Фільми про Велику Вітчизняну війну (фільми "Гарячий сніг", "А зорі тут тихі").



Є що додати?
Надсилай нам свої роботи, отримуй litr `и і обмінюй їх на майки, зошити і ручки від Litra.ru!

/ твори / Різне / Про Велику Вітчизняну Війну / Фільми про Велику Вітчизняну війну (фільми "Гарячий сніг", "А зорі тут тихі").

Письменник Юрій Бондарєв і режисер Г.Егізаров зробили свою картину про війну - «Гарячий сніг». Авторські долі поєдналися з великим боєм, що не обмеживши його розмах і не втративши автобіографічних властивостей.
Бій - ланка Сталінградської битви. Координати бою, зображеного в картині, можна відшукати на карті. Збережені авторами також назви і топографія, історія у них строго документована - до тих пір, поки в силу не вступає художній погляд на події.
Історія розказана мовою художньої прози. Картина не схожа на каталог літературних епізодів і фігур. Військове та художнє переплітаються у фільмі. Загальний оперативний задум - вибити гарматами танковий клин Манштейна - супроводжується авторським задумом: показати людину на фронті в соціальній і моральній конкретності його характеру, який також має свій резервом, наколінним за межами картини, в інших обставинах, не настільки трагічних.
«Гарячий сніг» починається морозним днем, без пострілів, з гітарних переборів. Йде уявлення героїв по колу, всередині якого танцює молодий солдат. Військове знову переплітається з художнім: дивізія прибула свіжа, повного складу. До фіналу ж в кадрах з'явиться багато вільного простору, екран виявиться широким для залишилися в живих.
Велике місце приділено лейтенантам Дроздовського (Н. Єременко) і Кузнецову (Б. Токарев). Молоді виконавці кілька старше своїх героїв, але недолік бойового і творчого досвіду рівняє їх.
Фактура «Гарячого снігу» щільна і матеріальна. Зйомки при сорокаградусному морозі підвищили його достовірність. У складній тактичній і образній структурі піднявся кадр, де Кузнєцов, повернувшись спиною до швидко йде танку, кричить: «Снаряд!». В цей час сандружинниця Таня, до якої звернений його окрик, тримає на вазі пораненого, не знаючи, кинути тіло і схопити снаряд або відтягнути бійця в укриття. Через гуркіт бою чують глядачі голос вмираючого: «Жити треба! стріляти треба! »
У цій стислості міститься сенс жорстоких кадрів, де життя є бій і бій є життя.
У фільмі «А зорі тут тихі» перша серія названа «У другому ешелоні», друга - «Бій місцевого значення». Фронт зведений до маленької північної селі, де квартири взвод дівчат- зенітниць. П'ятеро з них дають свій останній бій на вузькому перешийку між озером і лісом.
Війна, виміряна жіночою часткою, - ця тема не переривалася в кіно. В одному з інтерв'ю С. Ростоцький говорив, що працюючи над картиною, він хотів вирватися з-під магії великих цифр, якими обчислюються жертви. У кожного загиблого своя доля, свій бій, свій останній рубіж.
"А зорі тут тихі" невипадково поділені на дві серії. Перша - це світ, друга - війна. Ростоцький йде в руслі пошуків, завдяки яким війна постає на екрані як етап в житті країни і народу. Конструкція фільму включає відступу в минуле, завдяки яким ми дізнаємося, чим жили героїні до війни. Минуле зв'язується з справжнім духовним процесом, закритим усередині характеру героїнь.
Поєдинки п'яти дівчат укладені в єдиний контур подвигу: Женя Комелькова, що викликає вогонь на себе, Ліза Бричкина, які поспішали за підмогою і не зуміла бути обережною в болотної трясовині, тихий зойк Соні Гурвич, який попередив своїх, постріл Ріти Осяниной, що не захотіла дістатися живий ворогові.


0 людей, які переглянули цю сторінку. Зареєструйся або увійди і дізнайся скільки людина з твоєї школи вже списали цей твір.



Є що додати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация