій, з такого складного і дискусійного питання, як новий склад ЦВК.

Слід припускати, що ці дві сили знайшли компроміс в цьому питанні, і зараз, швидше за все, йдуть кінцеві торги. Цілком ймовірно, що, маючи колосальний антирейтинг і мізерну підтримку електорату, БПП і НФ можуть укласти неофіційну угоду про ситуативну співпрацю на найближчі півроку. Треба дивитися на розвиток ситуації в найближчі тижні: якщо спаде напруженість між цими силами, окремими фігурами, які до них відносяться, тоді, безумовно, це підтвердить правильність даних висновків. Але в будь-якому випадку цей новостворений ситуативний союз довго не протримається. Тобто за великим рахунком ми все одно говоримо про тимчасове компромісі ».

Основну вигоду від змін в ЦВК отримує чинна влада.

«Вигоду від нового складу ЦВК отримає в першу чергу президент і БПП. По-перше, кандидатури в оновлений ЦВК ми бачили ще в лютому, коли їх подавали на розгляд ВРУ, і левова частка їх йде за квотою БПП - приблизно 40-45%. Опозиція, орієнтована на виборця південного сходу і частково центру, взагалі не представлена, а інші фракції і групи (крім «Народного фронту») представлені по одній людині, які погоди не роблять.

Зверніть увагу на розширення складу ЦВК з 15 до 17 осіб. Рішення висмоктана з пальця, тому що міняти кількість членів ЦВК не було ніякої необхідності, це ж стосується і кворуму. Ініціатива таких нововведень йшла від провладної боку, яка хоче зміцнити вплив президента в Центрвиборчкомі ще двома додатковими багнетами. Думаю, вся ця плутанина з 14 кандидатами, запропонованими парламенту в лютому замість вакантних 13, створена спеціально, щоб зараз використовувати привід для розширення складу ЦВК.

Повторюся, це велика поступка президенту і реверанс перед ним в першу чергу з боку Народного фронту. Натомість президентська сторона повинна запропонувати великі дивіденди ».

поділіться

Теги: ЦВК , Валентин Гайдай

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация