Історія реклами за кордоном

  1. Історія появи реклами в США В даний час діяльність будь-якого підприємства не обходиться без використання...
  2. Розвиток рекламного справи в Азії

Історія появи реклами в США

В даний час діяльність будь-якого підприємства не обходиться без використання реклами. Це таке собі масове явище зі своїми усталеними правилами і традиціями. Є думка, що ці «правила» прийшли безпосередньо зі Сполучених Штатів Америки. У цьому є певна частка правди, тому що досвід розвитку американської реклами переймали компанії інших країн.

зауваження 1

Перша реклама з'явилася в північноамериканських колоніях завдяки англійцям. Це були звичайні вивіски, а з 1660 року стали розвішувати афіші і постери в місцях великого скупчення людей. Засновником першого щотижневого видання новин в колоніях був Бенджамін Харріс в 1690 році. Він випускав листівки, в які закликали англійців перебиратися на новий континент, що і сам згодом зробив.

У 1704 році стали виходити перші рекламні оголошення в американських колоніях в газеті «Бостон Ньюслеттер». Пізніше Бенджамін Франклін удосконалив рекламу, зробивши заголовки більший і виділивши повідомлення незаповненими полями. Він же перший став використовувати зображення.

Нічого не зрозуміло?

Спробуй звернутися за допомогою до викладачів

Справжнім новатором в американській рекламі став Фініс Тейлор Барнум. У 1849 році на вулицях Нью-Йорка роз'їжджали вагончики, які були обклеєні рекламними оголошеннями. Ці вагони були запряжені дресированими слонами з цирку. Це викликало і сміх, і привертало увагу читачів. Він також запросив в США відому європейську співачку Дженні Лінд. Реклама з її концертом була не тільки на звичайних афішах, а й на нестандартних носіях: серветки, пачки сигарет і ін.

Промислова революція в США на початку 19 століття зіграло значну роль в розвитку рекламного справи . Виробники усвідомили цінність реклами як засобу стимулювання збуту продукції на зарубіжних ринках. Масове виробництво вимагало і масове споживання, а внутрішня торгівля була вже недостатня. Виникла необхідність виходу на міжнародний рівень.

Середина XIX століття знаменна тим, що в Бостоні було засновано перше рекламне агентство, яке займалося створенням текстів для оголошень. В 1891году в Нью-Йорку Джордж Барнет відкрив рекламне агентство, яке надавало повний спектр послуг «під ключ».

Пік свого розвитку реклама отримала вже в 20 столітті, який був безпосередньо пов'язаний з економікою країни. Поява нових технологій дозволяли удосконалювати рекламу і залучати більше потенційних споживачів.

Етапи розвитку реклами в країнах Західної Європи

зауваження 2

Початком нової епохи реклами був 1450 рік, коли Гуттенберг створив перший в світі друкований верстат.

У другій половині XV століття він заснував кілька типографических компаній, які швидко поширилися в Європі:

  • 1465 г - Італія;
  • +1468 г - Щвейцария;
  • 1470 г - Франція;
  • 1473 г - Угорщина, Польща, Бельгія.

Засновником друкованої реклами в Європі вважають французького лікаря Теофраста Ренодо. У 1630 р він створив довідкову контору в Парижі. Вона друкувала рекламні повідомлення у Французькій газеті "La Gazette". Перше рекламне повідомлення було про винагороду за упіймання коней, вкрадених злодіями. Потім стали з'являтися оголошення про оптовий продаж різних товарів: хліба, борошна, чаю кави і ін.

Реклама в англійських газетах з'явилася пізніше французьких видань. Перші повідомлення з'явилися в «Political Mercury». Перше рекламне видання "Public Advertiser" (Публічний рекламіст) було створено в 1657 році. У 60-ті роки зароджуються перші рекламні агентства - контори, які збирали інформацію у населення і продали її всім бажаючим.

В середині 17 століття англійська реклама була вже не просто носієм інформації, а ключовим елементом процесу збуту продукції. Багато газет піднялися завдяки продажу рекламних місць.

Індустріальна революція в Англії в 18 столітті призвела до зростання кількості реклами. Багато підприємців стали розуміти цінність і необхідність реклами. В умовах конкуренції збути товар без реклами було дуже складно.

З появою фотографії в 1839 році з'явилася можливість ілюструвати рекламні тексти, що ще більше привертало увагу читачів. У XIX столітті рекламною діяльністю вже займалися не тільки професійні агентства, а й промислові та торговельні підприємства.

Розвиток рекламного справи в Азії

зауваження 3

З часів стародавніх цивілізацій залишилися елементи, які свідчать про існування реклами. Вулицями міст ходили продавці і зазивали, які привертали увагу городян до їх продукції. Це говорить про значне поширення усної реклами. У перекладі з латинської мови reklamo означає викрикувати і reklamate - відгукуватися або вимагати. Крім цього по вулицях міст Азії ходили і глашатаї, які сповіщали про продаж рабів, худоби, предметів для дому та інші товари.

До появи зовнішньої торгівлі реклами в Китаї взагалі не було. Першими рекламними об'єктами стали швейні та в'язальні машинки. Більшість рекламних плакатів можна було побачити у великих містах, в Шанхаї і Гонконзі. Ключову роль у розвитку китайської реклами зіграла випускається з 1872 року газета Shanghai daily (Shanbao). Її засновникам був Ернест Майджер (Ernest Major). Це друковане видання орієнтувалася на рекламу зарубіжної продукції.

Народження японської реклами відзначається з періоду появи династії Едо (з 1603 р). В цей час на воротах синтоїстських і буддійських храмів, а також на зборах і воротах будинків можна було побачити рекламні оголошення. Газет ще не було, і рекламні листівки знаходили в книгах.

1868-1894 рр. - це перший етап становлення реклами в Японії , Який був пов'язаний з відновленням політичної влади імператора Мейджі (Meiji). У цей період Японія бере курс на індустріалізацію. У рекламі активно використовувався досвід західних країн. Культ особистості і культ Заходу - два головних рушійних принципу в історії японської реклами.

В кінці 60-х років XX століття Японія стає другою економічною державою в світі після США. Вона вже вивчила особливості рекламного бізнесу інших країн, а західні країни тільки починали пізнавати секрети і традиції японського суспільства.

Нічого не зрозуміло?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация