Хеллінгера Берт

© hellinger.ru © hellinger

Антон Берт Хеллінгера (Anton Bert Hellinger) народився в сім'ї добропорядних бюргерів-католиків. Ледве хлопчикові виповнилося десять, батьки віддали його в школу при монастирі неподалік від Кельна. Швидше за все, Хеллінгера зробив би блискучу кар'єру католицького священика, і світ так і не дізнався б його як талановитого психолога, але втрутилася історія: на дворі стояв 1935 рік, до влади в Німеччині прийшли нацисти, які, м'яко кажучи, не схвалювали католицизм.

Юного Берта, як і всіх німецьких хлопчаків того часу, активно схиляли до вступу до лав гітлерюгенду. Але майбутній терапевт виявив таку твердість духу, що в неповні 15 років отримав характеристику «може вважатися ворогом народу і рейху». Правда, уникнути військової служби не вдалося: пройшло всього кілька років, і 17-річний Хеллінгера, як і тисячі інших німецьких підлітків, був зарахований до діючої німецьку армію. Він воював на Західному фронті майже три роки, поки на початку 1945-го не потрапив в полон до союзників. Після чого опинився в таборі для військовополонених в Бельгії.

Через рік Хеллінгера втік з полону. Завдяки знанням, отриманим ще при монастирі, йому вдалося отримати місце в місіонерському католицькому ордені, який розгорнув бурхливу просвітницьку діяльність на території Південної Африки. Там Хеллінгера досяг успіху: менше ніж за рік він пройшов шлях від простого вчителя грамоти до попечителя духовно-освітнього округу.

На відміну від багатьох колег він досить близько зійшовся з місцевим населенням - зулусами, вивчив їхню мову і навіть брав участь в традиційних обрядах. Там же Хеллінгера вперше проявив себе як психолог: постійно доводилося залагоджувати конфлікти і всередині ввіреній йому пастви, і ті, що виникали на расовому ґрунті між аборигенами і приїжджими європейцями.

Через 16 років Хеллінгера залишив роботу в ордені, повернувся в Німеччину і почав вивчати психологію. Він з цікавістю досліджував метод Мілтона Еріксона , Пробував свої сили в НЛП, але врешті-решт вирішив отримати базову освіту по, заради чого вступив до Віденського університету. -Поміж інших студентів він відрізнявся разюче: по-перше, віком (йому йшов вже 48-й рік), по-друге, неортодоксальними поглядами на психологію. Він так часто і різко висловлював незгоду з основними теоріями і інших авторитетних психоаналітиків, що в підсумку був випущений без диплома.

Однак не можна сказати, що ця обставина вибило його з сідла. Ще будучи студентом Хеллінгера почав вести групові заняття з психотерапії, які завдяки неймовірній харизмі ведучого стали популярними. Кілька років він присвятив консультування, поступово розробляючи і тут же відчуваючи на клієнтах власний метод, який отримав назву.

Але справжня слава прийшла до Берту Хеллінгера 20 років по тому, напередодні 70-річчя, коли він став активно писати і випускати книги. З 1994-го і до цього дня він щороку видає чергову роботу, яка миттєво стає бестселером і тут же перекладається на десятки мов. Крім того, публічні виступи 80-річного метра психотерапії збирають тисячні аудиторії. До речі, сам себе Берт Хеллінгера психологом не називає, а просить вважати його філософом-проповідником, який знайшов власний спосіб приносити людям добро і мир.

Після того як в 40 років Хеллінгера відрікся від обітниці безшлюбності, він встиг одружитися двічі. В особі другий коханої, Марії-Софії, він знайшов не тільки віддану супутницю, але і вірну соратницю: разом з чоловіком вона керує хеллінгеровскімі інститутами по всьому світу (найбільші знаходяться в Греції, Японії, Йорданії, Гонконгу, Росії, США).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация