Йоганн Себастьян Бах біографія і творчість

Йоганн Себастьян Бах - знаменитий композитор епохи бароко, віртуоз, чия творчість є вінцем західноєвропейської музичної культури

Йоганн Себастьян Бах - знаменитий композитор епохи бароко, віртуоз, чия творчість є вінцем західноєвропейської музичної культури.

Народився відомий метр 24 березня 1685 в Ейзенахе (зараз Тюрінгія). У сім'ї був наймолодшим, восьмим за рахунком дитиною, в сім'ї, яка в п'ятому поколінні належала до музичної діяльності, тому талант його був генетично очевидний.

У сім років в своєму рідному Ейзенаху надійшов в латинську школу. Батько його, Йоганн Амброзіус, організовував світські концерти і виступав з виконанням церковної музики, проте, зі своєю любов'ю і пристрасним захопленням, з органної музикою, Йоганн Себастьян познайомився завдяки двоюрідному братові свого батька - Йогану Крістофу, який викладав музику в церковній школі в місті Ордруф . Саме двоюрідний брат навчив Себастьяна складати композиційні твори, грати на органі, відчути музику, а також грі на клавесині.

В період навчання хлопчикові було всього дев'ять років, і як раз в цей період померла мати Йоганна Себастьяна, а всього через рік не стало і його батька. Тоді Йоганн Крістоф взяв під опіку юне дарування, завдяки чому, познайомившись з культурою, якої Бах навчався і знаменитими композиторами Франції і Північної Німеччини, їх роботами, в результаті сформувалося таке перевагу і музичні погляди Йоганна Себастьяна Баха.

Буквально в 15 років, через недолугих п'ять років, після навчання в Ордруфе, Йоганн Себастьян переїхав до Люнебург і почав навчання у вокальній школі св. Михайла хористом. Після того, як голос хлопчика почав ламатися, а до цього він виконував сопрано партії, Йоганн Себастьян перейшов на скрипку в церковному оркестрі. Самостійне навчання і надмірні таланти допомогли Йоганна Себастьяна Баха після закінчення школи при монастирі, піти на службу скрипалем і органістом в капелі герцога Вільгельма Ернста, яка була приватною і розміщувалася в місті Веймарі.

У 1707 році молодий Бах одружився зі своєю кузиною Марії Барбарі Бах, з якої вони мали сім спільних дітей, але, на жаль, вижило лише четверо. У цьому ж році вступив на службу органістом в Мюльхаузене. На жаль, щастя не продовжилося довго - Йоганна Себастьяна довелося повернуться в Веймар, де він змінив ряд посад і робіт, і навіть встиг потрапити до в'язниці на місяць через розбіжності з Герцогом. А в грудні 1721 померла його дружина, після чого Бах вступив в новий шлюб з Анною Магдалені Вільке, співачкою, якій було на той час всього двадцять років. У них було багато спільних дітей - сім дочок і шість синів.

1723 рік був роком змін та просування для Баха - він переїхав до Лейпциг, де прожив до кінця свого життя. У Лейпцигу він виграв посаду кантора при церкви св.Фоми, написав п'ять готових музичних кантор, а також ряд своїх знаменитих музичних робіт ( «Страсті за Іоанном», «Магніфікат» та інші). У 1729 року Бах став керівником гуртка юних музикантів під назвою «Колегія музикантів», які регулярно давали концерти в кав'ярні Циммермана. Оскільки раніше концерти давалися тільки для знаті і, причому, в концертних залах і оперних театрах, це стало справжнім нововведенням для простої публіки.

До старості зір Баха погіршилося через катаракти, а остаточно осліп метр в 1749 році, але свої твори він продовжував складати, надиктував їх своїм помічникам. Помер Йоганн Себастьян Бах 28 липня 1750 року в Лейпцигу і там же був похований на кладовищі Іоганніс. За життя його твори рідко видавалися, але до таких людей дуже часто справжнє визнання приходить лише після смерті, через що ми набагато краще пам'ятаємо і шануємо данину таланту такого великого людини.

Завантажити цей матеріал:

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация