Йосип Віссаріонович Сталін (Джугашвілі)

Йосип Сталін (Джугашвілі) народився в 1879 році в грузинському місті Горі в сім'ї шевця і поденщіци. Батько Йосипа був суворою людиною, сім'я часто страждала від його побоїв.

Йосип Джугашвілі закінчив духовне училище в Горі і поступив в Тифлисскую духовну семінарію, звідки був виключений за участь у революційній діяльності. Йосип Джугашвілі закінчив духовне училище в Горі і поступив в Тифлисскую духовну семінарію, звідки був виключений за участь у революційній діяльності Сосо Джугашвілі під час навчання в Тифліській духовній семінарії, 1894 р

Познайомившись з ідеями марксизму, Джугашвілі вступив до підпільної революційну групу, керував робочим кружком залізничників, організував великі акції протесту, публікувався в нелегальній пресі. У цей період він бере собі псевдонім Коба (герой роману «Батьковбивця», який в юності справив на Йосипа велике враження).

У 1902 році Джугашвілі потрапив під арешт, а потім у в'язницю і посилання до Східного Сибіру, ​​з якої втік в 1904 році. За десять років Кобу заарештовували вісім разів, він був засуджений до заслання сім разів і шість разів тікав. Повернувшись в Тифліс після втечі в 1904 році, Джугашвілі продовжив підпільну партійну роботу. Він їздив по Закавказзі і відстоював ленінську позицію. Під час революції 1905 року там посилилися заворушення - селяни зі зброєю піднялися проти поміщиків. Йосип виступав на мітингах, писав статті і випускав агітаційні матеріали. У 1902 році Джугашвілі потрапив під арешт, а потім у в'язницю і посилання до Східного Сибіру, ​​з якої втік в 1904 році Йосип Сталін в молодості

До 1912 року Джугашвілі взяв псевдонім «Сталін». На пленумі ЦК РСДРП за пропозицією Леніна він став членом ЦК і Російського бюро ЦК РСДРП. Уже в наступному році Сталін написав статтю «Марксизм і національне питання», яка принесла йому репутацію фахівця з національних проблем.

Під час Жовтневої революції 1917 року Йосип Сталін входив до складу політбюро ЦК РСДРП (б), займався агітацією, виступав на зборах, входив до редколегії газети «Правда».

У 1918 році, під час оборони Царицина, між Сталіним і Троцьким виник конфлікт, який придбав публічність завдяки пресі. Троцький закликав використовувати у військових діях сили колишньої Імператорської армії, а Сталін був категорично проти.

Йосип Сталін в 1918 р

У 1922 році Ленін за станом здоров'я більше не зміг керувати країною, загострилося внутрішньопартійна боротьба за владу. Троцькому протистояли Сталін, Зінов'єв і Каменєв. «Трійка» бачила в Троцькому можливого наступника Леніна і їх завданням було цього не допустити. 3 квітня 1922 на пленумі ЦК РКП (б) було засновано нову посаду - генеральний секретар ЦК, на яку призначили Сталіна. Він зайняв кілька формальних керівних постів, що фактично зміцнило його вплив. Після смерті Леніна він оголосив себе єдиним послідовником вождя.

Ключовою ідеєю Йосипа Сталіна була побудова «соціалізму в окремо взятій країні». До 1930 року пройшла насильницька колективізація селянських господарств, індустріалізація, ліквідовано куркульство. В цей же час головний опонент, Троцький , Зусиллями Сталіна був вигнаний з країни. У другій половині 30-х Радянський Союз перебував в режимі жорстокого терору, пік якого припав на 1937 рік. Повсюдно заарештовували, засилали і розстрілювали так званих «ворогів народу».

До початку Великої Вітчизняної Сталін - володар абсолютної політичної і військової влади в країні. Разом з Черчиллем і Рузвельтом ініціював створення антигітлерівської коаліції.

У. Черчілль, Ф. Рузвельт, Й. Сталін на Ялтинській конференції союзних держав, 1945 р

Після закінчення війни Йосип Сталін отримав звання Генералісимус Радянського Союзу. Незважаючи на те, що рівень життя в країні залишався дуже низьким, правитель був сконцентрований на підвищенні обороноздатності держави.

Йосип Сталін помер 5 березня 1953 роки від крововиливу в мозок. Причина його смерті неодноразово піддавалася сумнівам.

Сталін був одружений двічі: в 1904-1907 роках на Катерині Сванідзе, і в 1919-1932 роках на Надії Аллілуєвої. Його син від першого шлюбу - Яків, діти від другого - Василь і Світлана.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация