фотогалерея. | Записи з міткою фотогалерея. | Щоденник: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Друга світова війна стала часом появи сотень передових, а часто химерних видів зброї

Друга світова війна стала свідком появи сотень найпередовіших на той момент і часто вельми химерних видів зброї, багато з яких стали вельми знаменитими. Але крім них було і багато таких, які ніколи не отримували такого рівня популярності. Представляємо вам 11 видів зброї Другої світової війни, про які ви, ймовірно, ніколи не чули.

Перш ніж вирушити в цей історичний екскурс, слід зауважити, що все це зброя дійсно використовувалося під час війни, а не було всього лише божевільної концептуальною розробкою.

1. Гармата Фау-3

Гармата Фау-3

Як і крилата ракета Фау-1 і ракета Фау-2, які були її попередницями, гармата «Vergeltungswaffe 3» (відома як «англійська гармата») була ще одним нацистським «зброєю відплати». Вона представляла собою гігантську суперпушку, вбудовану прямо в схил пагорба, і здатну посилати артилерійські снаряди через Ла-Манш з Франції в Лондон. Фау-3 працювала за принципом мульти-заряду, коли вторинні прискорюють заряди послідовно здетонували, щоб прискорити снаряд у міру його руху по стовбуру. В ході випробувань в травні 1944 року, Фау-3 вдалося досягти дальності стрільби в 88 кілометрів, а в липні - 93 кілометрів.

З двох побудованих Фау-3, тільки друга гармата взяла участь в бою. З 11 січня по 22 лютого 1945 року його випустила 183 боєприпаси по недавно звільненому Люксембургу. Однак результати її стрільби були, в загальному, неефективні: 142 потрапили в ціль снаряда забрали життя лише 10 людей, і поранили ще 35.

2. Залізничні гармати Дора і Густав

В області великих гармат - а нацисти виразно відчували до них непереборну тягу - ці дві гармати калібром 80 сантиметром були абсолютними левіафанів. І фактично це найбільші гармати, які коли-небудь існували в світі. Кожну з них треба було перевозити по частинах, збирати і встановлювати на заздалегідь підготовлене місце - і вся ця процедура вимагала участі 4000 чоловік. Нацисти відрядили цілий зенітний полк для їх захисту, а також спеціальні військові з'єднання для охорони від партизанських атак.

З двох цих гармат тільки Густав побував в реальних боях. Він зробив 42 пострілу в ході облоги Севастополя в 1942 році - і пробивної сили його гігантських снарядів вагою по 4.800 кілограмів кожен виявилося досить, щоб зруйнувати склад боєприпасів, прихованих під 30-метровою товщею скелі. Збройний експерт Александ Людек відгукувався про них як про «технологічних шедеврах», але заявляв, що вони є «фактично, марною тратою матеріалів, технологічних знань, і людських ресурсів».

Збройний експерт Александ Людек відгукувався про них як про «технологічних шедеврах», але заявляв, що вони є «фактично, марною тратою матеріалів, технологічних знань, і людських ресурсів»

3. Вибухають щури

Після падіння Франції, Уїнстон Черчілль поклявся «спалити Європу дотла» Після падіння Франції, Уїнстон Черчілль поклявся «спалити Європу дотла». Для цих цілей британські спецагенти були екіпіровані безліччю різних замаскованих вибухових пристроїв, які виглядали як мило, черевики, пляшки к'янті, велосипедні насоси, валізи - і навіть щури.

Ідея застосування вибухають щурів полягала в наступному: Щурів білували, набивали пластиковою вибухівкою і зашивали назад. Потім їх передбачалося поміщати серед вугільних куп поруч з бойлерними. Коли б їх помічали, їх повинні були негайно кидати у вогонь, що призводило б до величезних вибухів.

Однак контейнер з мертвими щурами, які передбачалося перетворити в бомби, був перехоплений німцями і наробив багато шуму. За повідомленнями він справив «екстраординарне вплив на бойовий дух німців»: гризунів виставляли у всіх німецьких військових школах, і закликали всіх вести полювання «на сотні щурів, яких ворог імовірно випустив на континент».

В результаті, як уклали експерти: «Проблеми, які заподіяли нацистам ці мертві щури виявилися набагато більш значні, ніж якби їх дійсно використовували в якості вибухівки».

4. Літак камікадзе Йокосука MXY -7 Ока

Цей літак був апарат з ракетним двигуном, спроектований спеціально для атак камікадзе, і був оснащений 1000-кілограмовою бомбою. Під час нападу Ока піднімався в повітря літаком Міцубісі G4M, поки не опинявся в радіусі ураження. Після відстиковки пілот в режимі польоту повинен був підвести літак якомога ближче до мети, включити ракетні двигуни і потім протаранити намічений корабель на величезній швидкості. Війська союзників швидко навчилися атакувати носій Оки, перш ніж він зможе випустити літак-снаряд, що різко зменшило ефективність їх атак. Але, принаймні, один раз цього літака-камікадзе вдалося потопити американський крейсер.

5. Радянські «протитанкові» собаки

У боротьбі з танками вермахті в Червоній Армії все ж берегли людей, тому використовували так званих «протитанкових собак». Спочатку собак тренували переносити бомбу в вказане місце, скидати її з себе за допомогою зубів і повертатися до оператора. Але, на жаль, домогтися такої поведінки від собак було майже неможливо, тому була обрана інша стратегія.

Собак навчали таким чином, що вони забиралися під танк з прив'язаною 10-кілограмовою бомбою, важіль, прикріплений до детонатора, зачіпав днище танка і підривав бомбу. Протитанкові собаки виявилися настільки ефективні, що німці почали стріляти в будь-яких собак, які потрапляли в поле зору. Поради використовували близько 40 тисяч собак для різних військових завдань і по незадокументованих оцінками, число знищених таким чином німецьких танків склало близько 300.

6. Іграшки Хобарта

При підготовці до «Дня Д», Союзники розробили ціле сімейство незвичайних машин, багато з яких були названі в честь військового експерта Персі Хобарта. Ось кілька прикладів таких машин:

Ось кілька прикладів таких машин:

Краб Шермана

Краб Шермана

AVRE Бобіна

AVRE Бобіна

AVRE Саперний міст

7. Радіокерована бомба Ruhustahl SD 1400 «Fritz X »

Fritz-X був німецької запускається з повітря радіокерованої бомбою. Її основним призначенням було знищення важко броньованих морських цілей. Вона була заснована на стандартній бронебійною бомбу SD 1400, але відрізнялася поліпшеною аеродинамікою, чотирма маленькими крилами довжиною 1,35 метра, і хвостовим оперенням. Але щоб її скинути, літаку було необхідно пролетіти прямо над наміченої метою, що робило його надзвичайно вразливим.

Проте, Fritz-X виявився досить успішним зброєю. 9 вересня 1943 німці скинули кілька штук на лінкор «Roma», втопивши його разом з +1455 осіб екіпажу. Всього було побудовано більше 2000 Fritz-X, але лише 200 скинуто. Почасти це було пов'язано з тим, що бомби не могли різко змінити напрямок, що підставляла бомбардувальні групи, які несли важкі втрати.

8. Радіокерована плануюча бомба Henschel HS 293

Радіокерована плануюча бомба була найефективнішим керованою зброєю тієї війни - з її допомогою було знищено безліч крейсерів і торгових кораблів Радіокерована плануюча бомба була найефективнішим керованою зброєю тієї війни - з її допомогою було знищено безліч крейсерів і торгових кораблів. Після того як її скидали з німецького літака-носія, її двигун включався приблизно на 10 секунд, і потім вона ковзала в повітрі залишок шляху до своєї мети. В її хвості навіть була змонтована невелика підсвічування, щоб навідник міг з легкістю її бачити, неважливо, чи відбувалося це вдень або вночі. Вперше вона була застосована в серпні 1943 року, і з її допомогою був потоплений британський корвет «HMS Egret». До кінця війни Союзники розібралися, як впроваджуватися в її керуючі частоти, що різко знизило її ефективність.

9. невращающейся снаряди

Це була одна з тих ідей, які добре виглядали на папері, але виявилися жахливі на практиці. Британська ііновація, «невращающейся снаряди» представляли собою ракетне протівоавіаціонное зброю ближньої дії з прикріпленими проводами і парашутами. Ідея полягала в тому, щоб створювати з їх допомогою повітряним мінні поля. У міру того як ці ракети повільно опускалися назад на землю, будь літак, що пролітав через цю зону, піддавався ризику зачепити провід, який притягував ракету до корпусу і та вибухала при ударі. Проблемою ж виявилося те, що найменша зміна вітру могло знести ракети назад на корабель, з якого вони були запущені. Однак, не дивлячись на це, вони інтенсивно використовувалися в перші дні війни.

10. Карликові субмарини Х-класу

Колишні спочатку італійської інновацією, ці крихітні британські субмарини на чотири людини мали радіус дії в 1900 кілометрів, могли занурюватися на 100 метрів, і пересуватися зі швидкістю 6 вузлів Колишні спочатку італійської інновацією, ці крихітні британські субмарини на чотири людини мали радіус дії в 1900 кілометрів, могли занурюватися на 100 метрів, і пересуватися зі швидкістю 6 вузлів. Кожна міні-субмарина мала водотоннажність 30 тонн. У неї був всього один люк, що виявилося великим головним болем під час аварійних ситуацій.

Міні-субмарини запускалися з борта звичайної підводного човна, і їх завданням було закріпити дві 1400-кілограмові міни під ворожим кораблем.

11. Міні-міни «Голіаф»

Дистанційно керовані носії «Голіаф» вперше були використані німцями в 1942 році для доставки 66-кілограмових бомб до цілей, які включали в себе танки, щільні скупчення піхоти, мости, і будівлі. Ці тягачів мали провідне управління і вибухали при зіткненні з метою. Було вироблено понад 4600 цих пристроїв, включаючи більшу версію для транспортування 88-кілограмових бомб. Але, на жаль німців, вони були повільними, важкими в управлінні, а їх корисне навантаження була занадто мала. Однак сама ідея явно випередила свій час, і по суті була попередницею сучасних роботів - просто технології того часу виявилися недостатньо просунуті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация