Філософія Бердяєва коротко

Микола Олександрович Бердяєв ставитися до числа представників ідеалістичної філософії 20 століття Микола Олександрович Бердяєв ставитися до числа представників ідеалістичної філософії 20 століття. За власними відгуками вченого, його філософія була зосереджена на вивченні об'єкта свободи і духу, а також дуалістичне-плюралістичного течії цих поглядів.

Що являв Бердяєв як духу? Дух, як розглядав Микола Бердяєв, представляється як об'єкт, природи, причому такого, який має творче начало. Хоч як би звучало, але цей об'єкт має пасивну тривалість, тобто він протяжний іншими словами, він просто є.

Йому протиставляється суб'єкт. Бердяєв розглядає свою філософію в такому руслі, де суб'єкт не суперечить об'єкту, а є його джерелом. Як зазначає сам філософ, об'єкт може повністю в своїх умовах залежати від суб'єкта. Міцність об'єктивного світу, на думку Бердяєва, абсолютно і точно руйнується. Виходить, виходячи з філософії вченого, що світу історії, природи, які завжди виступали на стороні об'єктивації, просто не існує. Так чи існує об'єктивна реальність? Відповідь на це питання, виходячи з філософії Бердяєва - так. Але існує вона в нерозривному зв'язку з суб'єктом. Тобто може бути багато об'єктивних реальностей, які породжуються дією суб'єктивного духу - того творчого начала, про який говорилося вище.

Випливаючи з цих міркувань поняття існування, визначається, як існування в межах творчого руху, що породжується духом. Бердяєв вважається одним з ідейних засновників філософії екзистенціалізму, що можна легко помітити в його поглядах.

Однією з найважливіших категорій, яку варто також виділити з усього обсягу філософських поглядів Миколи Бердяєва, це категорія свободи. Свобода для екзистенціального переживання має таку ж важливу роль, як і вода для риби - це практично її основа. Будучи наближеною до релігійних поглядів, Бердяєв зазначає, що свобода була дана людині безпосередньо Богом. Джерело первинної свободи - це хаос або повне ніщо. У таких своїх поглядах Микола Бердяєв посилається на відомого філософа Якоба Беме, а потім розвиває їх. Свобода за Бердяєвим має два прояви: ірраціональна свобода, яка є свободою первинного порядку, яка проявляється в якості потенції. Саме ця потенція і служить відділенням людини від Бога і застрявання його в світі об'єктивного, тобто в суспільстві, де людина не може повністю розкритися. Існує також і друга свобода - це свобода розумна (її позитивний зміст прихований вже в назві, яке дає Бердяєв), і відповідає вона за істину і добро. Отримав її чоловік безпосередньо від Бога, а саме, знайшовши свободу в Бозі. Завдяки цій свободі, як відповідає Бердяєв, людина змогла подолати природу, яка його затягла в вир об'єктивного, завдяки чому знаходить своє втрачене єднання з Богом, відновлюючи цілісність своєї духовної особистості.

Філософія Миколи Бердяєва пронизана не тільки ідеалістичними уявленнями про будову світ, характеристики людської душі, місця людини в суспільстві та інше, а також і екзистенційними мотивами з доброї часткою релігійних домішок.

Завантажити цей матеріал:

Завантажити цей матеріал:

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Що являв Бердяєв як духу?
Так чи існує об'єктивна реальність?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация