Храм Спаса Преображення в Тушино

Телефон:

491-92-04
Адреса: Москва, Волоколамское ш., 128
Найближче метро: Тушинськая
Проїзд: авт. 2, 266, 631, 640, 542, 549, 575, 741, платф.
духовенство:
Настоятель - протоієрей Василь Воронцов, протоієрей Гліб Цвіркунов, священик Максим Запальскій, священик Антоній Максимов, диякон Арсеній Уланов
сайт храму

Храм був побудований У 1886-1888 р (арх. Грудзинский)

Села Спаське і Тушино, що розташовувалися на піднесеному лівому березі річки Всходні (сучасна назва - Східної), відомі з XIV століття. У той час вони належали боярину Родіону Нестеровичу діжу. Своєю назвою село Спаське зобов'язане Спасо-Преображенському монастирю, що знаходився там з XIV століття до 1764 року. Монастир був переданий нащадками Василя Івановича Квашніна, на прізвисько «Туша», у володіння Троїце-Сергієвої Лаври. Першою церквою монастиря була церква Преображення - спочатку дерев'яна, а потім кам'яна, яка в середині XVII століття прийшла в ветхість і була розібрана. Друга церква монастиря - кам'яна, в ім'я Андрія Стратилата, - була споруджена в XVI столітті.

У Смутні часи поблизу села Тушино і Спаського монастиря стояв табір Лжедимитрия II. Його військо, добувати їжу грабунком, спустошило навколишні села і розорило монастир.

У 1764 році монастир був скасований, і Преображенська церква стала парафіяльною церквою сіл Спаське та Тушино. У XIX столітті внаслідок численності приходу постало питання про її розширення або перебудові. Крім того, церква перебувала в досить поганому стані, а через зсуву берега річки протягом трьох століть виявилася на краю обриву. Тому в 1870 році було прийнято рішення про будівництво нової кам'яної церкви в селі Спаському - в стороні від першої і далеко від небезпечного обриву берега - на протилежному і ближньому до села Тушино кінці головної вулиці села Спаське.

Автором проекту нової Преображенської церкви села Спас-Тушино з'явився архітектор Палати державного майна Владислав Йосипович Грудзинский. Незабаром після затвердження проекту, в 1875 р цегляну трапезну і дзвіницю старовинної церкви розібрали дощенту, а цегла використовували на спорудження огорожі навколо нової церкви. Митрополит Московський і Коломенський Іоанникій особисто освятив Спасо-Тушинський храм в день свята Преображення Господнє 6 серпня 1886 г. На дзвіниці висіло 6 дзвонів: великий був відлитий в 1821 році, інші в період побудови храму.

До 1917 року село Спас-Тушино перетворилося на великий промисловий центр текстильної промисловості. Після революції церковні землі були націоналізовані. У 30-х рр. XX століття Тушино стало великим промисловим центром: в ньому були побудовані підприємства важкої промисловості і відкритий аеродром. У 1935 р Преображенський храм був закритий, а його священики репресовані і в 1937 р розстріляні.

У будівлі храму протягом ряду років перебував клуб. Дзвіниця була підірвана, головний купол знесений. Потім будівлю було передано ремонтно-будівельному управлінню і використовувалася як склад будматеріалів.

У 1990 р в церкві відновилися богослужіння. 17 серпня 1990 року, напередодні свята Преображення Господнього, патріарх Московський і Всієї Русі Алексій II освятив храм. Відновлено головний і два позолочених малих куполи храму, інтер'єр прикрашений унікальним мозаїкою. Дзвіниця храму відновлена ​​в 1994 році.

за матеріалами сайту групи милосердя «Переображення» і Офіційного порталу Північно-Західного адміністративного округу м Москви .


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация