KazanFirst - Військові збори-2017: кого призвуть, як «відкосити» і скільки заплатять

  1. Кого і як закликають?
  2. Кого не планують?
  3. Для чого потрібні збори?
  4. Які бувають збори і скільки вони тривають?
  5. Скільки платять резервістам?
  6. Чи можна пропустити військові збори?
  7. Звинувачення №1. Завищені премії з «відкатом»
  8. Звинувачення №2. Фіктивні договори і «мертві душі»
  9. Версія Гирдимовой: Обумовили, щоб посадити когось на місце директора
  10. Звинувачення №3. Нажива на «маленьких принцес»

Суспільство 17:33 / 21 квітня 2017

Військові збори-2017: кого призвуть, як «відкосити» і скільки заплатять

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про призов на військові збори тих, хто зараз перебуває в запасі. Журналіст видання KazanFirst Марія Рудакова на прохання чоловічої частини редакції уважно прочитала указ глави держави і розповідає, що чекає «запасників»

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про призов на військові збори тих, хто зараз перебуває в запасі. Журналіст видання KazanFirst Марія Рудакова на прохання чоловічої частини редакції уважно прочитала указ глави держави і розповідає, що чекає «запасників».

Марія Рудакова - Казань

Відразу нагадаємо, що це вже не перші військові збори для нашої країни. Аналогічні укази про призов підписуються щорічно, в 2015 і 2016 роках вони публікувалися в лютому. Так що проходить все по заздалегідь відомим планом. Якому саме - розбираємо в нашому матеріалі.

Кого і як закликають?

На військові збори закликають повнолітніх чоловіків, які вже пройшли військову службу; тих, хто в вузі навчався на військовій кафедрі; звільнених з військової служби чоловіків, що мали відстрочки до 27 років, і громадян, ще не проходили військову службу.

Закликають «запасників» на збори по порядку з військкомату. Її приносять додому і вручають під підпис. Але є й інший варіант - порядок військовослужбовцю запасу (теж під підпис) вручають роботодавцю, який зобов'язаний передати її потенційному призовнику. Як правило, зазвичай на збори відправляють 3-5 тисяч осіб на термін 15-25 днів.

Кого не планують?

На збори не можуть закликати того, у кого з моменту звільнення в запас минуло менше двох років. Також звільняються педагоги і студенти вузів, але ті, хто навчається заочно, - тільки на період сесії і написання дипломної роботи, плюс багатодітні батьки, у яких троє і більше неповнолітніх дітей.

Ще не підлягають призову на збори члени Ради Федерації РФ, вищі посадові особи суб'єктів РФ, співробітники органів внутрішніх справ, цивільний персонал ВС РФ, робітники і службовці авіаційного та залізничного транспорту. Звільнення отримують і ті, хто зайнятий на посівних і збиральних роботах, знаходиться в навігації.

Для чого потрібні збори?

За останні роки в Збройні сили надійшли нові зразки техніки. З ними-то призовників і збираються знайомити. Пояснювати, що і як працює. Пріоритет військові віддають тим, хто на громадянці отримав рідкісні або затребувані зараз в армії спеціальності, а саме: програмістам, зв'язківцям, інженерам, механікам, фахівцям радіоелектронної боротьби.

Збори проводять для того, щоб всі ті, хто зараз не служить в армії і не виконує військові обов'язки, відноситься до резерву армії та інших силових структур, в разі реальної військової загрози (бойових дій) могли поповнити частини і бути корисними. Ці люди називаються ще «навченим резервом».

Які бувають збори і скільки вони тривають?

Сумарна тривалість служби, на яку громадянин може бути покликаний протягом життя, не перевищує 12 місяців, але кожен військовий збір триває не більше двох місяців. Іноді для них вистачає і двох-трьох тижнів. Викликатися на збори чоловіків можна не частіше одного разу на три роки.

Покликаних на збори відправляють в частині, там переодягають у військову форму і визначають в ті чи інші підрозділи. Служба йде за розпорядком дня, як в армії. Підйом, фіззарядка, сніданок, заняття, обід, короткий відпочинок, самопідготовка, відпочинок. І все - за статутом. Заняття проводяться на тій бойової або спеціальній техніці, яка необхідна запасниках для вдосконалення навичок. В кінці зборів - контрольні заняття та складання заліків.

Скільки платять резервістам?

Призвані на збори отримують грошові виплати за військовим званням та штатної посади, а також продовольче і речове забезпечення, безкоштовну медичну допомогу. Після зборів учаснику компенсують його середню зарплату, яку він заробив би за час проходження зборів, учням повинні виплатити стипендії, безробітним, які стоять на обліку в службі зайнятості - посібники. Покликаного на військові збори не можуть звільнити з роботи, за ним зберігається робоче місце, а потім виплачується компенсація.

Чи можна пропустити військові збори?

В Адміністративному кодексі в статті 21.5 КоАП РФ (невиконання громадянами обов'язків з військового обліку) прописана лише адміністративна відповідальність за неявку за повісткою з військкомату на збори без поважної причини, максимально складова 500 рублів.

Поважними причинами неявки вважаються: захворювання або каліцтво, пов'язане з втратою працездатності; важкий стан здоров'я близьких родичів.

Читайте також: Володимир Путін оголосив збори для військовозобов'язаних запасу

Фото: gym1505.ru, pravda32.ru, commons.wikimedia.org

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Суспільство 14:37 / 21 квітня 2017

Факти на стіл: справа про шахрайство директора Елабужского дитбудинку дійшло до суду

Слідство нарахувало 11 злочинних епізодів та 2,2 млн рублів збитку, захист зазначає, що всі звинувачення надумані, а факти перекручені, щоб «звільнити місце» для нового керівника

Слідство нарахувало 11 злочинних епізодів та 2,2 млн рублів збитку, захист зазначає, що всі звинувачення надумані, а факти перекручені, щоб «звільнити місце» для нового керівника.

Данило Ляпунов - Набережні Челни

Майже через півроку розглядів справа екс-директора Елабужского дитячого будинку Олени Гирдимовой дійшло до суду - наслідок нарахувало 11 злочинних епізодів та 2,2 млн рублів збитку. Її підозрюють у зловживанні посадовими повноваженнями, шахрайстві і привласненні коштів. Сама Гирдимова провину не визнає, адвокат Андрій Петров також наполягає на тому, що його підопічна злочинів не скоювала. За даними з сайту електронної освіти Татарстану, місце екс-директора вже зайняла хтось Галія Шаріпова (пошукові мережі підказують, що в дитячому садку №30 «Посмішка» в Єлабузі працював учитель-логопед з рівно такими ж ініціалами). Журналісти видання KazanFirst спробували розібратися у фактах, представлених слідством і стороною захисту.

Звинувачення №1. Завищені премії з «відкатом»

Одне з основних звинувачень - екс-директор протягом декількох років (з 2012 по 2014 рік) видавала співробітникам премії з фонду преміювання дитячого будинку. Начебто нічого кримінального, але слідчі стверджують, що екс-директор свідомо завищувала суми премій та переконувала отримали бонуси співробітників ділитися. І таким чином отримувала в різні роки від 180 000 до 270 000 рублів.

Читайте також: «Комусь дуже сильно знадобилося моє місце»: директора дитячого будинку в Єлабузі підозрюють в шахрайстві на суму понад 500 000 рублів

В дитбудинку є спеціальна комісія з призначенням премій, яка і призначає бонусні виплати, зазначає Андрій Петров. Потерпілими від «поділу» слідство визнало якраз співробітників цієї комісії.

- Виходить досить своєрідна ситуація: працівники дитячого будинку самі підтверджували завищені суми виплат, а потім давали згоду на те, щоб частину коштів віддавати Гирдимовой, - дивується адвокат. - Та й потерпілим у такому випадку повинен бути визнаний сам дитбудинок, адже гроші виділялися з його фонду, але ніяк не з коштів співробітників організації. Чому в ході розслідування такі суттєві деталі були упущені - питання відкрите.

Звинувачення №2. Фіктивні договори і «мертві душі»

Наступні звинувачення стосуються вже 2015 року - за вказівкою Гирдимовой нібито було виготовлено кілька наказів, за якими фіктивно на роботу були влаштовані дочка екс-директора і педагог-психолог, стверджують слідчі. Перший наказ (по дочки) з'явився в серпні 2015 року, але чомусь зарплату за цим наказом отримували з липня по вересень. Другий - про влаштування на півставки вихователем педагога-психолога - виник в січні 2015 року. Виплати по ньому йшли з лютого 2015 го по жовтень 2016 року. В обох випадках роботу ніхто не виконував, а сума нібито викрадених коштів - 40 000 рублів і 138 500 рублів відповідно. Примітно, що справа тут стосується педагога-психолога - він ще з'явиться в матеріалах слідства.

Найбільша махінація, яку виявило слідство, стосувалася навчання «мертвих душ». З 2012 року на базі дитячого будинку існує і працює Школа прийомних батьків - перш ніж взяти (або не взяти, якщо зрозуміють, що не готові) в сім'ю дитину, парі необхідно пройти певне навчання. Керувала школою Гирдимова, а саму роботу організовували дві людини - педагог-психолог Курбангаліева А.А. і юрист Чураева А.А. (Дані з порталу електронної освіти республіки).

Читайте також: У Єлабузі за підозрою в шахрайстві більш ніж на 500 000 рублів затримали директора дитбудинку

У 2015 році Міністерство освіти і науки республіки уклало з дитбудинком держконтракт на проведення цієї роботи. Гирдимова, щоб штучно завищити кількість навчених людей, «дала незаконне усну вказівку» своїм підлеглим - передати копії документів (мабуть, паспортів), щоб їх включили до списку осіб, які пройшли навчання. Те ж саме було зроблено і з документами існуючих опікунів, родичів та інших осіб. Звідки у директора дитячого будинку така велика база даних, слідство не уточнює (відомості про опікунів повинні зберігатися як мінімум в органах опіки). У підсумку - присвоєні 679 000 рублей за нібито навчених 124 людини. Фіктивні документи знову були виготовлені «за вказівкою» Гирдимовой третіми особами.

- Роботи по держконтракту велися двома співробітницями, - розповідає адвокат. - З ними були укладені договори. Саме вони (якщо співвіднести з даними з порталу електронної освіти - хтось Курбангаліева і Чураева) займалися навчанням і підбором батьків. І слідство вже встановило, що саме вони взяли в органах опіки порожні бланки направлень на навчання в Школу прийомних батьків.

За свідченнями головного бухгалтера відразу було зрозуміло, що підготувати таку кількість людей в обумовлені держконтрактом терміни неможливо. За рік курс школи повинні були пройти понад 300 сімей. І велика частина пройшла - з 2,5 млн рублів не були освоєні лише близько 700 000 рублів (на кожну сім'ю виділялося по 8 000 рублів). Документи з двома співробітницями бухгалтер все-таки підготувала і перерахувала гроші на розрахункові рахунки соціального педагога та педагога-психолога, розповідала раніше офіційний представник МВС РФ Ірина Вовк. Директор же тільки підписала готовий звіт за підсумками виконаної роботи, каже захисник. В результаті співробітниць вважають потерпілими у справі.

Версія Гирдимовой: Обумовили, щоб посадити когось на місце директора

Практично в кожному пункті звинувачення слідчі повторюють формулювання - «дала незаконне (усне) вказівку». Зробити такі висновки можна тільки виходячи з показань свідків, особисто присутніх при «видачі вказівки», тобто колишніх співробітників Гирдимовой. А в декількох моментах навіть фігурують одні й ті ж особи, наприклад, «педагог-психолог».

У розмові з виданням екс-директор відзначала, що її ж підлеглі її і обмовили.

- Двоє співробітників, які вели Школу прийомних батьків та яким я дуже довіряла, підсунули мені липові документи і навчили «мертвих душ». Так, це мій промах, що ні проконтролювала. Вони надали списки, а я підписала. Я як директор багато підписів ставлю. Але відповідати за те, що вони підсунули мені такі документи, не повинна.

Читайте також: Опікун дітей з Єлабуга заявляє, що в місцевому дитбудинку рідних братів і сестер віддали в різні руки з порушенням закону

Цілком можливо, що на співробітників дитбудинку чинився тиск, міркує вона, адже в поліцію їх викликали неодноразово.

Звинувачення №3. Нажива на «маленьких принцес»

Останній пункт звинувачення - в березні 2016 року екс-директор привласнила гроші, які пожертвували на участь в конкурсі «Маленькі принцеси Татарстану 2016». Сума не така велика, як колишні, - 60 000 рублів. Грошові кошти перерахували на рахунок вихованки, а потім Гирдимова відмовилася від участі в конкурсі та привласнила їх, вважає слідство.

На подібні конкурси діти досить часто їздили з 2011 року - після того, як крісло директора зайняла Гирдимова. У 2012 році вихованка Елабужского дитбудинку Наталія Агафонова стала «Маленької Міс світу» - була організована поїздка до Туреччини. У 2014 році серед «Маленьких принцес Татарстану» виявилися дві вихованки дитбудинку - Юля гречана і Аліна Акпарсова (після Казані вони теж представляли республіку в Туреччині на наступному етапі конкурсу). Іншими словами, практика виїзних заходів була досить великою. Фінансували поїздки спонсори, відповідно і суми повинні бути дуже серйозними - набагато більше, ніж 60 000 рублів. Якщо заглянути в положення фестивалю 2016 року, про який говорять слідчі, то крім кількох нарядів для кожної учасниці необхідно сплатити і реєстраційний внесок - 19 000 рублів. Зібраних коштів явно не вистачало на поїздку трьох дівчаток в Казань.

- Звинувачення в цій частині явно надумано, - зазначає адвокат. - У справі ж є свідчення, що одна зі співробітниць дитбудинку (знову хтось із двох організаторів Школи прийомних батьків) взяла у працівників магазину товарні чеки на сукні для дівчаток, хоча нічого насправді не купувала.

Чи винна чи ні Олена Гирдимова - вирішить суд, перше засідання якого призначено на 28 квітня.

Наша довідка

Елабужский дитячий будинок

Дитячий будинок в Єлабузі був заснований в 1858 році, його будівництво спонсорував почесний громадянин міста купець першої гільдії Федір Чернов. Притулку було присвоєно звання Олександрійського в честь імператриці Олександри Федорівни, йдеться на сайті дитбудинку. У 2009 році було введено в експлуатацію нову будівлю дитячого будинку сімейного типу. У 2013 році дитячий будинок відзначав ювілей - 155 років від дня заснування. Зараз у ньому виховуються 23 дитини.

Фото: vk.com/club39580560, detdom-elab.ru.

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Кого і як закликають?
Кого не планують?
Для чого потрібні збори?
Які бувають збори і скільки вони тривають?
Скільки платять резервістам?
Чи можна пропустити військові збори?
Кого і як закликають?
Кого не планують?
Для чого потрібні збори?
Які бувають збори і скільки вони тривають?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация