Іменини в березні: імена за церковним календарем

  1. Іменини в березні (як назвати хлопчиків і дівчаток в березні)
  2. Іменини в березні:
  3. Церковні православні свята у березні

Хто святкує іменини в березні? Які жіночі і чоловічі імена потрібно давати новонародженим? Все про православні свята березня, ми публікуємо в статті!

Іменини в березні (як назвати хлопчиків і дівчаток в березні)

Хто святкує іменини в березні

Святий великомученик Феодор Тирон

Іменини в березні:

1 - Данило, Ілля, Макар, Никон, Павло, Порфирій, Юліан.

2 - Марія, Михайло, Микола, Павло, Порфирій, Роман, Федір, Феодосій.

3 - Анна, Василь, Віктор, Володимир, Кузьма, Лев, Павло.

4 - Архип, Дмитро, Євген, Макар, Максим, Микита, Федір, Федот, Филимон.

5 - Агафон, Антон, Опанас, Варлам, Василь, Давид, Денис, Іван, Гнат, Іона, Лев, Леонтій, Лука, Микола, Пахом, Пімен, Сава, Сергій, Сидор, Тит, Тихон, Федір, Пилип, Хома, Ярослав.

6 - Олександр, Георгій, Григорій, Данило, Захар, Іван, Костянтин, Ольга, Павло, Тимофій.

7 - Андрій, Афанасій, Вавила, Варвара, Володимир, Віктор, Єлизавета, Іван, Йосип, Ірина, Михайло, Микола, Параска, Сергій, Степан, Тит, Федір, Пилип.

8 - Олександр, Олексій, Антон, Дем'ян, Іван, Кузьма, Михайло, Мойсей, Микола, Полікарп, Сергій.

9 - Іван, Іларіон.

10 - Олександр, Антон, Євген, Тарас, Федір.

11 - Анна, Іван, Микола, Петро, ​​Порфирій, Севастян, Сергій.

12 - Макар, Михайло, Петро, ​​Прокіп, Сергій, Степан, Тимофій, Тит, Юліан, Яків.

13 - Арсеній, Василь, Іван, Кіра, Марина, Нестор, Микола, Сергій.

14 - Олександр, Олександра, Анна, Антон, Антоніна, Василь, Веніамін, Дарина, Євдокія, Іван, Матрона, Михайло, Надія, Нестор, Никифор, Ольга, Петро, ​​Сильвестр.

15 - Агафон, Арсеній, Йосип, Сава, Федот.

16 - Марфа, Михайло, Севастян.

17 - Олександр, Василь, В'ячеслав, Герасим, Григорій, Данило, Павло, Яків.

18 - Адріан, Георгій, Давид, Іван, Іраїда, Костянтин, Микола, Марк, Федір, Феофан.

19 - Аркадій, Костянтин, Федір.

20 - Анна, Антоніна, Василь, Євген, Євдокія, Катерина, Омелян, Єфрем, Ксенія, Лаврентій, Марія, Матрона, Надія, Нестор, Микола, Ніл, Павло.

21 - Опанас, Володимир, Іван, Лазар, Феодосій.

22 - Олександр, Олександра, Олексій, Опанас, Валентин, Валерій, Дмитро, Іван, Ілля, Іраклій, Кирило, Леонтій, Михайло, Наталія, Микола, Сергій, Тарас.

23 - Анастасія, Василина, Віктор, Василиса, Галина, Георгій, Денис, Дмитро, Кипріян, Клавдія, Кіндрат, Леонід, Марк, Михайло, Ніка, Никифор, Павло, Феодора.

24 - Василь, Георгій, Юхим, Іван, Софрон, Феодора.

25 - Олександр, Володимир, Григорій, Дмитро, Іван, Костянтин, Семен, Сергій, Феофан.

26 - Олександр, Григорій, Михайло, Никифор, Микола, Терентій, Христина.

27 - Венедикт, Михайло, Ростислав, Феодосій.

28 - Олександр, Олексій, Денис, Михайло, Никандр.

29 - Олександр, Антон, Денис, Омелян, Іван, Павло, Пімен, Роман, Трохим, Юліан.

30 - Олександр, Олексій, Віктор, Гаврило, Макар, Павло.

31 - Данило, Дмитро, Кирило, Наталя, Трохим.

Церковні православні свята у березні

2 березня Православна Церква відзначає день пам'яті великомученика Феодора Тирона .

Феодор жив в кінці II - початку III ст. в місті Алас на Чорноморському узбережжі і був воїном, відкрито сповідували віру в Христа. У 306 р при імператорі Галереї воєначальник марно намагався примусити Феодора принести жертву язичницьким богам. Після довгих мук святого засудили до спалення на вогнищі. Його неушкоджене вогнем тіло було поховано в місті Євхаїтах, пізніше мощі перенесли до Царгорода.

Через п'ятдесят років після кончини Феодора, імператор Юліан Відступник наказав градоначальнику Константинополя окропляти в першу седмицю Великого посту всі їстівні припаси на ринках ідоложертовною кров'ю. Святий Феодор, з'явившись уві сні архієпископу, повелів оголосити всім християнам, щоб ніхто не купував нічого на ринках, а їли варену пшеницю з медом. На згадку цієї події церква щорічно здійснює ще одне святкування святому великомученику Феодору Тирону - в суботу першого тижня Великого посту.

На згадку цієї події церква щорічно здійснює ще одне святкування святому великомученику Феодору Тирону - в суботу першого тижня Великого посту

священномученик Гермоген

2 березня церква також згадує священномученика Єрмогена, патріарха Московського і всієї Русі . Святий Гермоген жив в кінці XVI - початку XVII ст. Він був першим Казанським митрополитом і зробив багато для навернення до християнства місцевих жителів. У 1606 р митрополит Гермоген був обраний на першосвятительському кафедру. Під час Смути, коли польські війська захопили Москву, патріарх був поміщений під варту в Чудовому монастирі. З ув'язнення він звернувся з останнім посланням до російського народу, благословляючи визвольну війну проти завойовників. Через дев'ять місяців в ув'язненні патріарх прийняв мученицьку смерть від голоду. Після звільнення Росії від загарбників тіло священномученика було поховано в Чудовому монастирі, а 1654 р перенесено в Московський Успенський собор.

Святий благовірний князь Ярослав Мудрий

5 березня - день пам'яті благовірного князя Ярослава Мудрого. Святий князь Ярослав народився в 978 р і був сином святого рівноапостольного великого князя Володимира. Він залишив про себе пам'ять складанням зводу законів Київської Русі - «Руської правди», яка, доповнена його синами та онуком Володимиром Мономахом, стала правовою основою життя російського народу. Князь Ярослав приділяв багато уваги християнській просвіті, за його розпорядженням були побудовані десятки храмів у різних містах. Шанування благовірного князя Ярослава Мудрого як місцевошанованих подвижника почалося відразу після кончини в 1054 р лику святих князь прославлений в 2005 р з благословення Святійшого Патріарха Алексія II.

Глава св. пророка Іоанна Предтечі

Перше і друге знайдення глави Іоанна Предтечі святкується 9 березня. Після усікновення глави Предтечі , Тіло його було поховано учнями в самарійському місті Севастії. Іоанна, дружина царського урядника, таємно взяла приховану Іродіадою главу пророка, поклала в посудину і поховала на Оливній горі. У IV ст. благочестивий вельможа Інокентій при будівництві церкви виявив посудину з главою, але перед смертю знову вкрив його в тому ж місці, побоюючись наруги святині невірними. Через деякий час Іван Предтеча з'явився уві сні двом ченцям і вказав їм місце знаходження своєї голови. Святиня кілька разів переходила з рук в руки, поки не була укрита в печері, де згодом виник монастир. У 452 р Предтеча з'явився в баченні архімандриту обителі і знову вказав, де захована святиня, яка пізніше була перенесена в Константинополь.

Свята преподобномучениці Євдокія

14 березня звершується пам'ять преподобномучениці Євдокії . Євдокія, що жила у II ст. в Самарії, довгий час вела гріховне життя. Одного разу вона познайомилася зі старцем Германом, і її серце відкрилося для віри в Христа. Після хрещення Євдокія роздала своє майно бідним і пішла в монастир для покаяння. Під час гонінь на християн катували її правителі увірували в Христа після того, як по молитві святого воскресла померла дружина одного з них. Однак при наступному правителя Вікентія свята Євдокія була схоплена і обезголовлена.

Ікона Божої Матері "Державна"

Святкування на честь ікони Божої Матері «Державна» встановлено 15 березня. Її явище відбулося в день зречення від престолу імператора Миколи II. Селянка Євдокія Адріанова тричі бачила уві сні, що в цьому селі знаходиться забутий образ, через який буде явлено заступництво Цариці Небесної російського народу. Ікона, до 1812 р перебувала в московському Вознесенському монастирі, була виявлена ​​в храмі села Коломенського під Москвою. Богородиця зображена на ній при царських регаліях - в червоній мантії, з короною, державою і скіпетром. В даний час ікона знаходиться в храмі Казанської ікони Божої Матері в Коломенському, куди була повернута в 1990 р

Святий благовірний князь Данило Московський

17 березня - день пам'яті святого благовірного князя Данила Московського , Сина святого князя Олександра Невського. У 1272 році він отримав по розділу невелике Московське князівство і за час свого правління зміцнив і збільшив його. Благочестивий князь ніколи не намагався захопити чужі землі і завжди намагався виступити миротворцем, за що отримав від свого померлого родича Переяславські землі, що висунуло Московське князівство в число найбільших. У 1303 князь Данило важко захворів і перед смертю прийняв схиму.

Сорок мучеників Севастійських

22 березня церква святкує день пам'яті 40 севастийских мучеників . У 313 р у вірменському місті Севастії 40 воїнів-християн відмовилися принести жертву язичницьким богам. Після мук їх вивели роздягненими на лід замерзлого озера і залишили на ніч. Щоб зломити їх волю, на березі була розтоплена піч. Коли один з воїнів, не витримавши холоду, зайшов в баню, він впав мертвим. Стражник, побачивши над головами мучеників світлі вінці, оголосив себе християнином і приєднався до них. На ранок мученики були страчені, а тіла їх спалили.

День пам'яті святителя Григорія Двоєслова - 25 березня.

День пам'яті   святителя Григорія Двоєслова   - 25 березня

Святитель Григорій Дивослово

Цей папа Римський, який жив в VI ст., Відомий благочестивим життям, мудрим керуванням церквою, боротьбою з єресями, а найбільше - численними богословськими працями. На честь одного з них - «Бесіди, або діалоги, про життя і чудеса італійських отців» - святителя стали називати «Двоесловом», тобто «провідним діалог, співрозмовником». Крім того святий Григорій склав латинською мовою чин Літургії Передосвячених Дарів, яка до нього була відома лише в усному переказі.

У той же день звершується пам'ять преподобного Симеона Нового Богослова , Що жив в X-XI ст.

У той же день звершується пам'ять   преподобного Симеона Нового Богослова   , Що жив в X-XI ст

Преподобний Симеон Новий Богослов

Відмовившись від придворної служби у віці 25 років, він пішов в Студийский монастир. В кінці життя, на спокої, преподобний створив численні богословські праці, а також «Гімни Божественної любові» - близько 70 поем, повних глибоких молитовних роздумів. Одним з його праць було вчення про нову людину, про «обоження плоті», яким він хотів замінити вчення про «умертвіння плоті» - за що його і назвали Новим Богословом. Помер святий у 1021 р

30 березня - день пам'яті преподобного Алексія, чоловіка Божого . Святий Алексій народився в Римі в IV ст. Всупереч наміру батьків одружити його, він залишив будинок відразу після заручин, щоб служити Богу. Сімнадцять років прожив він в Едессі при храмі, харчуючись милостинею. Через одкровення від Матері Божої Алексія почали вшановувати як праведника, після чого він покинув Едесу і за промислом Божим потрапив в рідне місто, де прожив ще сімнадцять років невпізнаним в будинку свого батька, що поселив мандрівника.

Через одкровення від Матері Божої Алексія почали вшановувати як праведника, після чого він покинув Едесу і за промислом Божим потрапив в рідне місто, де прожив ще сімнадцять років невпізнаним в будинку свого батька, що поселив мандрівника

Преподобний Олексій, чоловік Божий

Сповіщений Господом про швидку смерть, преподобний залишив лист, в якому описав своє життя і просив вибачення у батьків і нареченої. Чудовий голос, що пролунав під час літургії з вівтаря соборної церкви, наказав знайти Чоловіка Божого, проте знайдений Алексій був уже мертвим, що тримає в руці своє послання. Від мощей святого, покладених в церкві святого Воніфатія, минав миро, що зцілює хворих.

Ви прочитали статтю Іменини в березні. Можливо, Вам буде цікаво:

Іменини в квітні

Іменини в лютому

Які жіночі і чоловічі імена потрібно давати новонародженим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация