Грузинський бунт в АТО. Що насправді відбувається в 54-й бригаді

Тому ми не могли проігнорувати конфлікт між бійцями "Грузинського легіону" і новим (з травня 2017 го року) командиром 54-ї ОМБр Олексієм Майстренко, який вилився в демонстративний вихід "Грузинського легіону" зі складу 54-ї бригади .

Пропонуємо простежити за хронологією подій і спробувати зрозуміти причини такого незвичайного і, будемо відверті, не надто сприятливого для позитивної репутації обох сторін вчинку.

Для початку варто згадати, що "Грузинський легіон" (офіційно - 3-я рота 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь") - це військовий підрозділ, яке було засноване 2014-го року добровольцями-грузинами для участі в україно-російській війні на стороні України. Спочатку він існував як добровольчий батальйон ( "Грузинський національний легіон"), а 24 лютого 2016- го року інтегрувався до складу Збройних сил України (влився в 25-й батальйон 54-ї бригади) . До речі, це був перший випадок в історії незалежної України, коли до складу Збройних сил були офіційно були прийняті іноземці.

У складі 54-ї ОМБр "Грузинський легіон" відзначився насамперед боями на Світлодарськ дузі минулої зими.

Так, в грудні 2016- го бійці 54-ї бригади (зокрема, 25-й батальйон "Київська Русь" з грузинами в складі) відбили наступ бойовиків, після чого пішли в контрнаступ і відтіснили противника з займаних ним позицій в районі селища Луганське . Внаслідок цього контрнаступу ВСУ встановили свій контроль над так званим "Чарівним лісом", позиціями "Мара", "П'ятий пост" і "Четвертий пост", а також захопили висоти "Хрест", "Зірка" і висоту "222" - стратегічно важливу в тому районі.

А під час січневих боїв грузинам вдалося захопити нові позиції недалеко від Кадіївки (екс-Стаханова) і Первомайська на Луганщині. Новий опорний пункт назвали "Сухумі" в честь столиці грузинського регіону Абхазія.

Крім цього в січні 2017 го року при безпосередній участі "Грузинського легіону" 54-й бригаді вдалося просунутися з боку Троїцького в напрямку Калинове . Вони просунулися вперед на півкілометра і вибили бойовиків з висоти "270.4", зайнявши їх бліндаж. Але тоді розвинути успіх не вдалося, тому що просування ВСУ було зупинено вогнем з 152-мм і 122-мм артилерії, мінометів і "Градів".

Однак потім щось пішло не так, між грузинами і командуванням бригади виник конфлікт, і 5 січня на офіційній сторінці легіону в "Фейсбуці" було опубліковано шокуюче, на перший погляд, заява про вихід "Грузинського легіону" зі складу 54-ї бригади.

З цієї заяви прес-служби "Грузинського легіону" можна зрозуміти, що причиною конфлікту стала операція, яка відбулася 16 грудня 2017 го року, під час якої були поранені 11 бійців "Грузинського легіону" і 25-го батальйону. Також із заяви можна зрозуміти, що після тієї операції командир 54-ї бригади наказав звільнити бійців "Грузинського легіону" по "невідповідності", а також звільнити командира 25-го батальйону Євгена Лаврова, який підтримав "Грузинський легіон" і допоміг інтегруватися в ЗСУ .

У відповідь прес-служба 54-й ОМБр також в "Фейсбуці" зробила заяву від імені командування бригади про те, що "окремого підрозділу під назвою" Грузинський легіон "в складі 54-ї бригади ніколи не існувало", а ті громадяни інших держав, які уклали контракти з ВСУ, продовжують службу в складі бригади. Що стосується тих, хто звільнився з лав ЗСУ, то їх всього ... 5 чоловік.

А радник президента України Юрій Бірюков взагалі шокував непідготовлену частина аудиторії інформацією, що весь "Грузинський легіон" після підписання контрактів з ВСУ в 2016-му році - це "три десятка людей - банальний піхотний взвод, яких на передовій сотні", і закликав не робити з їх демаршу великої трагедії.

згодом волонтер Роман Доник взагалі звинуватив згаданих в заяві "легіону" грузин в симуляції: "Поранених не було, у кого-то були контузії різного ступеня з їх же слів, а у кого-то взагалі гастрит підозрювали".

Цю ж інформацію підтвердила і волонтер Юлія Сергіївна , Також побічно звинувативши бійців "Грузинського легіону" в симуляції: "Ці героїчні товариші злягли дружно і централізовано з легкими контузіями і проблемами зі шлунком. Не забудемо відзначити, що деякі зовсім контужений відмовилися лягати в стаціонар, а просили путівки в санаторій".

Що стосується самого "Грузинського легіону", то його прес-служба зосередилася на викривальних матеріалах проти українських волонтерів, а на свій захист по головній темі зробила тільки Заява , Не підтвердивши і не спростувавши озвучені звинувачення.

Однак, сам Мамука Мамулашвілі через тиждень дав інтерв'ю виданню Страна.uа , В якому знову звинуватив командира 45-ї бригади Олексія Майстренко в некомпетентності і заявив, що його підтримують "близько 70 осіб" "Грузинського легіону".

Прес-служба 54-ї бригади на це відреагувала миттєво : "Інформацію відверто проросійських ЗМІ не коментуємо!".

Як бачимо, в цій історії досить багато "білих плям". Зокрема, достеменно невідомо, про які саме подіях 16 грудня йдеться. Самі "легіонери" обіцяють розповісти про все в деталях на прес-конференції, яка відбудеться орієнтовно 23 січня. Разом з тим даний випадок вже активно обговорюють в інтернеті.

Якщо вірити неофіційній інформації з військових форумів, то картина вимальовується досить неоднозначна. Нібито "Грузинський легіон" отримав усний наказ комбрига Майстренко взяти штурмом позицію противника під назвою "Прищ". Передбачалося, що задіяні при цьому будуть три різних підрозділу. Після того, як відпрацюють артилерія і сапери, в бій повинні були вступити грузини, яким нібито ставилося завдання захопити опорний пункт, перебити сепаратистів і захопити їх зброю. Завдання закріпитися на позиції їм не ставилася. Після успішного завершення рейду вони повинні були покинути об'єкт і повернутися на свої позиції.

Втім, реалізувати задумане не вийшло. За версією грузин, випущений з українських позицій снаряд керованої ракети змінив траєкторію і полетів в штурмову групу, в результаті чого вибухом контузило не те 8, не те 11 бійців. Це, а також те, що їх одночасно почала накривати ворожа артилерія, дало підстави "легіонерам" звинуватити ВСУ в зраді (Нібито бойовики "ДНР" були повідомлені українцями про деталі атаки).

Тим часом з 54-ї бригади також просочується неофіційна інформація, з якої випливає, що так званий "Грузинський легіон" розколовся на дві частини. Одна з них орієнтується на бунтівника Мамуку Мамулашвілі, а інша, на чолі з Зурабом Чіхелідзе, висловлює лояльність командуванню 54-ї бригади і залишається на позиціях в зоні АТО.

При цьому прихильники Чіхелідзе звинувачують Мамуку в тому, що він був не бойовим командиром, а "весільним генералом". Нібито він бував в розташуванні частини наїздами виключно для зйомок телесюжетів і займався тільки питаннями отримання фінансової допомоги з-за кордону, яку пускав на власні потреби, в той час як бойовими операціями "легіонерів" в АТО керував весь цей час Чіхелідзе.

Мамука Мамулашвілі

Однак у Мамулашвілі є серйозний козир - прес-службу "легіону" очолює (а фактично уособлює) його соратник Шота Кеделашвілі, що дає можливість "заколотникам" виступати з офіційною позицією від імені "Грузинського легіону".

Як би там не було насправді, а з боку все виглядає так, що грузинські "заколотники" на чолі з Мамулашвілі намагаються розхитати український інформаційний простір "сенсаційними" заявами, тоді як 54-я ОМБр демонстративно зберігає спокій, роблячи вигляд, що не відбулося і не відбувається нічого надзвичайного.

У такій ситуації багато залежатиме від того, чи відбудеться 23 січня обіцяна Мамулашвілі прес-конференція чи ні. І якщо все-таки відбудеться, то яка саме інформація, а також докази на її підтвердження будуть оприлюднені.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация