Герман Стерлігов як рятівник москвичів від затоплення

Відомий бізнесмен і працівник сільського господарства Герман Стерлігов, відомий своїми нестандартними поглядами і висловлюваннями, вирішив врятувати Москву від неминучої загибелі. План з порятунку опублікований в газеті «Взгляд» . На цей раз, як породження пекла виступило Химкинское водосховище. Чим же воно загрожує москвичам, на думку пана Стерлигова, і як врятуватися?
Розберемо матеріал в нашому улюбленому стилі. Спочатку цитата пана Стерлигова, далі синім виділенням - наші коментарі. Приступимо.
Відомий бізнесмен і працівник сільського господарства Герман Стерлігов, відомий своїми нестандартними поглядами і висловлюваннями, вирішив врятувати Москву від неминучої загибелі
Герман Стерлігов. фото звідси

«Над Москвою Химкинское водосховище. З'єднується з ще декількома штучними морями. Створені вони проклятими вченими для забезпечення мегаполісу водою. Тому вони набагато вище Москви. Щоб вода до москвичів текла зверху вниз. »

Прокляті вчені - це сильно. Цікаво все-таки, ким і чому вони прокляті? Якщо особисто паном Стерліговим, то виникає деяка нелогічність. Адже найвідоміший бізнес-проект пана Стерлигова, «Антикризовий Розрахунково-Товарний Центр», розташований в Москві і користується тим самим водопроводом, забезпечуються водою з створених «проклятими вченими» водосховищ.

«Жоден учений навіть в гарячковому маренні не стане стверджувати, що Хімкинська дамба побудована навічно і її ніколи не прорве.»
«Жоден учений навіть в гарячковому маренні не стане стверджувати, що Хімкинська дамба побудована навічно і її ніколи не прорве
Гребля Хімкінского водосховища. фото звідси

Стверджувати про вічність чого-небудь взагалі безглуздо, бо ніщо не вічне, коли-небудь і Сонце згасне. З практичної ж точки зору «вічними» можна вважати ті споруди, термін служби яких набагато перевершує термін людського життя і горизонт будь-якого розумного планування. При такому підході, великі греблі дійсно можна вважати вічними, бо вони є спорудами без встановленого граничного терміну служби і можуть безпечно експлуатуватися століттями. Наприклад, Вишнєволоцькому водосховище було створено в 1719 році і незабаром відзначить 300-річний ювілей. До речі, прямо під цим водосховищем розташовано патріархальний містечко Вишній Волочек, жителі якого не тільки не проклинають його творця, купця і гідротехніка Сердюкова, а й ставлять йому пам'ятники.

У світі багато тисяч великих гребель, а випадки їх прориву дуже нечисленні, причому значна частина з них відноситься до зорі великого гідротехнічного будівництва - 19 і початку 20 століття, коли гідротехніка тільки починала напрацьовувати знання і досвід. У Росії взагалі не було прикладів руйнування дійсно великих гребель.

«Причини прориву теоретично можуть бути різними - від теракту до зливових дощів, а практично це взагалі неважливо, яка причина прориву дамби.»

Взагалі це дуже важливо, бо дозволяє оцінити ризик руйнування конкретної греблі.

Як показує практика, найчастіше причиною руйнування греблі є невраховані при проектуванні проблеми з породами, що складають її основу. Особливість цього типу аварій - вони відбуваються як правило в перший рік заповнення водосховища. Для Химкинской греблі, експлуатованої більше 70 років, це неактуально.

Друга поширена причина - перелив через гребінь внаслідок невідповідності пропускної здатності водоскидів паводкових притоках. Для Хімкінского водосховища, що наповнюється з Іваньківський водосховища за допомогою системи насосних станцій по каналу ім.Москви, такий варіант виключений.

Що стосується терактів, то такий розвиток подій вкрай малоймовірно. Для цього на греблю, яка є строго охороняється територією з забороною не тільки проїзду, а й проходу потрібно завезти вибухівку в кількості десятків тонн. Та й як показала історія з невдалим підривом сербськими військам греблі в Хорватії, навіть 30 тонн вибухівки, закладеної професіоналами, аж ніяк не гарантують руйнування греблі.

«Важливим є те, що рівень води Хімкінского водосховища на 44 !!! метра вище рівня Москви-ріки в районі Кремля, і обсяг води надмосковного рукотворного моря в тисячі !!! раз більше Неберджаевского водосховища над Кримському »

Звернемося до нудним цифрам. Обсяг Хімкінского водосховища - 29,5 млн.м3, обсяг Неберджаевского водосховища - 8,1 млн.м3. Тобто різниця в 3,6 рази, а аж ніяк не в «тисячі». Наприклад, вже згадуване Вишнєволоцькому водосховище має обсяг 320 млн.м3, в 10 разів більше Химкинського.

«А система Рукотвори каналів (побудованих руками зеків ГУЛАГу під контролем посатаніли радянських вчених) буде живити утворене море над Москвою з п'яти справжніх морів. Чули, Москва - порт п'яти морів? Звична формула стане іншою: Москва - море з п'яти морів. »

Тут ціла змова вимальовується, по втоплення Москви. Правда, ось невдача - максимальний паркан в канал ім.Москви не перевищує 130 м3 / с (більше не потягнуть насосні станції), з яких до Химкинського водосховища доходить близько 35 м3 / с, решта розбирає водопровід. Але навіть якщо задатися такою метою і відключивши водогін, подати в Москву-ріку все 130 м3 / с, то втопити місто ніяк вийде: в середньому за рік по Москві-річці в районі Москви протікає близько 100 м3 / с, під час повені - куди більше. Що стосується нібито утворився «моря» - це фантазії пана Стерлигова, гіпотетична хвиля прориву швидко спаде.

«Ресурс затоплення майже безмежний. Це вам не стрімко пройшла жалюгідна семиметрова хвиля, що знесла Кримськ. На Ординці і Поляні над водою будуть стирчати тільки кілька дахів вище 30-метрової позначки. Але ті, хто не потонути відразу, позаздрять мертвим, тому що рятувати тих, хто вижив буде вже нікому.
Не дуже втішає і той, що смерть мільйонів москвичів буде швидкою і майже безболісною. Дітей особливо шкода, вони в злочинах вчених не сильно винні. »

«Ви поміститеся до наших домовин без дієти і аеробіки» - відомий в 1990-і рекламний слоган, міцно асоціюється з паном Стерліговим. Взагалі все це не нове, можна згадати «фекальне цунамі», яке повинно було, на думку одного інтернет-провісника, поглинути Москву ще в 2010 році.

Але повернемося знову до нудним цифрам. Обсяг води, що затопила Кримськ, оцінений Росгидрометом в 40 млн.м3, що більше, ніж обсяг Хімкінского водосховища. Ну і розміри Москви не можна порівняти з розміром Кримська.

«Отже, питання затоплення Москви - питання часу. Адже планово поступово спустити штучні водосховища, що забезпечують мегаполіс водою, ніхто не захоче - це означає приректи величезну масу городян на муки від спраги і антисанітарію. Який політик піде на прийняття такого жахливого рішення? »

Цікавий полемічний прийом. Спочатку заявляється, що через якихось невідомих причин ( «а практично це взагалі неважливо») гребля гіпотетично може зруйнуватися, після чого цю руйнацію, причому з катастрофічними наслідками, оголошується неминучим, причому по контексту створюється враження, що така доля чекає москвичів у самому найближчому майбутньому. При такій логіці, можна обґрунтувати загибель москвичів про чого завгодно, хоч від атомної війни, хоч від епідемії невідомої хвороби - адже все це гіпотетично можливо: "Жоден учений навіть в гарячковому маренні не стане стверджувати, що на Москву не може впасти астероїд. Значить, знищення Москви - просто питання часу. "

Ну і просто до слова, Химкинское водосховищі не забезпечує московський водопровід водою, водозабори водопровідних станцій знаходяться вище його по трасі каналу ім.Москви.

«Замкнуте коло, трагедія неминуча?
Вихід є! Вихід - РОЗСЕЛЕННЯ МОСКОВСЬКОГО мегаполіс! І в міру розселення людей плановий поступовий спуск води з водосховищ, відновлення екосистеми Підмосков'я.
Таке рішення для сучасних політиків вигідно вже тим, що знімає з них всяку моральну та кримінальну відповідальність у разі раптової катастрофи - вони надали всім, причому заздалегідь, можливість виїхати з-під смертельних мегатонн водного масиву в безпечні місця і завести свої радісні селянські господарства. »

Зайнятися радісним селянським господарством зараз може кожен - земля сільгосппризначення, більш-менш віддалена від великих міст, недорого коштує. Але бажаючих щось трохи. Г-н Стерлігов може бути цим незадоволений, але люди в більшості своїй вважають за краще жити в містах. Переселяти людей насильно з міст у село для занять сільським господарством пробував Пол Пот у Камбоджі. Чим це закінчилося, загальновідомо.

«Якщо все ж влада не піде на розселення московського мегаполісу, то їй (владі) пора створювати резервний урядовий центр на випадок затоплення Кремля і загибелі всіх федеральних керівників Росії одноразово. Щоб в країні не настала анархія і безвладдя і влада не захопили екстремісти. »

Резервні урядові резиденції давно створені, ще за радянських часів, правда не напередодні фантастичного прориву Хімкінского водосховища, а на випадок війни.

«Ну а якщо і запасний центр владу створити не встигне або не захоче, то правонаступником влади після затоплення Москви пропоную вважати мою Слободу - вона знаходиться в безпечному місці і до того ж стоїть на гірці.
Хоча б тому, що я всіх вас попереджав, а значить, мене треба буде слухатися. »

Тут і коментувати нема чого. Єдине, варто зауважити, що абсолютно безпечних місць на нашій планеті немає. У сільській місцевості є свої ризики - урагани, смерчі, пожежі і т.п.

«Герман Стерлігов (голова екологічної партії Росії)»

Такі ось у нас екологи.

«PS Єдине, що може убезпечити москвичів від затоплення, - це аварія на Калузької АЕС або на Тверській АЕС. З огляду на звичайну розу вітрів, Москва спорожніє миттєво, і можливий прорив Химкинской дамби буде вже байдужий. »

Знову без коментарів. Зазначу лише, що ніякої Калузької АЕС в природі не існує. Якщо ж пан Стерлігов під нею мав на увазі розташовану на території Калузької області маленьку експериментальну Обнінську АЕС, то будь-які аварії на ній організувати важко, оскільки вона вже 10 років як зупинена, виведена з експлуатації і перетворена в музей.

Чим же воно загрожує москвичам, на думку пана Стерлигова, і як врятуватися?
Цікаво все-таки, ким і чому вони прокляті?
Чули, Москва - порт п'яти морів?
Який політик піде на прийняття такого жахливого рішення?
«Замкнуте коло, трагедія неминуча?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация