Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України | УНІАН

  1. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України У п'ятницю - державне...
  2. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  3. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  4. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  5. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  6. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  7. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  8. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  9. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  10. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  11. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України
  12. Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з тисячі вісімсот шістьдесят один року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В 1 983 році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в 1841 році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В 1965 році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Неофіційне свято - День польоту сонечок.

Іменини у Лаврентія, Романа, Афанасія і В'ячеслава.

24 серпня

У п'ятницю - державне свято, встановлений в 1992 году ухвалив Верховної Ради - День незалежності України. Відзначається він в честь прийняття в цей день парламентом нашої країни «Акта проголошення незалежності України», що стало наслідком всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. 20 лютого 1992 Верховна Рада в своїй постанові «Про День незалежності України» зазначила: «З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє вважати день 24 серпня днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України ». В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів.

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад / УНІАН

24 серпня 79 року нашої ери відбулося перше відоме і найжахливіше виверження вулкана - Везувію. Це призвело до загибелі трьох міст - Помпеї, Геркуланума, Стабій і декількох невеликих селищ. У процесі розкопок з'ясувалося, що в містах все збереглося таким, яким було до виверження. Під многометровой товщиною попелу були знайдені вулиці, будинки з повною обстановкою, останки людей і тварин, які не встигли врятуватися. Сила виверження була така, що попіл долітав навіть до Єгипту та Сирії. З 20 тисяч жителів Помпеї загинуло близько 2 тисяч осіб. Серед загиблих був римський історик Пліній Старший, він спробував наблизитися до Везувію на судні і краще розглянути в плані наукового дослідження виверження і виявився в одному з осередків катастрофи.

24 серпня - день народження чіпсів. У цей день 1853 Джордж Крам - темношкірий шеф-кухар ресторану готелю Moon's Lake Lodge в містечку Саратога-Спрінгс штату Нью-Йорк вперше приготував картопляні чіпси. Незабаром «Саратогська лусочки» завоювали популярність і стали фірмовим блюдом в закладі. У 1860 році Крам відкрив власний ресторан, на столах якого завжди стояв кошик з картопляними чіпсами. У 1890 році торговець з міста Клівленда Вільяма Теппендена почав продавати чіпси з фургона на вулиці. Вони подавалися покупцям у паперовому пакеті, прикрашеному рекламою закладу Теппендена. Потім з'явилися чіпси з моркви, буряка, редьки, яблук, груш і екзотичних фруктів. У 1926 році стали продавати чіпси в вощеного папері, ніж були зняті проблеми зі зберіганням і перевезенням їх на далекі відстані. В кінці 1950-х років чіпси стали самим часто рекламованим продуктом на американських телеканалах. А в 1970 році їх було вперше продано більш ніж на 1 млрд доларів. На сьогодні рекорд побитий в рази - тільки в США на чіпси люди витрачають понад 6 млрд доларів в рік.

В 1869 році була запатентована перша вафельница. Її творець - американець голландського походження Корнеліус Свартхаут. Вафельница була в вигляді двох частин, які з'єднувалися разом дротом. Нагрівали її на вугіллі або багатті, для повної готування перевертали на обидві сторони. З цього маленького відкриття почалася вафельная епоха в США, що послужило установою свята в Америці - Дня вафель.

В 1906 році в цей день президент США Теодор Рузвельт видав указ, що зобов'язував всі офіційні документи держави публікувати тільки після їх орфографічною перевірки.

Неофіційні свята - День спраги і День валяння в стозі сіна.

Іменини у Олександра, Василя, Максима, Феодора, Макара і Марії.

25 серпня

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України. Він відзначається щорічно в останню суботу серпня. Свято встановлене указом президента в 1993 році. Повітряне сполучення нашої країни охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею майже 730 тисяч квадратних кілометрів. Підготовкою майбутніх авіаторів в країні займаються фахівці кількох навчальних закладів. Зокрема, Національний Авіаційний Університет, Державна льотна академія, Національний Аерокосмічний Університет і Міжнародний Авіаційний центр підготовки. Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія».

Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія»

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України / фото ukroboronprom.com.ua

Ще в суботу - міжнародне свято «Ніч кажанів». Головна його мета - привернути увагу до проблем рукокрилих і їх охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх. Кажани зустрічаються всюди, крім полярних районів і високогір'їв. І вони безпечні. Виняток становлять кажани-вампіри з великими і гострими зубами, що мешкають в Латинській Америці і харчуються кров'ю дрібних гризунів, птахів, домашньої худоби. В Європі кажани - комахоїдні. Вони дуже корисні в природі, оскільки знищують шкідливих комах, які активні в темний час доби. Сьогодні багато видів кажанів знаходяться на межі зникнення, чому сприяє активна вирубка лісу. Але дуже важливо зберегти на планеті їх присутність. Для цього більшістю країн навіть було підписано Міжнародну угоду про охорону кажанів. Але на ділі від нього мало толку.

В 1609 році в цей день Галілео Галілей продемонстрував великому раді і влада Венеції новий пристрій - телескоп .

25 серпня - День народження консервної банки. В 1810 році англієць Пітер Дюранд запатентував процес консервації продуктів в жерстяних банках. Історія винаходу така: в 1795 році Наполеон запропонував своїм співвітчизникам премію за винахід простого і доступного способу збереження їжі в розмірі 12 тисяч франків. Довгі роки багато хто намагався досягти цього, але вдалося тільки Дюранду, він виявився самим винахідливим. Особливо зацікавилися його відкриттям англійці. У 1813 році британська армія почала масово користуватися першими постачаннями продовольства із зручних консервних банок. Зараз в світі використовують практично більше 600 видів і розмірів зручною тари, серед яких на першому місці - консервна банка. Цей винахід не можна переоцінити, оскільки воно актуально в усі часи і несе величезну користь людству.

В 1819 році в швейцарських Альпах було виявлено джерело, якому дали ім'я Саскія і зареєстрували за міжнародними стандартами під номером 64. До сих пір вода з нього вважається найчистішою на Землі, цілющою і насиченою мінеральними солями в найправильнішою пропорції.

В 1875 році 25 серпня вперше вплав подолали Ла-Манш. це зробив Меттью Уебб .

В 1987 году в СРСР був виданий указ про перевірку населення на СНІД , Який передбачав покарання за зараження і висилку з країни інфікованих іноземців.

Ще 25 серпня - день народження операційної системи Linux. Відкриття належить фінському студенту Лінусу Торвальдсу. Підсумкова вартість проекту склала приблизно 1,4 млрд доларів. Але і до цього дня розробники вкладають в Linux величезні кошти, що дозволяє системі активно розвиватися. Linux - поняття загальне, під цією назвою об'єднано безліч операційних систем з категорії Unix, пов'язаних однойменною ядром. Вони можуть перебувати як у відкритому, так і в закритому доступі, а поширюються, як правило, безкоштовно. Linux користується величезною популярністю: лідирує на ринках найбільш потужних комп'ютерів (97%), інтернет-сервісів (60%) і смартфонів (частка Android дорівнює 85%).

Неофіційне свято - День лазіння по деревах.

Іменини у Олександра, Аникити, Капитона, Сергія, Федора, Степана, Михайла, Петра, Миколи, Івана, Іллі, Василя, Дмитра, Олексія, Аркадія і Антона.

26 серпня

В останню неділю серпня професійне свято відзначають шахтарі. День шахтаря встановлено указом президента в 1993 році. Українські шахти вважаються одними з найнебезпечніших у світі, видобуток вугілля ведеться у вкрай складних гірничо-геологічних умовах. Більше половини з них вважаються небезпечними через викиди метану та вугільного пилу. Крім того, більшість шахт потребують модернізації. Але поки всі ці проблеми залишаються невирішеними. Як і реформування вугільної галузі нашої країни в цілому.

REUTERS

В 1 743 році 26 серпня в Англії були опубліковані перші в світі правила змагань з боксу, розроблені британським боксером Джеком Броутона.

В 1 789 році у Франции була прийнята Декларація прав людини і громадянина , Що заклала основи буржуазного права в Європі.

В 1801 році Філіп Лебон запатентував двотактний двигун внутрішнього згоряння , Що зробило переворот в автомобілебудуванні.

В 1928 році 26 серпня сталося подія, в корені змінити взаємини в сфері послуг. У цей день тридцятирічна Мей Донахью з Глазго з подругою відпочивали в шотландському містечку Пейслі. В кафе вони замовили модний коктейль - імбирне пиво з морозивом. Господар кафе в їх присутності залив морозиво пивом і залишив пляшку з темного скла на столі. Вирішивши долити пива, дівчата побачили, що з горлечка випала дохла равлик. Мей Донахью стала погано, і вона звернулася до лікаря, який діагностував гастроентерит. З подругою, яка їла і пила те ж саме, нічого не сталося. Донахью подала позов до господаря кафе Френсісу Мінгелла і власнику пивоварні Девіду Стивенсону з вимогою компенсації у розмірі 550 фунтів стерлінгів, який переріс в один з найвідоміших справ в історії англійської Загальна права , Відоме як справа «Донахью проти Стівенсона». І хоча палата суддів була на боці Донахью, вона не мала доказів, що равлик стала причиною хвороби шлунка і не отримала компенсацію в судовому порядку. Але після смерті Стівенсона його спадкоємці вирішили укласти мирову угоду в позасудовому порядку і в 1934 році виплатили Донахью 200 фунтів. З тих пір справа «Донахью проти Стівенсона» стали називати заклав основи сучасної англійської права і судового захисту прав споживачів.

В 1947 році командування США в італії зняв Заборона на весілля американских солдат з італійськімі дівчатами.

В тисячу дев'ятсот п'ятьдесят два році вперше в світовій практиці було введено фторування водопровідної води .

В 1973 році Університет штату Техас в Арлінгтоні ставши дере ВНЗ , Які ввімкнулі в свою програму Курси вивчення танцю живота .

Неофіційні свята - День виноградарства і виноробства і День тринадцятої кішки.

Іменини у Іполита, Олексія, Якова, Максима, Костянтина, Ксенії, Василя, Миколи, Тихона, Євдокії, Івана і Парамона.

Календар подій на Наступний тиждень буде НЕ Менш цікавім и насіченім. Чи не перемікайтеся ...

Нана Чорна

Если ви нашли помилки, відiлiть ее ведмедика та натісніть Ctrl + Enter

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Неофіційне свято - День польоту сонечок.

Іменини у Лаврентія, Романа, Афанасія і В'ячеслава.

24 серпня

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України. Відзначається він в честь прийняття в цей день парламентом нашої країни «Акта проголошення незалежності України», що стало наслідком всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. 20 лютого 1992 Верховна Рада в своїй постанові «Про День незалежності України» зазначила: «З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє вважати день 24 серпня днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України ». В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів.

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад / УНІАН

24 серпня 79 року нашої ери відбулося перше відоме і найжахливіше виверження вулкана - Везувію. Це призвело до загибелі трьох міст - Помпеї, Геркуланума, Стабій і декількох невеликих селищ. У процесі розкопок з'ясувалося, що в містах все збереглося таким, яким було до виверження. Під многометровой товщиною попелу були знайдені вулиці, будинки з повною обстановкою, останки людей і тварин, які не встигли врятуватися. Сила виверження була така, що попіл долітав навіть до Єгипту та Сирії. З 20 тисяч жителів Помпеї загинуло близько 2 тисяч осіб. Серед загиблих був римський історик Пліній Старший, він спробував наблизитися до Везувію на судні і краще розглянути в плані наукового дослідження виверження і виявився в одному з осередків катастрофи.

24 серпня - день народження чіпсів. У цей день 1853 Джордж Крам - темношкірий шеф-кухар ресторану готелю Moon's Lake Lodge в містечку Саратога-Спрінгс штату Нью-Йорк вперше приготував картопляні чіпси. Незабаром «Саратогська лусочки» завоювали популярність і стали фірмовим блюдом в закладі. У 1860 році Крам відкрив власний ресторан, на столах якого завжди стояв кошик з картопляними чіпсами. У 1890 році торговець з міста Клівленда Вільяма Теппендена почав продавати чіпси з фургона на вулиці. Вони подавалися покупцям у паперовому пакеті, прикрашеному рекламою закладу Теппендена. Потім з'явилися чіпси з моркви, буряка, редьки, яблук, груш і екзотичних фруктів. У 1926 році стали продавати чіпси в вощеного папері, ніж були зняті проблеми зі зберіганням і перевезенням їх на далекі відстані. В кінці 1950-х років чіпси стали самим часто рекламованим продуктом на американських телеканалах. А в 1970 році їх було вперше продано більш ніж на 1 млрд доларів. На сьогодні рекорд побитий в рази - тільки в США на чіпси люди витрачають понад 6 млрд доларів в рік.

В 1869 році була запатентована перша вафельница. Її творець - американець голландського походження Корнеліус Свартхаут. Вафельница була в вигляді двох частин, які з'єднувалися разом дротом. Нагрівали її на вугіллі або багатті, для повної готування перевертали на обидві сторони. З цього маленького відкриття почалася вафельная епоха в США, що послужило установою свята в Америці - Дня вафель.

В 1906 році в цей день президент США Теодор Рузвельт видав указ, що зобов'язував всі офіційні документи держави публікувати тільки після їх орфографічною перевірки.

Неофіційні свята - День спраги і День валяння в стозі сіна.

Іменини у Олександра, Василя, Максима, Феодора, Макара і Марії.

25 серпня

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України. Він відзначається щорічно в останню суботу серпня. Свято встановлене указом президента в 1993 році. Повітряне сполучення нашої країни охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею майже 730 тисяч квадратних кілометрів. Підготовкою майбутніх авіаторів в країні займаються фахівці кількох навчальних закладів. Зокрема, Національний Авіаційний Університет, Державна льотна академія, Національний Аерокосмічний Університет і Міжнародний Авіаційний центр підготовки. Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія».

Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія»

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України / фото ukroboronprom.com.ua

Ще в суботу - міжнародне свято «Ніч кажанів». Головна його мета - привернути увагу до проблем рукокрилих і їх охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх. Кажани зустрічаються всюди, крім полярних районів і високогір'їв. І вони безпечні. Виняток становлять кажани-вампіри з великими і гострими зубами, що мешкають в Латинській Америці і харчуються кров'ю дрібних гризунів, птахів, домашньої худоби. В Європі кажани - комахоїдні. Вони дуже корисні в природі, оскільки знищують шкідливих комах, які активні в темний час доби. Сьогодні багато видів кажанів знаходяться на межі зникнення, чому сприяє активна вирубка лісу. Але дуже важливо зберегти на планеті їх присутність. Для цього більшістю країн навіть було підписано Міжнародну угоду про охорону кажанів. Але на ділі від нього мало толку.

В 1609 році в цей день Галілео Галілей продемонстрував великому раді і влада Венеції новий пристрій - телескоп .

25 серпня - День народження консервної банки. В 1810 році англієць Пітер Дюранд запатентував процес консервації продуктів в жерстяних банках. Історія винаходу така: в 1795 році Наполеон запропонував своїм співвітчизникам премію за винахід простого і доступного способу збереження їжі в розмірі 12 тисяч франків. Довгі роки багато хто намагався досягти цього, але вдалося тільки Дюранду, він виявився самим винахідливим. Особливо зацікавилися його відкриттям англійці. У 1813 році британська армія почала масово користуватися першими постачаннями продовольства із зручних консервних банок. Зараз в світі використовують практично більше 600 видів і розмірів зручною тари, серед яких на першому місці - консервна банка. Цей винахід не можна переоцінити, оскільки воно актуально в усі часи і несе величезну користь людству.

В 1819 році в швейцарських Альпах було виявлено джерело, якому дали ім'я Саскія і зареєстрували за міжнародними стандартами під номером 64. До сих пір вода з нього вважається найчистішою на Землі, цілющою і насиченою мінеральними солями в найправильнішою пропорції.

В 1875 році 25 серпня вперше вплав подолали Ла-Манш. це зробив Меттью Уебб .

В 1987 році в СРСР був виданий указ про перевірку населення на СНІД , Який передбачав покарання за зараження і висилку з країни інфікованих іноземців.

Ще 25 серпня - день народження операційної системи Linux. Відкриття належить фінському студенту Лінусу Торвальдсу. Підсумкова вартість проекту склала приблизно 1,4 млрд доларів. Але і до цього дня розробники вкладають в Linux величезні кошти, що дозволяє системі активно розвиватися. Linux - поняття загальне, під цією назвою об'єднано безліч операційних систем з категорії Unix, пов'язаних однойменною ядром. Вони можуть перебувати як у відкритому, так і в закритому доступі, а поширюються, як правило, безкоштовно. Linux користується величезною популярністю: лідирує на ринках найбільш потужних комп'ютерів (97%), інтернет-сервісів (60%) і смартфонів (частка Android дорівнює 85%).

Неофіційне свято - День лазіння по деревах.

Іменини у Олександра, Аникити, Капитона, Сергія, Федора, Степана, Михайла, Петра, Миколи, Івана, Іллі, Василя, Дмитра, Олексія, Аркадія і Антона.

26 серпня

В останню неділю серпня професійне свято відзначають шахтарі. День шахтаря встановлено указом президента в 1993 році. Українські шахти вважаються одними з найнебезпечніших у світі, видобуток вугілля ведеться у вкрай складних гірничо-геологічних умовах. Більше половини з них вважаються небезпечними через викиди метану та вугільного пилу. Крім того, більшість шахт потребують модернізації. Але поки всі ці проблеми залишаються невирішеними. Як і реформування вугільної галузі нашої країни в цілому.

REUTERS

В 1743 році 26 серпня в Англії були опубліковані перші в світі правила змагань з боксу, розроблені британським боксером Джеком Броутона.

В 1789 році у Франции була прийнята Декларація прав людини і громадянина , Що заклала основи буржуазного права в Європі.

В 1801 році Філіп Лебон запатентував двотактний двигун внутрішнього згоряння , Що зробило переворот в автомобілебудуванні.

В 1928 році 26 серпня сталося подія, в корені змінити взаємини в сфері послуг. У цей день тридцятирічна Мей Донахью з Глазго з подругою відпочивали в шотландському містечку Пейслі. В кафе вони замовили модний коктейль - імбирне пиво з морозивом. Господар кафе в їх присутності залив морозиво пивом і залишив пляшку з темного скла на столі. Вирішивши долити пива, дівчата побачили, що з горлечка випала дохла равлик. Мей Донахью стала погано, і вона звернулася до лікаря, який діагностував гастроентерит. З подругою, яка їла і пила те ж саме, нічого не сталося. Донахью подала позов до господаря кафе Френсісу Мінгелла і власнику пивоварні Девіду Стивенсону з вимогою компенсації у розмірі 550 фунтів стерлінгів, який переріс в один з найвідоміших справ в історії англійської Загальна права , Відоме як справа «Донахью проти Стівенсона». І хоча палата суддів була на боці Донахью, вона не мала доказів, що равлик стала причиною хвороби шлунка і не отримала компенсацію в судовому порядку. Але після смерті Стівенсона його спадкоємці вирішили укласти мирову угоду в позасудовому порядку і в 1934 році виплатили Донахью 200 фунтів. З тих пір справа «Донахью проти Стівенсона» стали називати заклав основи сучасної англійської права і судового захисту прав споживачів.

В 1947 році командування США в італії зняв Заборона на весілля американских солдат з італійськімі дівчатами.

В 1952 році вперше в світовій практиці було введено фторування водопровідної води .

В 1973 році Університет штату Техас в Арлінгтоні ставши дере ВНЗ , Які ввімкнулі в свою програму Курси вивчення танцю живота .

Неофіційні свята - День виноградарства і виноробства і День тринадцятої кішки.

Іменини у Іполита, Олексія, Якова, Максима, Костянтина, Ксенії, Василя, Миколи, Тихона, Євдокії, Івана і Парамона.

Календар подій на наступний тиждень буде не менш цікавим і насиченим. Не перемикайтеся ...

Нана Чорна

Если ви нашли помилки, відiлiть ее ведмедика та натісніть Ctrl + Enter

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Неофіційне свято - День польоту сонечок.

Іменини у Лаврентія, Романа, Афанасія і В'ячеслава.

24 серпня

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України. Відзначається він в честь прийняття в цей день парламентом нашої країни «Акта проголошення незалежності України», що стало наслідком всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. 20 лютого 1992 Верховна Рада в своїй постанові «Про День незалежності України» зазначила: «З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє вважати день 24 серпня днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України ». В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів.

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад / УНІАН

24 серпня 79 року нашої ери відбулося перше відоме і найжахливіше виверження вулкана - Везувію. Це призвело до загибелі трьох міст - Помпеї, Геркуланума, Стабій і декількох невеликих селищ. У процесі розкопок з'ясувалося, що в містах все збереглося таким, яким було до виверження. Під многометровой товщиною попелу були знайдені вулиці, будинки з повною обстановкою, останки людей і тварин, які не встигли врятуватися. Сила виверження була така, що попіл долітав навіть до Єгипту та Сирії. З 20 тисяч жителів Помпеї загинуло близько 2 тисяч осіб. Серед загиблих був римський історик Пліній Старший, він спробував наблизитися до Везувію на судні і краще розглянути в плані наукового дослідження виверження і виявився в одному з осередків катастрофи.

24 серпня - день народження чіпсів. У цей день 1853 Джордж Крам - темношкірий шеф-кухар ресторану готелю Moon's Lake Lodge в містечку Саратога-Спрінгс штату Нью-Йорк вперше приготував картопляні чіпси. Незабаром «Саратогська лусочки» завоювали популярність і стали фірмовим блюдом в закладі. У 1860 році Крам відкрив власний ресторан, на столах якого завжди стояв кошик з картопляними чіпсами. У 1890 році торговець з міста Клівленда Вільяма Теппендена почав продавати чіпси з фургона на вулиці. Вони подавалися покупцям у паперовому пакеті, прикрашеному рекламою закладу Теппендена. Потім з'явилися чіпси з моркви, буряка, редьки, яблук, груш і екзотичних фруктів. У 1926 році стали продавати чіпси в вощеного папері, ніж були зняті проблеми зі зберіганням і перевезенням їх на далекі відстані. В кінці 1950-х років чіпси стали самим часто рекламованим продуктом на американських телеканалах. А в 1970 році їх було вперше продано більш ніж на 1 млрд доларів. На сьогодні рекорд побитий в рази - тільки в США на чіпси люди витрачають понад 6 млрд доларів в рік.

В 1869 році була запатентована перша вафельница. Її творець - американець голландського походження Корнеліус Свартхаут. Вафельница була в вигляді двох частин, які з'єднувалися разом дротом. Нагрівали її на вугіллі або багатті, для повної готування перевертали на обидві сторони. З цього маленького відкриття почалася вафельная епоха в США, що послужило установою свята в Америці - Дня вафель.

В 1906 році в цей день президент США Теодор Рузвельт видав указ, що зобов'язував всі офіційні документи держави публікувати тільки після їх орфографічною перевірки.

Неофіційні свята - День спраги і День валяння в стозі сіна.

Іменини у Олександра, Василя, Максима, Феодора, Макара і Марії.

25 серпня

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України. Він відзначається щорічно в останню суботу серпня. Свято встановлене указом президента в 1993 році. Повітряне сполучення нашої країни охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею майже 730 тисяч квадратних кілометрів. Підготовкою майбутніх авіаторів в країні займаються фахівці кількох навчальних закладів. Зокрема, Національний Авіаційний Університет, Державна льотна академія, Національний Аерокосмічний Університет і Міжнародний Авіаційний центр підготовки. Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія».

Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія»

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України / фото ukroboronprom.com.ua

Ще в суботу - міжнародне свято «Ніч кажанів». Головна його мета - привернути увагу до проблем рукокрилих і їх охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх. Кажани зустрічаються всюди, крім полярних районів і високогір'їв. І вони безпечні. Виняток становлять кажани-вампіри з великими і гострими зубами, що мешкають в Латинській Америці і харчуються кров'ю дрібних гризунів, птахів, домашньої худоби. В Європі кажани - комахоїдні. Вони дуже корисні в природі, оскільки знищують шкідливих комах, які активні в темний час доби. Сьогодні багато видів кажанів знаходяться на межі зникнення, чому сприяє активна вирубка лісу. Але дуже важливо зберегти на планеті їх присутність. Для цього більшістю країн навіть було підписано Міжнародну угоду про охорону кажанів. Але на ділі від нього мало толку.

В 1609 році в цей день Галілео Галілей продемонстрував великому раді і влада Венеції новий пристрій - телескоп .

25 серпня - День народження консервної банки. В 1810 році англієць Пітер Дюранд запатентував процес консервації продуктів в жерстяних банках. Історія винаходу така: в 1795 році Наполеон запропонував своїм співвітчизникам премію за винахід простого і доступного способу збереження їжі в розмірі 12 тисяч франків. Довгі роки багато хто намагався досягти цього, але вдалося тільки Дюранду, він виявився самим винахідливим. Особливо зацікавилися його відкриттям англійці. У 1813 році британська армія почала масово користуватися першими постачаннями продовольства із зручних консервних банок. Зараз в світі використовують практично більше 600 видів і розмірів зручною тари, серед яких на першому місці - консервна банка. Цей винахід не можна переоцінити, оскільки воно актуально в усі часи і несе величезну користь людству.

В 1819 році в швейцарських Альпах було виявлено джерело, якому дали ім'я Саскія і зареєстрували за міжнародними стандартами під номером 64. До сих пір вода з нього вважається найчистішою на Землі, цілющою і насиченою мінеральними солями в найправильнішою пропорції.

В 1875 році 25 серпня вперше вплав подолали Ла-Манш. це зробив Меттью Уебб .

В 1987 році в СРСР був виданий указ про перевірку населення на СНІД , Який передбачав покарання за зараження і висилку з країни інфікованих іноземців.

Ще 25 серпня - день народження операційної системи Linux. Відкриття належить фінському студенту Лінусу Торвальдсу. Підсумкова вартість проекту склала приблизно 1,4 млрд доларів. Але і до цього дня розробники вкладають в Linux величезні кошти, що дозволяє системі активно розвиватися. Linux - поняття загальне, під цією назвою об'єднано безліч операційних систем з категорії Unix, пов'язаних однойменною ядром. Вони можуть перебувати як у відкритому, так і в закритому доступі, а поширюються, як правило, безкоштовно. Linux користується величезною популярністю: лідирує на ринках найбільш потужних комп'ютерів (97%), інтернет-сервісів (60%) і смартфонів (частка Android дорівнює 85%).

Неофіційне свято - День лазіння по деревах.

Іменини у Олександра, Аникити, Капитона, Сергія, Федора, Степана, Михайла, Петра, Миколи, Івана, Іллі, Василя, Дмитра, Олексія, Аркадія і Антона.

26 серпня

В останню неділю серпня професійне свято відзначають шахтарі. День шахтаря встановлено указом президента в 1993 році. Українські шахти вважаються одними з найнебезпечніших у світі, видобуток вугілля ведеться у вкрай складних гірничо-геологічних умовах. Більше половини з них вважаються небезпечними через викиди метану та вугільного пилу. Крім того, більшість шахт потребують модернізації. Але поки всі ці проблеми залишаються невирішеними. Як і реформування вугільної галузі нашої країни в цілому.

REUTERS

В 1743 році 26 серпня в Англії були опубліковані перші в світі правила змагань з боксу, розроблені британським боксером Джеком Броутона.

В 1789 році у Франції була прийнята Декларація прав людини і громадянина , Що заклала основи буржуазного права в Європі.

В 1801 році Філіп Лебон запатентував двотактний двигун внутрішнього згоряння , Що зробило переворот в автомобілебудуванні.

В 1928 році 26 серпня сталося подія, в корені змінити взаємини в сфері послуг. У цей день тридцятирічна Мей Донахью з Глазго з подругою відпочивали в шотландському містечку Пейслі. В кафе вони замовили модний коктейль - імбирне пиво з морозивом. Господар кафе в їх присутності залив морозиво пивом і залишив пляшку з темного скла на столі. Вирішивши долити пива, дівчата побачили, що з горлечка випала дохла равлик. Мей Донахью стала погано, і вона звернулася до лікаря, який діагностував гастроентерит. З подругою, яка їла і пила те ж саме, нічого не сталося. Донахью подала позов до господаря кафе Френсісу Мінгелла і власнику пивоварні Девіду Стивенсону з вимогою компенсації у розмірі 550 фунтів стерлінгів, який переріс в один з найвідоміших справ в історії англійської загального права , Відоме як справа «Донахью проти Стівенсона». І хоча палата суддів була на боці Донахью, вона не мала доказів, що равлик стала причиною хвороби шлунка і не отримала компенсацію в судовому порядку. Але після смерті Стівенсона його спадкоємці вирішили укласти мирову угоду в позасудовому порядку і в 1934 році виплатили Донахью 200 фунтів. З тих пір справа «Донахью проти Стівенсона» стали називати заклав основи сучасної англійської права і судового захисту прав споживачів.

В 1947 році командування США в Італії зняв заборону на весілля американських солдатів з італійськими дівчатами.

В 1952 році вперше в світовій практиці було введено фторування водопровідної води .

В 1973 році Університет штату Техас в Арлінгтоні став першим ВНЗ , Які ввімкнули в свою програму курс вивчення танцю живота .

Неофіційні свята - День виноградарства і виноробства і День тринадцятої кішки.

Іменини у Іполита, Олексія, Якова, Максима, Костянтина, Ксенії, Василя, Миколи, Тихона, Євдокії, Івана і Парамона.

Календар подій на наступний тиждень буде не менш цікавим і насиченим. Не перемикайтеся ...

Нана Чорна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Неофіційне свято - День польоту сонечок.

Іменини у Лаврентія, Романа, Афанасія і В'ячеслава.

24 серпня

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України. Відзначається він в честь прийняття в цей день парламентом нашої країни «Акта проголошення незалежності України», що стало наслідком всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. 20 лютого 1992 Верховна Рада в своїй постанові «Про День незалежності України» зазначила: «З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє вважати день 24 серпня днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України ». В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів.

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад / УНІАН

24 серпня 79 року нашої ери відбулося перше відоме і найжахливіше виверження вулкана - Везувію. Це призвело до загибелі трьох міст - Помпеї, Геркуланума, Стабій і декількох невеликих селищ. У процесі розкопок з'ясувалося, що в містах все збереглося таким, яким було до виверження. Під многометровой товщиною попелу були знайдені вулиці, будинки з повною обстановкою, останки людей і тварин, які не встигли врятуватися. Сила виверження була така, що попіл долітав навіть до Єгипту та Сирії. З 20 тисяч жителів Помпеї загинуло близько 2 тисяч осіб. Серед загиблих був римський історик Пліній Старший, він спробував наблизитися до Везувію на судні і краще розглянути в плані наукового дослідження виверження і виявився в одному з осередків катастрофи.

24 серпня - день народження чіпсів. У цей день 1853 Джордж Крам - темношкірий шеф-кухар ресторану готелю Moon's Lake Lodge в містечку Саратога-Спрінгс штату Нью-Йорк вперше приготував картопляні чіпси. Незабаром «Саратогська лусочки» завоювали популярність і стали фірмовим блюдом в закладі. У 1860 році Крам відкрив власний ресторан, на столах якого завжди стояв кошик з картопляними чіпсами. У 1890 році торговець з міста Клівленда Вільяма Теппендена почав продавати чіпси з фургона на вулиці. Вони подавалися покупцям у паперовому пакеті, прикрашеному рекламою закладу Теппендена. Потім з'явилися чіпси з моркви, буряка, редьки, яблук, груш і екзотичних фруктів. У 1926 році стали продавати чіпси в вощеного папері, ніж були зняті проблеми зі зберіганням і перевезенням їх на далекі відстані. В кінці 1950-х років чіпси стали самим часто рекламованим продуктом на американських телеканалах. А в 1970 році їх було вперше продано більш ніж на 1 млрд доларів. На сьогодні рекорд побитий в рази - тільки в США на чіпси люди витрачають понад 6 млрд доларів в рік.

В 1869 році була запатентована перша вафельница. Її творець - американець голландського походження Корнеліус Свартхаут. Вафельница була в вигляді двох частин, які з'єднувалися разом дротом. Нагрівали її на вугіллі або багатті, для повної готування перевертали на обидві сторони. З цього маленького відкриття почалася вафельная епоха в США, що послужило установою свята в Америці - Дня вафель.

В 1906 році в цей день президент США Теодор Рузвельт видав указ, що зобов'язував всі офіційні документи держави публікувати тільки після їх орфографічною перевірки.

Неофіційні свята - День спраги і День валяння в стозі сіна.

Іменини у Олександра, Василя, Максима, Феодора, Макара і Марії.

25 серпня

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України. Він відзначається щорічно в останню суботу серпня. Свято встановлене указом президента в 1993 році. Повітряне сполучення нашої країни охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею майже 730 тисяч квадратних кілометрів. Підготовкою майбутніх авіаторів в країні займаються фахівці кількох навчальних закладів. Зокрема, Національний Авіаційний Університет, Державна льотна академія, Національний Аерокосмічний Університет і Міжнародний Авіаційний центр підготовки. Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія».

Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія»

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України / фото ukroboronprom.com.ua

Ще в суботу - міжнародне свято «Ніч кажанів». Головна його мета - привернути увагу до проблем рукокрилих і їх охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх. Кажани зустрічаються всюди, крім полярних районів і високогір'їв. І вони безпечні. Виняток становлять кажани-вампіри з великими і гострими зубами, що мешкають в Латинській Америці і харчуються кров'ю дрібних гризунів, птахів, домашньої худоби. В Європі кажани - комахоїдні. Вони дуже корисні в природі, оскільки знищують шкідливих комах, які активні в темний час доби. Сьогодні багато видів кажанів знаходяться на межі зникнення, чому сприяє активна вирубка лісу. Але дуже важливо зберегти на планеті їх присутність. Для цього більшістю країн навіть було підписано Міжнародну угоду про охорону кажанів. Але на ділі від нього мало толку.

В 1609 році в цей день Галілео Галілей продемонстрував великому раді і влада Венеції новий пристрій - телескоп .

25 серпня - День народження консервної банки. В 1810 році англієць Пітер Дюранд запатентував процес консервації продуктів в жерстяних банках. Історія винаходу така: в 1795 році Наполеон запропонував своїм співвітчизникам премію за винахід простого і доступного способу збереження їжі в розмірі 12 тисяч франків. Довгі роки багато хто намагався досягти цього, але вдалося тільки Дюранду, він виявився самим винахідливим. Особливо зацікавилися його відкриттям англійці. У 1813 році британська армія почала масово користуватися першими постачаннями продовольства із зручних консервних банок. Зараз в світі використовують практично більше 600 видів і розмірів зручною тари, серед яких на першому місці - консервна банка. Цей винахід не можна переоцінити, оскільки воно актуально в усі часи і несе величезну користь людству.

В 1819 році в швейцарських Альпах було виявлено джерело, якому дали ім'я Саскія і зареєстрували за міжнародними стандартами під номером 64. До сих пір вода з нього вважається найчистішою на Землі, цілющою і насиченою мінеральними солями в найправильнішою пропорції.

В 1875 році 25 серпня вперше вплав подолали Ла-Манш. це зробив Меттью Уебб .

В 1987 році в СРСР був виданий указ про перевірку населення на СНІД , Який передбачав покарання за зараження і висилку з країни інфікованих іноземців.

Ще 25 серпня - день народження операційної системи Linux. Відкриття належить фінському студенту Лінусу Торвальдсу. Підсумкова вартість проекту склала приблизно 1,4 млрд доларів. Але і до цього дня розробники вкладають в Linux величезні кошти, що дозволяє системі активно розвиватися. Linux - поняття загальне, під цією назвою об'єднано безліч операційних систем з категорії Unix, пов'язаних однойменною ядром. Вони можуть перебувати як у відкритому, так і в закритому доступі, а поширюються, як правило, безкоштовно. Linux користується величезною популярністю: лідирує на ринках найбільш потужних комп'ютерів (97%), інтернет-сервісів (60%) і смартфонів (частка Android дорівнює 85%).

Неофіційне свято - День лазіння по деревах.

Іменини у Олександра, Аникити, Капитона, Сергія, Федора, Степана, Михайла, Петра, Миколи, Івана, Іллі, Василя, Дмитра, Олексія, Аркадія і Антона.

26 серпня

В останню неділю серпня професійне свято відзначають шахтарі. День шахтаря встановлено указом президента в 1993 році. Українські шахти вважаються одними з найнебезпечніших у світі, видобуток вугілля ведеться у вкрай складних гірничо-геологічних умовах. Більше половини з них вважаються небезпечними через викиди метану та вугільного пилу. Крім того, більшість шахт потребують модернізації. Але поки всі ці проблеми залишаються невирішеними. Як і реформування вугільної галузі нашої країни в цілому.

REUTERS

В 1743 році 26 серпня в Англії були опубліковані перші в світі правила змагань з боксу, розроблені британським боксером Джеком Броутона.

В 1789 році у Франції була прийнята Декларація прав людини і громадянина , Що заклала основи буржуазного права в Європі.

В 1801 році Філіп Лебон запатентував двотактний двигун внутрішнього згоряння , Що зробило переворот в автомобілебудуванні.

В 1928 році 26 серпня сталося подія, в корені змінити взаємини в сфері послуг. У цей день тридцятирічна Мей Донахью з Глазго з подругою відпочивали в шотландському містечку Пейслі. В кафе вони замовили модний коктейль - імбирне пиво з морозивом. Господар кафе в їх присутності залив морозиво пивом і залишив пляшку з темного скла на столі. Вирішивши долити пива, дівчата побачили, що з горлечка випала дохла равлик. Мей Донахью стала погано, і вона звернулася до лікаря, який діагностував гастроентерит. З подругою, яка їла і пила те ж саме, нічого не сталося. Донахью подала позов до господаря кафе Френсісу Мінгелла і власнику пивоварні Девіду Стивенсону з вимогою компенсації у розмірі 550 фунтів стерлінгів, який переріс в один з найвідоміших справ в історії англійської загального права , Відоме як справа «Донахью проти Стівенсона». І хоча палата суддів була на боці Донахью, вона не мала доказів, що равлик стала причиною хвороби шлунка і не отримала компенсацію в судовому порядку. Але після смерті Стівенсона його спадкоємці вирішили укласти мирову угоду в позасудовому порядку і в 1934 році виплатили Донахью 200 фунтів. З тих пір справа «Донахью проти Стівенсона» стали називати заклав основи сучасної англійської права і судового захисту прав споживачів.

В 1947 році командування США в Італії зняв заборону на весілля американських солдатів з італійськими дівчатами.

В 1952 році вперше в світовій практиці було введено фторування водопровідної води .

В 1973 році Університет штату Техас в Арлінгтоні став першим ВНЗ , Які ввімкнули в свою програму курс вивчення танцю живота .

Неофіційні свята - День виноградарства і виноробства і День тринадцятої кішки.

Іменини у Іполита, Олексія, Якова, Максима, Костянтина, Ксенії, Василя, Миколи, Тихона, Євдокії, Івана і Парамона.

Календар подій на наступний тиждень буде не менш цікавим і насиченим. Не перемикайтеся ...

Нана Чорна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Календар подій: загибель Помпеї, викрадення «Джоконди» і День незалежності України

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України / Ірина Сомер, УНІАН

20 серпня

У понеділок немає офіційних міжнародних свят, але день багатий пам'ятними датами. Так, в 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів , Які були продані в рабство мешканцям Джеймстауну .

Символічно, що саме 20 серпня, але вже в 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня, основною причиною якої послужило рабовласництво. Вона тривала з 1861 року по 1865 рік між Союзом 20 нерабовладельческая штатів і 4 прикордонних штатів півночі і Конфедерацією 11 рабовласницьких штатів півдня . Одним із наслідків війни стала смерть президента Лінкольна . 14 квітня 1865 року на нього скоїв замах прихильник жителів півдня . Лінкольн був смертельно поранений і, не приходячи до тями, помер вранці наступного дня. Але головним підсумком війни стало заборона рабства в Америці, що закріплено 13-й поправкою до Конституції США , Яка набрала чинності 18 грудня 1865 року, хоча рабство в повсталих штатах було скасовано в 1863 році указом президента про проголошення емансипації. Громадянська війна стала найбільш кровопролитної в історії США: втрати сіверян - майже 360 тисяч чоловік убитими і померлими від ран і більше 275 тисяч покалічених. Жителі півдня втратили близько 258 тисяч чоловік. Останній ветеран цієї громадянської війни Альберт Генрі Вулсон помер в 1956 році у віці 106 років. Військові витрати уряду США досягли 3,5 млрд доларів - захмарна сума для того часу.

У 1896 році 20 серпня було запатентовано телефон з набірним диском. Його сконструювала «Автоматична електрична компанія», заснована в 1891 році в Канзас-Сіті трунарем Алмон Строуджер. Переконаний, що співробітниця телефонної станції переводить вхідні дзвінки клієнтів на конкурента, Строуджер винайшов і запатентував прообраз сучасної АТС і дисковий номеронабиратель. Спочатку модель телефону зі складальним диском не мала звичних отворів: їх замінювали зубчики, розташовані не по всьому колу, по осі в 170 градусів. У 1896 році Строуджер продав свої патенти партнерам за 1800 доларів, а в 1898 році - свою частку в «Автоматичної електричної компанії» за 10 тисяч доларів. У 1901 році послідовники Строуджера створили модель настільного телефону з набором. А в 1902 році «Автоматична електрична компанія» представила світу настінний телефон з дисковим набором - на цей раз вже з отворами для пальця, які все ще розташовувалися по колу диска на 170 градусів. Апарат був вдосконалений в 1905 році - в ньому отвори покривали більше половини окружності. Остання відома модель «телефону Строуджера» відноситься до 1907 року. Після цього про компанію нічого не було чутно, за винятком того, що в 1916 році патенти Алмон Строуджера були продані Bell Systems за 2,5 млн доларів. Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році.

Bell Systems випустила телефон з отворами по всьому колу диска лише в 1919 році

«Телефон Строуджера» / фото з відкритих джерел

У 1897 році в цей день індійський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс відкрив збудників малярії, на той час вона називалася «болотна лихоманка», забирає мільйони життів на рік. У 1902 році за це відкриття вченому була присуджена Нобелівська премія. Тим часом, до цього дня малярія продовжує вбивати жителів Землі. За останніми оцінками ВООЗ , В рік відбувається до 283 мільйонів випадків зараження малярією, а помирає від цього захворювання близько 800 тисяч осіб. 90% випадків зараження припадає на райони Африки на південь від Сахари , В переважній більшості, інфікуються діти у віці до 5 років.

У 1912 році 20 серпня Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею. Едісон - американський винахідник і підприємець , Який отримав в США більше тисячі патентів і близько 3 тисяч в інших країнах світу. Крім цих відкриттів, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратура, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання. Саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «Алло». В 1928 році вчений був нагороджений вищою нагородою США - Золотою медаллю Конгресу .

У 1925 році Тарасова гора в Каневі була проголошена державним заповідником. На цій горі в XI столітті було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX століття, відвідавши ці місця, великий Кобзар Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням близьких йому друзів - відомих діячів культури і мистецтва, 10 травня 1861 року труна з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей «Тарасова світлиця» був відкритий в колишньому будинку доглядача могили Ядловського. У 1925 році був створений Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 році - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном «Лілія». У 2010 році, після багаторічної реставрації, був відкритий літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка.

20 серпня 1969 року учасники легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом « Abbey Road ». Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була « I Want You ».

Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була «   I Want You   »

20 серпня 1969 року учасники програми легендарної групи The Beatles в останній раз зустрілися в студії звукозапису в повному складі / wikipedia.org

У цей день в 1975 році стартувала космічна програма «Вікінг» НАСА - супутник був запущений на Марс.

А в 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер 20 серпня вперше підкорив Еверест поодинці, без використання дихальної кисневої маски.

В тисячу дев'ятсот вісімдесят три році, в розпал «холодної війни», США ввели ембарго на поставку в СРСР обладнання для будівництва трубопроводів . Саме в цей час завершувалося будівництво газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород» для постачання газу з родовищ півночі Західного Сибіру споживачам в республіках СРСР і країнах Центральної і Західної Європи . Санкції США не законсервували проект, трубопровід був побудований в строк, причому на кредити західноєвропейських і японських банків, видані під виручку від подальших поставок газу (знаменита угода «газ-труби» ). Офіційна церемонія введення газопроводу відбулася у Франції. Перший газ по ньому пішов в січні 1984 року. Протяжність труби по території України складає 1160 км, зараз це - українська газотранспортна система. Вона включає дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставішенская, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України російський газ транспортується до Європи. Зараз Росія намагається в судовому порядку розірвати контракт з нашою країною з транзиту газу, будуючи один за іншим газопроводи в обхід України. Це загрожує нашій країні мільярдними збитками. ЄС і США вже заявили, що не дозволять Кремлю нанести таку шкоду Україні.

Є в понеділок і неофіційні свята, яким світ повинен бути вдячний міжнародним співтовариствам, в тому числі в соціальних мережах. 20 серпня - Всесвітній день ліні. Як стверджують його засновники, лінь, вірніше її «симптоми» - повне розслаблення, відхід від суєти і нервування, - ефективний засіб від стресів і втоми, які є найбільш злісними бичами сучасності. Ще 20 серпня - день народження Чебурашки, День музичних шкатулок і День зміцнення тилів.

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пимена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра.

21 серпня

У вівторок також немає офіційних міжнародних свят, але є багато значущих пам'ятних дат. Так, в тисяча вісімсот сорок один році в цей день американський промисловець Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі . Однак експерти вважають, що жалюзі прийшли в світ зі Сходу. У стародавні століття арабські чоловіки, бажаючи заховати від сторонніх поглядів своїх численних дружин, встановлювали такі конструкції на вікнах гаремів. Але є думка, що жалюзі мають французьке походження, їх застосовували для «прикриття» французьких борделів. До речі, слово «жалюзі» має французьке походження. Його дослівний переклад - «ревнощі».

У 1902 році був заснований легендарний « Кадилак », Відділення концерну« Дженерал Моторс »З випуску легкових автомобілів класу« люкс ». Звучну назву було дано в пам'ять про Антуану та Ла Мотт Кадилаку , Засновника міста Детройта .

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру, італійським майстром по дзеркалах Вінченцо Перуджей. Пропажу виявили на наступний день, музей закрили і почали пошуки. Через пресу викрадачеві були обіцяні винагороду і повна конфіденційність. Відповіді не було. Тільки через два роки злодій запропонував власнику однієї з художніх галерей в Італії купити картину. Той зв'язався з поліцією, і злочинець був заарештований. На допиті Перуджі зізнався, що вкрав картину, тому що хотів повернути на батьківщину національне надбання. Суд засудив його до одного року в'язниці. У двадцятому столітті знаменита картина Леонардо да Вінчі майже не покидала Лувр, лише побувала в 1963 році в США і в 1974 році - в Японії.

21 серпня 1911 року знаменита картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» була викрадена працівником Лувру / Living Joconde / youtube.com

В тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять році в англійському футболі вперше були дозволені заміни в ході матчу. Першим гравцем, який вийшов на заміну, став легендарний футболіст Кейт Пікок.

21 серпня 1968 роки для придушення процесу демократичних реформ в Чехословаччину були введені війська країн «радянського табору» - Варшавського договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, НДР і Польщі. Це поклало кінець «Празької весни». Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням - до 500 тисяч чоловік і 5 тисяч танків і БТР - було на корені придушене реформування соціалізму як системи. За офіційними даними, в ході вторгнення було вбито 108 і поранено більше 500 громадян Чехословаччини, в переважній більшості, мирних жителів. Тільки в перший день вторгнення було вбито 58 осіб, в тому числі сім жінок і восьмирічна дитина. Найбільше число жертв серед мирних жителів було в Празі, хоча реальні цифри продовжують залишатися під грифом «секретно». Свідки тих подій стверджують, що радянські солдати відкривали прицільний вогонь прямо по натовпу людей. З 21 серпня по 20 вересня 1968 року бойові втрати радянських військ склали 12 чоловік загиблими і 25 пораненими і травмованими.

Неофіційні свята - День збору диких трав і День старих бурдюків.

Іменини у Григорія, Федора, Мирона, Йосипа, Зосими, Миколи, Леоніда, Мойсея і Германа.

22 серпня

22 серпня 1864 року було прийнято першу Женевська конвенція - «по поліпшенню долі поранених в арміях в поле». Цей документ - перший міжнародно-правовий договір, яким виписані норми охорони і полегшення долі поранених і хворих під час військових дій. Важлива роль у підготовці і прийнятті Конвенції 1864 року належить Анрі Дюнану, свідку страждань і мук поранених і вмираючих французьких та австрійських солдатів після битви при Сольферіно в 1859 році, під час війни в Італії. Саме він став ініціатором створення правил для всіх країн-учасниць військових конфліктів по відношенню до пораненим і хворим і установи товариств, які могли б добровільно брати на себе завдання з надання медичної допомоги під час війни. За його ініціативою в 1863 році пройшла міжнародна конференція, на якій були закладені принципи діяльності Червоного хреста. Червоний хрест на білому тлі став відмітним знаком медичних установ і персоналу, що займаються доглядом за хворими та пораненими. У 1867 році майже всі провідні держави ратифікували Женевську конвенцію, крім США, які зробили це в 1882 році.

В цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу .

В 1909 році у французькому Реймсі , Неофіційній столиці виноробного регіону Шампань, почалося перше в світі авіашоу , Що тривало тиждень. Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23.

Для участі в змаганнях були заявлені 38 аеропланів, але злетіти змогли тільки 23

У цей день в 1906 році кубинські бізнесмени звернулися до США з проханням анексувати Кубу / REUTERS

В 1911 році в Англії був прийнятий секретний закон, що проголошує злочином публікацію без дозволу будь-якої офіційної урядової інформації.

Неофіційні свята - День катання по веселці і День дубової бочки.

Іменини у Петра, Макара, Івана, Марії, Юліана, Самуїла, Григорія, Матвія, Олексія, Ірини, Дмитра, Леонтія, Маргарити та Якова.

23 серпня

У четвер - Міжнародний день пам'яті про работоргівлі і її ліквідації. Дата встановлена ​​в 1998 році за ініціативою ЮНЕСКО - в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства. До речі, до цієї дати на початку 2000-х влада американського штату Огайо приурочили відкриття музею історії рабства. А в Ліверпулі 23 серпня 2007 року було відкрито Міжнародний музей рабства. На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі. Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує, правда, в нових формах, і зачіпає мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються в «живий товар» і зазнають експлуатації.

Щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства / REUTERS

23 серпня - День Державного прапора України. Він заснований указом президента в 2004 році. До цього дня державного прапора святкувався 24 липня і виключно в Києві, на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською горадміністрацііей. 18 вересня 1991 року постановою тоді президії Верховної Ради синьо-жовтий прапор був затверджений офіційним символом країни. А 24 серпня 1991 року, коли відбулося проголошення Акта про незалежність України, він був піднятий над будівлею парламенту. Жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, а синій - ясне небо над ними.

23 серпня 1913 року підприємець Карл Якобсен подарував бронзову скульптуру «Русалочка» датської столиці - Копенгагену, яку урочисто розташували в порту, де вона знаходиться до цього дня. «Русалочка» стала символом датської столиці. скульптор Едвард Еріксен створив її на замовлення сина засновника пивоварні « Carlsberg »Карла Якобсена, який був зачарований балетом за казкою Андерсена у виконанні трупи Королівського театру. Моделлю для Русалочки послужила дружина скульптора Еліні Еріксен, а особа скульптор копіював з Еллен Прайс - балерини Королівського театру, але вона відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури. Висота «Русалочки» - 1,25 м, вага - близько 175 кг. У 1964 році сталася трагедія - невідомі хулігани обезголовили Русалочку. Злочинців так і не вдалося знайти. Завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, вдалося відлити нову голову. Після реставрації вночі пам'ятник стали висвітлювати прожекторами, біля неї чергував поліцейський пост, але з часом його зняли. І тут з Русалочкой знову трапилася біда - їй відпиляли праву руку. На цей раз злочинці самі з'явилися в поліцію. Ними виявилися два підпилих хлопця, яких покарали м'яко - лише штрафом за «псування комунального майна». Русалочку знову полагодили. З тих пір пригод з нею більше не було.

23 серпня 1975 року був відкритий Харківський метрополітен . Серед метрополітенів колишнього СРСР по довжині експлуатованих ліній посідав четверте місце після Московського , Петербурзького , Київського і пізніше шосте за пасажиропотоком в СНД - після Московського , Петербурзького , Київського , Мінського і Бакинського . Харківський метрополітен - другий за часом відкриття, кількістю станцій і довжині ліній на території України після Київського. Він включає три діючі лінії загальною протяжністю 38,45 км, 30 станцій з трьома підземними пересадковими вузлами в центрі міста. Харківський метрополітен займає 51-е місце в світі за пасажиропотоком , Хоча є всього лише 99-м по довжині ліній .

В цей день в тисячу дев'ятсот дев'яносто один році була заснована Всесвітня павутина - вхід в Інтернет. Відбулося відкриття публічного доступу до першого в світі веб-сервера . Винахідники інтернету - Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Бернерс-Лі на сьогодні - діючий глава Консорціуму Всесвітньої павутини. А в 1993 році з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic і тенета стали набирати популярність, яка на сьогоднішній день б'є всі можливі рекорди. Тім Бернерс-Лі відзначений безліччю нагород самого різного, в тому числі і міжнародного рівня.

Неофіційне свято - День польоту сонечок.

Іменини у Лаврентія, Романа, Афанасія і В'ячеслава.

24 серпня

У п'ятницю - державне свято, встановлене в 1992 році постановою Верховної Ради - День незалежності України. Відзначається він в честь прийняття в цей день парламентом нашої країни «Акта проголошення незалежності України», що стало наслідком всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. 20 лютого 1992 Верховна Рада в своїй постанові «Про День незалежності України» зазначила: «З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє вважати день 24 серпня днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України ». В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів.

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад, на якому українці і гості країни зможуть побачити новинки військової техніки вітчизняного виробництва, а також по всій країні відбудеться маса урочистих заходів

В цьому році в День Незалежності на головній площі країни - «Майдані назавісімо» в Києві пройде військовий парад / УНІАН

24 серпня 79 року нашої ери відбулося перше відоме і найжахливіше виверження вулкана - Везувію. Це призвело до загибелі трьох міст - Помпеї, Геркуланума, Стабій і декількох невеликих селищ. У процесі розкопок з'ясувалося, що в містах все збереглося таким, яким було до виверження. Під многометровой товщиною попелу були знайдені вулиці, будинки з повною обстановкою, останки людей і тварин, які не встигли врятуватися. Сила виверження була така, що попіл долітав навіть до Єгипту та Сирії. З 20 тисяч жителів Помпеї загинуло близько 2 тисяч осіб. Серед загиблих був римський історик Пліній Старший, він спробував наблизитися до Везувію на судні і краще розглянути в плані наукового дослідження виверження і виявився в одному з осередків катастрофи.

24 серпня - день народження чіпсів. У цей день 1853 Джордж Крам - темношкірий шеф-кухар ресторану готелю Moon's Lake Lodge в містечку Саратога-Спрінгс штату Нью-Йорк вперше приготував картопляні чіпси. Незабаром «Саратогська лусочки» завоювали популярність і стали фірмовим блюдом в закладі. У 1860 році Крам відкрив власний ресторан, на столах якого завжди стояв кошик з картопляними чіпсами. У 1890 році торговець з міста Клівленда Вільяма Теппендена почав продавати чіпси з фургона на вулиці. Вони подавалися покупцям у паперовому пакеті, прикрашеному рекламою закладу Теппендена. Потім з'явилися чіпси з моркви, буряка, редьки, яблук, груш і екзотичних фруктів. У 1926 році стали продавати чіпси в вощеного папері, ніж були зняті проблеми зі зберіганням і перевезенням їх на далекі відстані. В кінці 1950-х років чіпси стали самим часто рекламованим продуктом на американських телеканалах. А в 1970 році їх було вперше продано більш ніж на 1 млрд доларів. На сьогодні рекорд побитий в рази - тільки в США на чіпси люди витрачають понад 6 млрд доларів в рік.

В 1869 році була запатентована перша вафельница. Її творець - американець голландського походження Корнеліус Свартхаут. Вафельница була в вигляді двох частин, які з'єднувалися разом дротом. Нагрівали її на вугіллі або багатті, для повної готування перевертали на обидві сторони. З цього маленького відкриття почалася вафельная епоха в США, що послужило установою свята в Америці - Дня вафель.

В 1906 році в цей день президент США Теодор Рузвельт видав указ, що зобов'язував всі офіційні документи держави публікувати тільки після їх орфографічною перевірки.

Неофіційні свята - День спраги і День валяння в стозі сіна.

Іменини у Олександра, Василя, Максима, Феодора, Макара і Марії.

25 серпня

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України. Він відзначається щорічно в останню суботу серпня. Свято встановлене указом президента в 1993 році. Повітряне сполучення нашої країни охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею майже 730 тисяч квадратних кілометрів. Підготовкою майбутніх авіаторів в країні займаються фахівці кількох навчальних закладів. Зокрема, Національний Авіаційний Університет, Державна льотна академія, Національний Аерокосмічний Університет і Міжнародний Авіаційний центр підготовки. Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія».

Легендою світової авіації вважається український літак «Мрія»

У суботу - професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту України / фото ukroboronprom.com.ua

Ще в суботу - міжнародне свято «Ніч кажанів». Головна його мета - привернути увагу до проблем рукокрилих і їх охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх. Кажани зустрічаються всюди, крім полярних районів і високогір'їв. І вони безпечні. Виняток становлять кажани-вампіри з великими і гострими зубами, що мешкають в Латинській Америці і харчуються кров'ю дрібних гризунів, птахів, домашньої худоби. В Європі кажани - комахоїдні. Вони дуже корисні в природі, оскільки знищують шкідливих комах, які активні в темний час доби. Сьогодні багато видів кажанів знаходяться на межі зникнення, чому сприяє активна вирубка лісу. Але дуже важливо зберегти на планеті їх присутність. Для цього більшістю країн навіть було підписано Міжнародну угоду про охорону кажанів. Але на ділі від нього мало толку.

В 1609 році в цей день Галілео Галілей продемонстрував великому раді і влада Венеції новий пристрій - телескоп .

25 серпня - День народження консервної банки. В 1810 році англієць Пітер Дюранд запатентував процес консервації продуктів в жерстяних банках. Історія винаходу така: в 1795 році Наполеон запропонував своїм співвітчизникам премію за винахід простого і доступного способу збереження їжі в розмірі 12 тисяч франків. Довгі роки багато хто намагався досягти цього, але вдалося тільки Дюранду, він виявився самим винахідливим. Особливо зацікавилися його відкриттям англійці. У 1813 році британська армія почала масово користуватися першими постачаннями продовольства із зручних консервних банок. Зараз в світі використовують практично більше 600 видів і розмірів зручною тари, серед яких на першому місці - консервна банка. Цей винахід не можна переоцінити, оскільки воно актуально в усі часи і несе величезну користь людству.

В 1819 році в швейцарських Альпах було виявлено джерело, якому дали ім'я Саскія і зареєстрували за міжнародними стандартами під номером 64. До сих пір вода з нього вважається найчистішою на Землі, цілющою і насиченою мінеральними солями в найправильнішою пропорції.

В 1875 році 25 серпня вперше вплав подолали Ла-Манш. це зробив Меттью Уебб .

В 1987 році в СРСР був виданий указ про перевірку населення на СНІД , Який передбачав покарання за зараження і висилку з країни інфікованих іноземців.

Ще 25 серпня - день народження операційної системи Linux. Відкриття належить фінському студенту Лінусу Торвальдсу. Підсумкова вартість проекту склала приблизно 1,4 млрд доларів. Але і до цього дня розробники вкладають в Linux величезні кошти, що дозволяє системі активно розвиватися. Linux - поняття загальне, під цією назвою об'єднано безліч операційних систем з категорії Unix, пов'язаних однойменною ядром. Вони можуть перебувати як у відкритому, так і в закритому доступі, а поширюються, як правило, безкоштовно. Linux користується величезною популярністю: лідирує на ринках найбільш потужних комп'ютерів (97%), інтернет-сервісів (60%) і смартфонів (частка Android дорівнює 85%).

Неофіційне свято - День лазіння по деревах.

Іменини у Олександра, Аникити, Капитона, Сергія, Федора, Степана, Михайла, Петра, Миколи, Івана, Іллі, Василя, Дмитра, Олексія, Аркадія і Антона.

26 серпня

В останню неділю серпня професійне свято відзначають шахтарі. День шахтаря встановлено указом президента в 1993 році. Українські шахти вважаються одними з найнебезпечніших у світі, видобуток вугілля ведеться у вкрай складних гірничо-геологічних умовах. Більше половини з них вважаються небезпечними через викиди метану та вугільного пилу. Крім того, більшість шахт потребують модернізації. Але поки всі ці проблеми залишаються невирішеними. Як і реформування вугільної галузі нашої країни в цілому.

REUTERS

В 1743 році 26 серпня в Англії були опубліковані перші в світі правила змагань з боксу, розроблені британським боксером Джеком Броутона.

В 1789 році у Франції була прийнята Декларація прав людини і громадянина , Що заклала основи буржуазного права в Європі.

В 1801 році Філіп Лебон запатентував двотактний двигун внутрішнього згоряння , Що зробило переворот в автомобілебудуванні.

В 1928 році 26 серпня сталося подія, в корені змінити взаємини в сфері послуг. У цей день тридцятирічна Мей Донахью з Глазго з подругою відпочивали в шотландському містечку Пейслі. В кафе вони замовили модний коктейль - імбирне пиво з морозивом. Господар кафе в їх присутності залив морозиво пивом і залишив пляшку з темного скла на столі. Вирішивши долити пива, дівчата побачили, що з горлечка випала дохла равлик. Мей Донахью стала погано, і вона звернулася до лікаря, який діагностував гастроентерит. З подругою, яка їла і пила те ж саме, нічого не сталося. Донахью подала позов до господаря кафе Френсісу Мінгелла і власнику пивоварні Девіду Стивенсону з вимогою компенсації у розмірі 550 фунтів стерлінгів, який переріс в один з найвідоміших справ в історії англійської загального права , Відоме як справа «Донахью проти Стівенсона». І хоча палата суддів була на боці Донахью, вона не мала доказів, що равлик стала причиною хвороби шлунка і не отримала компенсацію в судовому порядку. Але після смерті Стівенсона його спадкоємці вирішили укласти мирову угоду в позасудовому порядку і в 1934 році виплатили Донахью 200 фунтів. З тих пір справа «Донахью проти Стівенсона» стали називати заклав основи сучасної англійської права і судового захисту прав споживачів.

В 1947 році командування США в Італії зняв заборону на весілля американських солдатів з італійськими дівчатами.

В 1952 році вперше в світовій практиці було введено фторування водопровідної води .

В 1973 році Університет штату Техас в Арлінгтоні став першим ВНЗ , Які ввімкнули в свою програму курс вивчення танцю живота .

Неофіційні свята - День виноградарства і виноробства і День тринадцятої кішки.

Іменини у Іполита, Олексія, Якова, Максима, Костянтина, Ксенії, Василя, Миколи, Тихона, Євдокії, Івана і Парамона.

Календар подій на наступний тиждень буде не менш цікавим і насиченим. Не перемикайтеся ...

Нана Чорна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация