Голос: Як готуються до виборів 4 березня

  1. ВИБОРЦІ
  2. 109 947 323 виборця в Росії і за її межами зможуть взяти участь в виборах 4 березня
  3. Євгенія Власова, проводить тренінги для спостерігачів: «Рядовим виборцям все одно слід подивитися"...
  4. СПОСТЕРІГАЧІ
  5. «Росвибори»
  6. Більше 17 тисяч людей зареєструвалися на сайті «Росвибори»
  7. КОРПУС «ЗА ЧИСТІ ВИБОРИ»
  8. Корпус спостерігачів очолила Тіна Канделакі
  9. Олена Бабченкова, координатор «За чисті вибори»: «Всі наші тренінги абсолютно відкриті, так що будь-який,...
  10. Додаток «Я СПОСТЕРІГАЧ»
  11. В App Store доступно також додаток «Веб-спостерігач»
  12. Олексій Чистяков, розробник: «Ідея створити такий додаток прийшла до мене після мітингів 5 грудня де...
  13. «ЗВЕДЕНИЙ ПРОТОКОЛ»
  14. Асоціація «Голос» запустила проект «SMS-ЦВК» - спостерігачі будуть надсилати повідомлення з результатами...
  15. КАНДИДАТИ
  16. ПРОЕКТ «НАШЕ МІСТО»
  17. Особистий досвід: Максим Кац про те, навіщо йти до муніципальної ради
  18. Михайло Вельмакін, творець школи: «Я сам депутат муніципальних зборів і зіткнувся з тим, що, щоб реалізувати...
  19. ТАБЛИЦЯ ДЕПУТАТІВ
  20. Всього за результатами виборів в Москві роздадуть 1 560 мандатів.
  21. Сергій Шпількин, творець таблиці: «Ідея зробити це прийшла від одного з читачів мого" ЖЖ ". Вся інформація,...
  22. ВЕБ-КАМЕРИ НА ДІЛЯНКАХ
  23. 15 мільярдів рублів витратили на те, щоб обладнати камерами всі ділянки
  24. ПРОЗОРІ УРНИ

Після думських виборів в грудні, скандалів з фальсифікаціями і мітингів очевидно, що на виборах президента грати всім доведеться за новими правилами. 4 березня більше ста тисяч чоловік прийдуть на виборчі дільниці як спостерігачі, сотні тисяч стежитимуть за голосуванням через веб-камери, а мільйони просто опустять в урни бюлетені, щоб особисто розпорядитися своїм голосом. За два дні до голосування The Village підсумовував основні способи, які повинні допомогти уникнути хоча б частини порушень.

ВИБОРЦІ

Найпростіший виборець може взяти участь в контролі над виборами. У мережі активно обговорюють, коли краще приходити на виборчу дільницю і на що звернути увагу. Щоб перевірити комісію на чесність, краще прийти на дільницю в самому кінці дня. Перед закриттям виборчкоми особливим чином позначають відмовників і, як правило, саме за них голосують карусельники. Якщо за вас проголосували, треба сфотографувати підпис, яку залишили в журналі реєстрації, а потім написати заяви в поліцію і прокуратуру.

Ще в мережі бурхливо обговорюється питання, як вчинити, якщо жоден кандидат не подобається: зіпсувати бюлетень, забрати його з собою або взагалі не йти на дільницю. Так ось щодо закону про вибори президента недійсний бюлетень фактично прирівнюється до графи «проти всіх». Переможець повинен отримати 50% плюс один голос від загального числа виборців, які взяли участь в голосуванні. Тому зіпсований бюлетень буде в рівній мірі віднімати голоси у всіх кандидатів, а значить працювати на користь другого туру. Головне - опустити бюлетень в урну.

Після думських виборів в грудні, скандалів з фальсифікаціями і мітингів очевидно, що на виборах президента грати всім доведеться за новими правилами 109 947 323 виборця в Росії і за її межами зможуть взяти участь в виборах 4 березня
У Москві голосувати можуть 7 060 879 чоловік

У Москві голосувати можуть 7 060 879 чоловік

Євгенія Власова, проводить тренінги для спостерігачів: «Рядовим виборцям все одно слід подивитися" дорожню карту порушень ". Коли ви прийдете голосувати, подивіться, чи немає на ділянці агітації, як поводяться члени ДВК. Якщо є конфлікт між членами комісії і незалежним спостерігачем, можна підійти і дізнатися, в чому справа, а при необхідності виступити в якості свідка при складанні скарги. Психологічна обстановка на ділянці часто буває дуже важкою, і тут будь-який дружній жест буде до речі ».

СПОСТЕРІГАЧІ

Кілька сотень тисяч людей по всій країні висловили бажання стати спостерігачами на президентських виборах, і це при тому, що самих виборчих дільниць близько 95 тисяч. Абсолютний рекорд. Штаби і відділення всіх кандидатів активно реєстрували спостерігачів, багато пройшли спеціальні тренінги і приходили на лекції по праву, з'явилося кілька спеціальних сайтів, які координують роботу спостерігачів, а також мобільні додатки, які допомагають фіксувати порушення.

«Росвибори»

«Росвибори»

проект « Росвибори »Команда юриста Олексія Навального запустила ще в кінці минулого року, сайт координує дії по набору спостерігачів. Головна особливість сайту в тому, що він не просто дозволяє отримати направлення від штабів одного з трьох кандидатів - Прохорова, Зюганова і Жириновського, - але і розподіляє людей на найнебезпечніші місця. Для цього складено список всіх ділянок, де під час грудневих виборів «Єдина Росія» набрала підозріло багато голосів - більше 70%. Імовірність порушень там, очевидно, вище.

Більше 17 тисяч людей зареєструвалися на сайті «Росвибори»

КОРПУС «ЗА ЧИСТІ ВИБОРИ»

КОРПУС «ЗА ЧИСТІ ВИБОРИ»

Свій набір спостерігачів оголосила «Асоціація молодих юристів Росії». Її підтримав прем'єр-міністр і кандидат в президенти Володимир Путін - саме від його імені отримають направлення спостерігачів, які зареєструвалися на сайті . Через це багато хто вважає цей проект прокремлівським і створеним для того, щоб перешкодити роботі незалежних спостерігачів. Проте зареєструватися тут може будь-хто. Зараз у корпусу «Чистих виборів» 75 тисяч осіб.

Корпус спостерігачів очолила Тіна Канделакі

Корпус спостерігачів очолила Тіна Канделакі

Олена Бабченкова, координатор «За чисті вибори»: «Всі наші тренінги абсолютно відкриті, так що будь-який, хто сумнівається в нашій позиції, може їх відвідати і перевірити. На думських виборах в грудні я особисто працювала членом ДВК від "Справедливої ​​Росії" - насправді не важливо, яке ім'я стоїть в напрямку, головне, щоб була можливість припиняти порушення. У нас регіональні відділення по всій Росії, наші члени отримують юридичну освіту, так що, думаю, ми зможемо внести свій вклад в чистоту виборів ».

Додаток «Я СПОСТЕРІГАЧ»

Додаток «Я СПОСТЕРІГАЧ»

На допомогу спостерігачам москвич Олексій Чистяков розробив п ріложеніе для смартфонів «Я спостерігач» , Причому безкоштовно. Програма містить загальні рекомендації, на що потрібно звернути увагу на виборчій дільниці, перелік всіх процедур огляду і контролю, а також зразки і шаблони скарг на виявлені порушення. Натисканням однієї кнопки можна передати всю інформацію, відео та фотографії на гарячу лінію. Дані будуть обробляти юристи і оперативно на них реагувати.

В App Store доступно також додаток «Веб-спостерігач»

В App Store доступно також додаток   «Веб-спостерігач»

Олексій Чистяков, розробник: «Ідея створити такий додаток прийшла до мене після мітингів 5 грудня де зібралися незадоволені результатами виборів. Я був на Луб'янці і думав, чим я можу допомогти. А так як я за родом діяльності займаюся розробкою додатків, то з'явилася така ідея. Сам я не розбираюся в усіх тонкощах виборчого законодавства, але в підсумку допомогли юристи з партії "Яблуко". В суботу ми маємо намір провести майстер-клас, як користуватися додатком. У спостерігачі йдуть не тільки молоді, а й літні люди. Для них не все так просто - будемо допомагати ».

«ЗВЕДЕНИЙ ПРОТОКОЛ»

«ЗВЕДЕНИЙ ПРОТОКОЛ»

Створена після мітингів «Ліга виборців» підготувала платформу, яка узагальнить результати роботи спостерігачів. Як показали грудневі вибори, основна частина порушень відбувається вже після підрахунку голосів на виборчій дільниці. Підсумковий протокол загадковим чином змінюється, поки йде до вищестоящого органу. Але на руках у спостерігачів залишаються копії протоколів - і з ними можна йти до суду. «Ліга» створила систему, куди будуть вводиться звіти спостерігачів всіх кандидатів в президенти, крім Путіна, і копії протоколів. Ця система стане як би аналогом офіційного сайту ЦВК. Так будь-який бажаючий зможе побачити масштаб фальсифікацій, порівнявши дані по дільницях на офіційному ресурсі і на сайті проекту. Звіти система почне приймати 4 березня в дев'ять вечора по Москві, коли вибори в країні офіційно завершаться.

Асоціація «Голос» запустила проект «SMS-ЦВК» - спостерігачі будуть надсилати повідомлення з результатами голосування, які публікуються на сайті sms.golos.org

КАНДИДАТИ

Одночасно з президентськими в Москві будуть проходити і вибори в муніципальні ради, в них беруть участь кілька тисяч кандидатів. І якщо раніше москвичі ці вибори просто не помічали або ставили галочку за перше симпатичне обличчя в списку, то тепер все змінилося. У багатьох районах кандидатами в депутати стали ті самі люди, які в грудні приходили на мітинги. І багато хто впевнений, що у них є можливість вплинути на розвиток свого району і міста.

ПРОЕКТ «НАШЕ МІСТО»

ПРОЕКТ «НАШЕ МІСТО»

проект "Наше місто" виріс з ініціативи викладача кафедри політичної соціології РДГУ та за сумісництвом депутата муніципального зборів району «Відрадне» Михайла Вельмакіна. Ще в листопаді минулого року він створив проект «Школа депутатів» - в невеликому приміщенні на Студентській вулиці проходили лекції про те, з чим доведеться зіткнутися кандидатам в муніципалітети, які повноваження має депутат, як вести передвиборну кампанію. Ближче до президентських виборів там же стали проходити і лекції для спостерігачів. Проект «Наше місто» об'єднує цивільних кандидатів в муніципальні збори, які разом мають намір боротися не тільки за чесні вибори, а й за подальше розширення місцевого самоврядування: за право контролювати хід реформи ЖКГ, благоустрій району, нове будівництво на території. Всього «Наше місто» висунув 210 осіб, 17 кандидатам відмовили в реєстрації.

Особистий досвід: Максим Кац про те, навіщо йти до муніципальної ради

Особистий досвід: Максим Кац про те, навіщо йти до муніципальної ради

Михайло Вельмакін, творець школи: «Я сам депутат муніципальних зборів і зіткнувся з тим, що, щоб реалізувати якісь ідеї, дуже часто не вистачає однодумців серед депутатів. До мене прийшла ідея створити цю школу, щоб об'єднати всіх, хто має намір працювати, просувати якісь грамотні проекти. Після виборів проект буде розвиватися, і всі, хто пройшов нашу школу, будуть співпрацювати один з одним ».

ТАБЛИЦЯ ДЕПУТАТІВ

ТАБЛИЦЯ ДЕПУТАТІВ

Щоб москвичі зробили усвідомлений вибір, фізик і незалежний дослідник виборів Сергій Шпількин провів титанічну роботу і склав зведену таблицю з інформацією по всім муніципальним кандидатам. А це 4 744 людини. Шпількин радить звернути увагу на вік кандидата: якщо самовисуванець занадто молодий, то, найімовірніше, його направила «Єдина Росія» або прокремлівські рухи на кшталт «Наших». Таблиця викладена у відкритому доступі і включає інформацію про те, від яких партій той чи інший кандидат висувався в минулі роки. Це особливо важливо, адже після провалу на парламентських виборах в столиці багато кандидатів від «Єдиної Росії» вважають за краще приховувати своє минуле і йдуть як самовисуванці або представники «Загальноросійського народного фронту».

Всього за результатами виборів в Москві роздадуть 1 560 мандатів.

Всього за результатами виборів в Москві роздадуть 1 560 мандатів

Сергій Шпількин, творець таблиці: «Ідея зробити це прийшла від одного з читачів мого" ЖЖ ". Вся інформація, зібрана в таблиці, є на сайтах виборчкомів, я просто зібрав її по різних місцях. Для цього треба було написати досить просту комп'ютерну програму ».

ДЕРЖАВНІ Нововведення

Влада не могли не відреагувати на грудневі мітинги: і якщо спершу прем'єр Путін порівнював білі стрічки з «контрацептивами», а глава ЦВК Володимир Чуров говорив про «мізерні людці зі збоченою фантазією», то незабаром державна машина пішла на поступки. Президент Медведєв запропонував провести політичні реформи, той же Путін висунув ідею встановити на всі дільниці веб-камери, а Чуров - прозорі урни для голосування.

ВЕБ-КАМЕРИ НА ДІЛЯНКАХ

ВЕБ-КАМЕРИ НА ДІЛЯНКАХ

Оснастити всі виборчі дільниці відеокамерами Володимир Путін запропонував на прямій лінії з народом 15 грудня. Зараз цей процес практично завершений у всіх регіонах Росії. На кожній дільниці має бути встановлено по дві камери: одна знімає загальний план, а інша спрямована на урни для бюлетенів. Щоб стежити за трансляцією, потрібно зареєструватися на сайті « Веб-вибори »До 3 березня, а потім просто вибрати свою ділянку і додати його в« Мої ділянки ».

Трансляція вестиметься під час всього голосування, а після закриття дільниці на час перерветься. Знову камери запрацюють з 21:00 за московським часом, коли голосування завершиться в Калініградской області. Це пов'язано з вимогою законодавства, яке забороняє оголошувати результати виборів, нехай навіть попередні, до закінчення голосування у всій країні. Правда, незрозуміло, чи вдасться дотриматися закону, адже недавно в інтернет вже просочилися відео з 176 офіційно закритих камер. На них зображена, наприклад, бійка школярів, урок фізкультури та обід в їдальні - практично реаліті-шоу.

15 мільярдів рублів витратили на те, щоб обладнати камерами всі ділянки
Очікується, що трансляцію виборів будуть дивитися 500 тисяч чоловік

ПРОЗОРІ УРНИ

ПРОЗОРІ УРНИ

Ще одна міра - встановлення прозорих урн для голосування. Вірніше, урни напівпрозорі, крізь стінки можна розглянути складені пачки бюлетенів, а от побачити, в якому саме квадратику поставлена ​​галочка, не вийде. Це допоможе зберегти таємницю голосування. Демонструючи нововведення, Володимир Чуров, до речі, заодно показав журналістам, як зняти високохудожній кадр: «Коли промінь сонця під певним кутом потрапляє на прозору урну для голосування, ще не повністю заповнену бюлетенями, з'являється дуже рідкісне гарне оптичне явище». Президент Медведєв, нагадаємо, ще в грудні назвав Чурова «чарівником».

100% дільниць в Москві і області обладнають прозорими урнами

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация