Історія паперових грошей

  1. Історія паперових грошей: виникнення
  2. Історія паперових грошей в Росії
  3. Історія появи паперових грошей. факти

Гроші зараз настільки щільно увійшли в наше повсякденне життя, що ми вже майже не замислюємося про те, як виникло настільки продумане і зручне знаряддя обміну Гроші зараз настільки щільно увійшли в наше повсякденне життя, що ми вже майже не замислюємося про те, як виникло настільки продумане і зручне знаряддя обміну.

Гроші часто називають найбільшим винаходом людства, і це дійсно так.

Щоб стати такими, якими ми їх бачимо кожен день, грошей довелося пройти непростий шлях, долаючи різні труднощі.

Історія виникнення паперових грошей починається дуже давно.

важливо
Перші паперові гроші були випущені в Китаї. Це сталося через те, що в цій країні відчувалася гостра нестача корисних копалин, тому було вирішено використовувати для видання грошей папір, виробляється з кори тутового дерева.

Історія паперових грошей: виникнення

Історія появи і розвитку паперових грошей

Коли при здійсненні будь-якої угоди стало застосовуватися для оплати золото, виявилося очевидним повне незручність цього процесу і для продає що-небудь, і для купує товар. При оплаті доводилося носити золото всюди з собою, правильно зважувати його і також перевіряти, чистий цей дорогоцінний метал або ж немає.

Саме через це незручності і увійшло в життя таке зручне правило, як віддача своїх золотих монет на зберігання людям, які називалися золотих справ майстрами. У цих фахівців були комори, спеціально призначені для зберігання золота. За певну суму вони охоче надавали місце для зберігання. Отримавши оплату, ці люди давали оплатила спеціальну квитанцію. Місце появи найперших паперових грошей - Китай, це нововведення було зроблено в 910 р. До н.е. е.

Уже зовсім скоро будь-які купуються товари стали міняти на такі квитанції. Можна сказати, що з цього моменту вони перетворилися в якусь форму перших паперових грошей - тут і починається історія появи паперових грошей. Майстри ж, які придумали це все, стали справжнім прототипом сучасних працівників банку. Так як ті золоті ресурси, які зберігалися в приміщеннях цих майстрів, були потрібні вкрай нечасто і фактично вийшли з обігу, що виникли квитанції стали справжніми грошима. Кількість цих квитанцій було таким же, як і чисельність золотих ресурсів на складах даних майстрів.

Все могло б тривати подібним чином і далі, але один розумний чоловік побачив, що надходить золота стає навіть більше, ніж того золота, яке вилучалося. Він дав старт випуску таких квитанцій, які взагалі не забезпечувалися золотом, одночасно пропонуючи позики різним потребують фінансах людям під пристойний відсоток. Саме таким чином і з'явилася система банків. Внаслідок цього такі квитанції перестали бути справжніми грошима.

Історія паперових грошей в Росії

Історія створення паперових грошей в Росії почалася в 1766 році: імператриця Катерина II видала указ, завдяки якому гроші з паперу стали застосовуватися і в Росії. Правителька зробила це нововведення для того, щоб здійснити необхідні витрати через війни, що почалася з Туреччиною. При Катерині паперовий рубль після виникнення був неймовірно популярним і навіть мав надбавку до вартості, але до кінця її царювання сильно впав в ціні.

За часів створення СРСР рубля було аж ніяк не простіше. Кредитні рублі друкувалися без опори на будь-які законодавчо встановлені норми, кількість паперових грошей незмінно зростала, але це були просто папірці, нічим не підкріплені. Гроші дуже сильно знецінювалися.

цікаво
У березні 1919 р вийшли в обіг найперші радянські гроші, оформлення даних грошових знаків виконувалося з оглядкою на герб Української РСР. У народі такі гроші почали називати радзнаки.

Перша заміна була проведена в 1991-1993 рр. через інфляцію і розпаду СРСР. Замінилися грошові знаки номіналом 50 і 100 рублів .

Джерело: FСoins

Згодом даної реформи відбулося помітне зростання цін на продукти. На початку 1992 року талони відмінили, ціни стали вільними. Процес розвитку інфляції почався дуже швидко, внаслідок чого було прийнято рішення про випуск паперових грошей все більшого номіналу.

Потім в 1994 році проводилися спроби зупинити інфляцію, але вони не мали успіху. У 1998 році відбулася реформа, укрупнити рубль в 1000 разів.
Історія паперових грошей в Росії на даній реформі не закінчується. Гроші постійно відчувають на собі всілякі кризи, ціни неминуче зростають. У будь-якому випадку грошові знаки дуже цікаві з документальної точки зору як засобу, що відображають різні стани Росії в різні періоди її існування.

Історія появи паперових грошей. факти

Найдавнішими грошима в історії вважаються розписки, залишені колись ще вавилонянами. Вони датуються 2500 до н.е. Але стародавні банкноти вперше були надруковані в Китаї. Ними стали якісь записки з темною червоною кори, на якій була печатка, а також підпис скарбника.

А ось в Британській імперії найперші гроші видавалися і мали форму деяких записок з обіцянкою. Ці записки почали видаватися після того, як сталося невдалий осадження міста Квібек, при якому так і не були здобуті трофеї. Ця ідея до того сподобалася іншим людям, які не були колоністами, що інші вирішили розплачуватися таким же зручним способом.

Перший обмін валют стався в 1156 році. Саме тоді Генуезькі купці уклали подібний договір з Візантією. А взагалі всілякі міняйли здійснювали в світі свою корисну діяльність понад півтори тисячі років. У 12 столітті вже трапився перший банківський переказ без використання готівкових коштів, це сталося в північній Італії. А перший Центробанк був створений вже в 1661 році. Це масштабна подія сталася в Швеції, в Російській Імперії Центральний банк з'явився через досить-таки велика кількість часу, тільки в 1860 році. Але Росія була аж ніяк не остання в цьому ланцюжку: в США Центробанк з'явився лише в 1913 році.

У 2002 році вперше була введена єдина валюта для кількох країн. Це євро, багато країн Європи використовують саме його, вони вважали за краще такий вид валюти тієї, яка була в країні до цього. Є припущення про те, що до 2040 р на Землі з'явиться єдина валюта для всього світу і з'являться нові паперові гроші. Чи так це насправді, стане відомо в найближчому майбутньому.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация