Головний герой роману Тургенєва «Батьки і діти» - Базаров: ставлення до любові, цитати

  1. Вплив нігілізму на особистість Базарова
  2. Базаров і Кірсанов
  3. Одинцова
  4. Відносини Євгенія і Анни Одинцовій
  5. Про зміну в душі головного героя
  6. Любовна лінія в романі
  7. вічне самотність

Головний герой роману «Батьки і діти» - Євген Базаров. Ставлення до любові цього молодого і зухвалого нігіліста, як багато хто пам'ятає, було не зовсім шанобливим. Для нього подібні почуття - дурь і нісенітниця. Давайте подивимося, наскільки зміниться цей персонаж до кінця твору.

Вплив нігілізму на особистість Базарова

Євген не може сприймати любов як щось серйозне, адже він нігіліст, а значить, зобов'язаний заперечувати її, так як почуття не може принести практичної користі. Головний герой виходить з себе, дізнавшись про те, що Аркадій, якого він вважав своїм послідовником, хоче одружитись.

Головний герой виходить з себе, дізнавшись про те, що Аркадій, якого він вважав своїм послідовником, хоче одружитись

Щоб привести в тексті цитати Базарова про кохання, досить згадати, що він оцінює відносини між чоловіком і жінкою тільки з точки зору фізіології: від жінки треба «добитися толку».

Базаров і Кірсанов

Роман "Батьки і діти» побудований на антитезі, все твір пронизують суперечки двох поколінь. Передові погляди Євгена протиставлені позиції немолодого аристократа, Павла Петровича. У нього і головний герой різні уявлення про життя, мистецтво, природи. Протягом усього твору ми спостерігаємо суперечка Базарова і Кірсанова. Про любов у цих двох людей також різні уявлення.

Павло Петрович належить до покоління, яке підносить почуття, ставиться до жінки з трепетом і благоговінням. Євген, як ми пам'ятаємо, прагматик і відноситься до романтичних поглядів Кірсанова з їдкою іронією. Однак в його житті судилося відбутися змінам, які змусять головного героя випробувати любов.

Одинцова

Знайомство з Ганною Одинцовій істотно змінює уявлення Базарова про людські стосунки. Дивно, але те, що герой Тургенєва відчуває до неї, зовсім суперечить всім його життєвими засадам. Ця прекрасна жінка привертає увагу Євгенія, він мимоволі милується нею на балу у губернатора, але оцінює в ній тільки фізичну привабливість, грубувато помічаючи, що у неї «багате тіло», «на інших баб вона не схожа».

Ця прекрасна жінка привертає увагу Євгенія, він мимоволі милується нею на балу у губернатора, але оцінює в ній тільки фізичну привабливість, грубувато помічаючи, що у неї «багате тіло», «на інших баб вона не схожа»

Такі висловлювання Базарова. Про кохання наш герой не говорить тоді ні слова. У цей період життя він ще щиро дивується «І що через таємничість відносин між чоловіком і жінкою?» Він упевнений, що він - фізіолог, тому добре розбирається в цьому.

Відносини Євгенія і Анни Одинцовій

Базаров, безперечно, є харизматичною особистістю, і Анна не могла їм не зацікавитися. Вона навіть вирішується запросити її до себе в гості, і Євген приїжджає до неї. У Нікольському вони з Базаровим проводять багато часу, прогулюючись, розмовляючи, сперечаючись. Одинцова оцінює неабиякий розум Євгенія.

А що ж Базаров? Ставлення до любові головного персонажа скоєно змінюється, для нього це почуття перестає бути нісенітницею і мистецтвом, тепер він дійсно любить. Він не мріє про взаємність, а лише чекає деякого розташування обраниці свого серця.

Про зміну в душі головного героя

Більшості з нас складно пригадати, в який чолі Базаров говорить про любов, але ми не помилимося, якщо проследуем за Євгеном і Анною в сад, де вони прогулювалися. Ця жінка, бачачи, що Євген відчуває до неї сильне почуття, зуміла викликати його на відвертість і почути визнання.

Ця жінка, бачачи, що Євген відчуває до неї сильне почуття, зуміла викликати його на відвертість і почути визнання

Для Базарова захоплення Одинцовой виявляється настільки сильним, що він вже не може застосувати свою прагматичну теорію до того, що відбувається в його житті. Євгену важлива тепер одна єдина жінка - Анна, для якої більший від пристрастей приватне душевний спокій. Одинцовой цікавий Базаров, але вона відмовляє йому у взаємності.

Головний герой відкинутий. Євген сильно переживає і, приїхавши додому, цілком віддає себе роботі, щоб забути про своє почуття. Так змінюється Базаров. Ставлення до любові Євгенія в цій частині роману зовсім інше. Тепер це вже не прагматичний нігіліст, і людина, яка повністю захоплений почуттям.

Любовна лінія в романі

Твір Тургенєва показує нам силу почуттів представників двох поколінь. Яскраві представники старого покоління - брати Кірсанова. Микола Петрович, батько Аркадія, не уявляє своє життя без любові. Але це почуття для Кірсанова - щось спокійне, тихе, глибоке. Любов для Миколи Кирсанова - джерело життя. В молоді роки він безмежно любив дружину, матір Аркадія. Після її смерті Микола Петрович довго не може прийти в себе й знаходить щастя з простенької Феничка. Почуття до неї так само глибокі, сильні, але при цьому спокійні.

Почуття до неї так само глибокі, сильні, але при цьому спокійні

Аркадій за віком - представник покоління «дітей». Але, будучи сином свого батька, він наситився любов'ю в рідному домі і, природно, чекав, що в його житті з'явиться таке ж почуття. Погляди Базарова схвилювали його розум, але все змінюється, коли в його житті з'являється Катя. Аркадій закохується в неї, дівчина відповідає взаємністю. Почуття, які зароджуються між ними, сильні і спокійні.

Павло Петрович Кірсанов - представник покоління «батьків». В молодості він був дуже привабливий і, безперечно, подобався жінкам. Павла Кірсанова чекав успіх і високе положення в суспільстві, але все змінилося, коли в його житті з'явилася княгиня Р. Це була заміжня дама, легковажна і порожня. Вона не відповідала на його почуття, гнала геть. Кірсанов залишив службу і слідував за своєю любов'ю всюди. Дізнавшись про її смерті, Павло Петрович був вражений і повернувся в село, щоб знайти душевний спокій. Старший Кірсанов був таким же однолюбом, як і його брат Микола. Однак фатальна зустріч змінила все його життя, і не міг помислити про те, щоб одружитися на іншій жінці.

Окремо слід сказати про те, які душевні хвилювання відчуває Євген Базаров. Ставлення до любові головного героя неоднозначно, він всіляко заперечував і висміював це почуття. Однак, зустрівши жінку, яка стала повністю поглинати його думки, Базаров не в силах противитися любові, він визнає її існування.

вічне самотність

Будучи смертельно хворим, головний герой шукає зустрічі з коханою, він хоче побачити її в останній раз. Одинцова приїжджає, але не впадає до Євгена. Вона поводиться стримано. Анна лише ухвалює людське участь, не більше того. Отже, головний герой помирає відкинутим, однак до кінця життя він починає розуміти силу батьківської любові, і тут не обійтися без цитати Базарова: «Таких людей, як вони, в нашому світі днем ​​з вогнем не знайти». На жаль, занадто пізно він усвідомлює цінність людських відносин.

У романі «Батьки і діти» ставлення Базарова до любові показано в динаміці: спочатку він зневажає це почуття, сміється над романтичними поривами Аркадія Кірсанова. Для головного героя всякий прояв любові - це лише голос инстинкта. Він затятий нігіліст, прихильник матеріалістичних переконання. Зустріч з Ганною Одинцовій перевертає свідомість Євгена. Він зізнається в любові до неї і визнає свою поразку. В кінці роману Базаров вмирає, усвідомлюючи власну самотність.

джерело

У цей період життя він ще щиро дивується «І що через таємничість відносин між чоловіком і жінкою?
А що ж Базаров?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация