Jewish Mariage.Еврейскій Шлюб

Click here to order the new book Living Waters - A Guide to Marital Fulfillment   Click here to download a PDF of the wedding Guide Click here to order the new book "Living Waters - A Guide to Marital Fulfillment"
Click here to download a PDF of the wedding Guide.


Весільна церемонія складається з заручення (кідушін) і одруження (нісуін).

• Кідушін: наречений надягає нареченій на палець кільце і вимовляє:
Гарів АТ МЕКУДЕШЕТ ЧИ БЕТАБААТ ЗУ КЕДАТ МОШЕ ВЕЙІСРАЕЛЬ!
ОСЬ: ТИ посвячують Мені В ДРУЖИНИ ЦИМ КІЛЬЦЕМ ПО ЗАКОНУ МОШЕ ТА ІЗРАЇЛЮ!
При здійсненні кідушін повинні бути присутніми два правомочних свідка.

• Нісуін: наречений і наречена стоять під хупой (весільним балдахіном); прочитуються сім спеціальних благословень (шева Брахот). Обряд нісуін повинен відбуватися в присутності Мінья.
Після заручення читають ктубу - шлюбний контракт, документ, в якому перераховуються обов'язки чоловіка по відношенню до дружини.

Обручка має бути без каменів. Кільце, вручається нареченій, не можна позичати або брати напрокат, оскільки воно є подарунком, а не просто символом доконаного шлюбу. Тому кільце має бути власністю нареченого. Якщо він хоче використовувати для церемонії фамільну коштовність, він зобов'язаний купити таке кільце у законного власника або отримати його в подарунок.

В кінці церемонії одруження прийнято розбивати склянку в пам'ять про руйнування Храму.

Відразу ж після одруження молодята усамітнюються на короткий час в окремій кімнаті.

Після церемонії одруження влаштовують святкову трапезу, під час якої знову читають шева Брахот. Велика мицва - веселити нареченого і наречену. Музика, танці і пісні традиційно супроводжують всі єврейські весілля.

Одруження не проводять в суботу, свята, з 17 Тамуза до Дев'ятого ава, в пости і в період між святами Песах і Шавуот.


Зв'язок між євреєм (єврейкою) і неєврейкою (неєвреїв) не визнається шлюбом, навіть якщо вона скріплена офіційним цивільним актом тієї чи іншої країни. Людина, що складається в такому "шлюбі", вважається неодруженим. Статус дитини, народженої від подібної зв'язку, залежить від того, чи є єврейкою його мати. Якщо мати - єврейка, дитина - єврей (він не вважається незаконнонародженим); якщо мати - неєврейкою, дитина - неєврей.

Тора забороняє одружуватися не тільки на кровних родичів - матері, дочки, сестри, онуки, тітці (як з боку матері, так і з боку батька), але і на колишній дружині або вдові сина, батька, дядька, брата. До цієї категорії відносяться також кровні родичі дружини, тобто її мати, сестра (але дозволяється укласти шлюб з сестрою покійної дружини) і дочка (від попереднього шлюбу). Заборонено одружуватися з жінкою, яка не отримала законний розлучення по єврейськими законами (гет).

Ні в якому разі вищеназвані зв'язку не можуть вважатися шлюбом, навіть якщо вони "узаконені" будь-яким цивільним актом. Для припинення таких зв'язків не потрібно гет. Діти. народилися в результаті подібних зв'язків, є незаконнонародженими (мамзер). "Чи не оскверняти нічим цим ... Бо всі ті гидоти робили люди цієї землі ... Той, хто зробить котрусь із тих гидот, душа його знищена буде із середовища його народу ... Дотримуйтесь ж закон Мій і не будете ви ходити за мерзенним постанов, що роблені перед вами, щоб не занечиститись ними "(Вайікра. 18-24.27.29.30).

Дитина, народжена незаміжньою жінкою, як би це не суперечило єврейської моралі, не рахується незаконнонародженим і анітрохи не обмежений у правах.

Згідно із законом Тори (Вайікра, 21: 6,7) Коген не можна одружуватися на:

• розведеною;

• жінці, звільненої від левіратного шлюбу;

• жінці, яка народилася неєврейкою і перейшла в єврейство;

• жінці, відомої своїм безпутністю або складалася в забороненій зв'язку;

• жінці, яка народилася в результаті незаконного шлюбу. Якщо коген все ж вступив в такий шлюб, він втрачає свій статус. Його діти не є мамзер, але називаються халалім - "осквернені" - і позбавляються права виконувати обов'язки Коганом. Дівчинка (Халал) не може вийти за Когена заміж.


У Талмуді сказано: "Коли людина розлучається, навіть жертовник Всевишнього проливає сльози" (Гітін. 906). Іудаїзм розглядає розлучення як останній засіб, до якого вдаються тільки тоді, коли всі надії відновити сімейну гармонію втрачені. У цьому крайньому випадку розлучення вважається меншим злом, ніж триваюче співжиття озлоблених один на одного людей.

Шлюб, освячений Всевишнім, не може бути розірваний інакше, як відповідно до заповідей Тори. Цивільний розлучення не має ніякої сили перед єврейським законом. Щоб розлучитися, подружжя має звернутися в бейт-дин - рабинський суд.

Хоча бейт-дин не повинен давати згоди на розлучення, не зробивши спроб помирити подружжя, згідно із законом взаємне небажання сторін жити разом є достатньою підставою для припинення шлюбу. Якщо між подружжям досягнута домовленість про розподіл майна, вся процедура може зайняти півтора-дві години, які необхідні для підготовки документа про розлучення. Текст гета, написаний на івриті, чи не стандартний і в кожному випадку складається заново. Причини розлучення і звинувачення, висунуті подружжям один проти одного, в Гете не вказуються.

Чоловікові і дружині задають ряд стандартних запитань, щоб упевнитися, розходяться вони по добрій волі. Хоча закон передбачає, що вирішальною стороною є чоловік, який "дає гет" дружині, не можна примушувати дружину взяти гет всупереч її бажанню. Судді в змозі діяти лише методами переконання.

Процедура розлучення спрощується, якщо проводиться в присутності і чоловіка і дружини. З іншого боку, і він і вона має право призначити довірену особу, яка буде представляти їх при оформленні розлучення.

Гет зберігають в раввинском суді. Колишнє подружжя отримують спеціальні листи, звані ПТУР ( "звільнення"), які підтверджують їх право вступити в новий шлюб. При втраті ПТУР можна отримати його дублікат.
Якщо ж втрачається гет, відновити його неможливо.

Після розлучення жінка має право вийти заміж не раніше, ніж через дев'яносто два дні. Цей порядок встановлений для того, щоб усунути будь-які сумніви щодо батьківства дитини, який може у неї незабаром народитися.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация