Калорійність кавуна на 100 гр. 🍉 користь і шкода при схудненні

  1. калорійність кавуна
  2. Корисні властивості кавуна
  3. Чи можна їсти кавун при дієті?

Смугаста «ягода-гігант», крім дивовижних смакових якостей, має багатостороннім лікувальним дією і вважається цінним дієтичним продуктом Смугаста «ягода-гігант», крім дивовижних смакових якостей, має багатостороннім лікувальним дією і вважається цінним дієтичним продуктом.

Насправді, широко поширена думка, що плід кавуна - «ягода», з точки зору ботаніки невірно. Плід кавуна - тиквіна.

калорійність кавуна

Кавун - великий подарунок всім Сластьона, особливо страждають ожирінням: вживаючи його, вони можуть не тільки поласувати солоденьким, а й розлучитися із зайвою вагою, а також безпечно почистити організм.

Калорійність кавуна становить всього 38 ккал на 100 г м'якоті, це, напевно, єдина насолода, вживаючи яку можна не замислюватися про зайві кілограми.

  • Харчова цінність кавуна: в 100 г міститься 0,6 г білка, 0,1 г жирів і 5,8 г вуглеводів, 0,4 г харчових волокон, 0,1 г органічних кислот, 92,6 г води.
  • Вітаміни в 100 г м'якоті кавуна: PP - 0,2 мг, бета-каротин: 0,1 мг, B1 (тіамін) - 0,04 мг, B2 (рибофлавін) - 0,06 мг, B6 (піридоксин) - 0, 09 мг, B9 (фолієва кислота) - 8 мкг, C - 7 мг, E - 0,1 мг, PP - 0,3 мг.
  • Макроелементи: калій - 64 мг, кальцій - 14 мг, магній - 224 мг, натрій - 16 мг, фосфор - 7 мг, залізо в органічній формі - 1 мг.

Кавунова м'якоть добре насичує, а з огляду на низьку калорійність кавуна, він активно застосовується для схуднення. Для любителів солодкого є навіть спеціальна кавунова дієта .
Розвантажувальний день на кавуні дієтологи рекомендують влаштовувати людям з великою кількістю надлишкової ваги. Кавун застосовують і при необхідності лікувального голодування в ході лікування.

Корисні властивості кавуна

Корисні властивості кавуна

Смачна м'якоть кавуна має масу корисних властивостей. Вона забезпечує сечогінний, жовчогінний, легкий проносний ефект, володіє жарознижувальними і загальнозміцнюючі властивості. Нормалізує процеси обміну речовин, регулює водно-сольовий баланс.

Для страждають ожирінням кавун - цілющий плід. Він корисний і при гіпертонії , Яка найчастіше супроводжує ожиріння, завдяки високому вмісту магнію. При ожирінні і гіпертонії показані кавунові розвантажувальні дні під контролем лікаря.

Щоб отримати необхідну організму добову дозу магнію, досить вжити 150 г м'якоті кавуна, якщо ж ви хочете отримати лікувальний ефект, доведеться з'їсти вже 1-2 кг.

Яскраво виражену сечогінну дію кавуна піде на користь усім, хто страждає захворюваннями нирок, печінки, жовчовивідних шляхів, шлунково-кишкового тракту, гіпертонією і подагрою. Кавун промиває організм, виводить з нього неминучі при нашій екології токсини, сприяє зниженню рівня холестерину. Це піде на користь кому завгодно, але особливо всім страждаючим серцево-судинними захворюваннями. Сечогінну дію кавуна зумовлює його жарознижувальну дію, причому, на відміну від подібних медикаментозних засобів, у нього немає протипоказань.
Кавуновий сік, завдяки вмісту лужних сполук, м'яко промиває нирки, не викликаючи роздратування сечовивідних шляхів.

Нефрологи радять вживати кавун при нефриті і циститах, жовчнокам'яної хвороби (2-2,5 кг в день).

Кавуновий сік, який також низькокалорійний, розчиняє і виводить токсини з печінки, він допоможе і просто почистити печінку, і надасть допомогу при гострих захворюваннях печінки.

Фолієва кислота необхідна для нормалізації обміну речовин, надає противосклеротическое дію.

Залізо, якого в кавуні досить багато, роблять його вкрай важливим продуктом в раціоні страждають на анемію, недокрів'ям і захворюваннями крові.

корисний кавун при вагітності і годуючим мамам. Він задовольнить потребу в солодкому без небезпеки набрати зайві кілограми, заповнить запаси заліза в організмі. Обережніше з кавуном треба бути тільки в останні місяці вагітності тим, хто страждає набряками.

Кавун - радість для діабетиків, в невеликій кількості цей солодкий плід дозволений при діабеті .

ЧИТАЙТЕ ІНШІ ЦІКАВІ СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чи можна їсти кавун при дієті?

Чи можна їсти кавун при дієті

Ніжна кавунова клітковина має делікатним послаблюючу властивістю і допомагає налагодити моторну функцію кишечника, а значить, впоратися з запорами, сприяє виведенню холестерину.

важливо:

  • Вживати кавун у великих кількостях не можна хворим на цукровий діабет, які мають камені в нирках, при важких захворюваннях підшлункової залози, передміхурової залози, пієлонефриті.
  • Не варто їсти кавун в один прийом з солоного: сіль затримує рідину в організмі, тому в цьому випадку можливі набряки.
  • Необхідно переконатися, що кавун, який ви купили, не містить нітрати. Вживання в їжу кавуна з підвищеним вмістом нітратів може викликати нудоту, блювоту, пронос. Особливо небезпечні нітрати для дітей і ниркових хворих.
  • Якщо ви не впевнені в чистоті кавуна, їжте тільки серединку плода, так як нітрати в кавуні накопичуються в основному в шкірці і поблизу до неї.

Нижче рекомендуємо подивитися відео про калорійність кавуна і про те, як вибрати смачний кавун.


Чи любите ви кавун?

Чи любите ви кавун?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация