Кернес Геннадій Адольфович


Lusiya78 Четвер, 13 Марта 2014 р 15:07 ( посилання )


http://youtu.be/XXp8lyo_WB8



Отже, знайомтеся: "Кернес Геннадій Адольфович, 07.06.1959 року народження, уродженець та житель м Харкова, освіта незакінчена вища (студент-заочник комерційного факультету Національної юридичної академії), раніше судимий. Складається на оперативному обліку органів МВС (у тому числі і центрального апарату МВС України) як кримінальний авторитет, відомий під кличкою Гепа, засновник 14 комерційних структур і співзасновник - 19, в своєму бізнесі використовує кримінальні кошти. Початковий капітал Кернес нагромадив, займаючись скупкою та збутом викрадених ювелірних виробів, згодом керував швейним цехом, проводив операції з нерухомістю, брав участь в приватизації. Джерела інформації відзначають, що практично у всіх комерційних угодах Кернес користується фінансами, мають кримінальне походження. Має у своєму розпорядженні великими зв'язками, в тому числі міжнародними, серед кримінального світу "(надалі курсивом виділено матеріали з міліцейської ОБ'ЄКТИВКИ на Гепу).
Наперстковий лохотрон, "ломка" чеків і інше кидалово
В середині 80-х в найбільш жвавих місцях Харкова процвітав наперстковий лохотрон. З'явилися кидали і біля магазину "Старт". Шулерська компашка за участю якогось Гепи заробляти непогано - за його ж словами, пізніше запротоколювати наслідком, від 50 до 200 рублів щодня. А ще була "ломка" чеків (за радянської влади існувала така квазівалюти: на чеки можна було отоваритися імпортним ширвжитком в мережі фірмових магазинів "Берізка"). Сам Гепа був дбайливець, економний, був пайовиком кооперативу "Акцептор", який спеціалізувався на пошитті курток. А у вільний від "ломки" чеків і наперстнічества час підробляв простим нічним сторожем.



Апетити у гоп-компанії росли. І громадяни Г. Кернес, В. Кошель, В. Ніц, В. Шеремет, Н. Беженар, В. Долгих, що розводили довірливих лохів під "Стартом", вдарилися в шахрайство масштабніше - стали "продавати" неіснуючі машини, тобто зайнялися банальним кидаловом. Тепер група стала практикувати побиття особливо наполегливих "клієнтів", вимагання і навіть підозрювалася в скоєнні вбивств.
У квітні 1985 року, дізнавшись, що у якогось А. Селіна є гроші і гаряче бажання придбати "Волгу", Кернес, Долгих і Беженар запропонували йому "варіант". На місці взяли у покупця 20 тисяч рублів, Кернес пішов розраховуватися з продавцем машини, та так і не повернувся. Селін обурювався, вимагав повернути йому гроші, за що був тут же побитий, а в його "Жигулях" покидьки розбили скло і проткнули скати. Згодом Гепу і компанію суд винними в хуліганстві не визнав - "бійка" нібито була лише наслідком взаємних неприязних відносин.
Ще один нещасний попався на вудку, коли купував у Кернеса чеки. 19500 рублів наче й не було. Йому потім пояснювали, мовляв, продавця-баригу забрала міліція. Яка дійсно вивезла Кернеса з готелю "Спартак", де відбулася "угода". Але та ж міліція його і відпустила через пару сотень метрів, і Гепи слід прохолов ... Потім був арешт і слідство, яке прояснило картину пригод Геннадія Кернеса - Гепи як організатора злочинних груп не тільки в Харківському, а й в Київському, Московському, Ленінградському , Одеському, Маріупольському, Калузькому і Рязанському регіонах!
І який організатор!
"Я ніколи не скаржився на здоров'я і вважав себе, втім, як і зараз, нормальним здоровою людиною. Тому абсолютно спокійно отримав повістку на медкомісію у зв'язку з призовом на військову службу і вважав, що мене покличуть. Однак мене несподівано відправили в 15-у лікарню на обстеження, і я перебував близько 10 днів в 15-му відділенні лікарні. А після виписки мене викликали у військкомат і замість призову вручили військовий квиток із записом, що я звільнений від служби на підставі ст. 7-Б.
Але що це означає, я не знаю. Чув, що у мене психопатія, але звідки це взяли, я сказати не можу ", - розповідав згодом Кернес на допиті. Втім, в 1992 році Судова колегія у кримінальних справах Харківського обласного суду визнала схильного до шахрайства "психопата" Кернеса Г. А. "винним у злочині, передбаченому ст. 143 ч. 2 КК України "і засудила до 3 років позбавлення волі" у виправно-трудовій колонії суворого режиму з конфіскацією всього майна, яке було його особистою власністю. В ході слідства громадянин Кернес сприяв встановленню істини, покаявся ".
З урахуванням вищесказаного, а також терміну, проведеного за час слідства в ув'язненні (понад 2 роки), суд звільнив Геннадія Кернеса з-під варти.
"Кернес і його оточення з числа злочинних елементів активно проникали в сферу послуг Харкова. АТ "НПК - Холдинг", очолюване Кернесом, в даний час є власником Будинку побуту "Центральний", готелю "Національ", значного відсотка акцій готелів "Харків" і "Металіст". У бізнес Кернеса вкладені кошти злочинних угруповань Донецька і Дніпропетровська, а також різних кримінальних авторитетів Харківського регіону, таких як Е. А. Журавльов, на прізвисько Фікса. У період виборів 1998 р Кернес і Журавльов через засоби масової інформації створювали собі імідж чесних бізнесменів, які живуть насамперед інтересами міста. На думку правоохоронних органів, Кернес бере участь в роботі виборних органів з метою отримання депутатської недоторканності і можливості лобіювання рішень різних органів влади і управління на користь кримінальних структур. Є інформація, що у разі обрання Кернеса депутатом міської ради в 1998 році частина бюлетенів була підробленої і що "допомога" у виборах йому надавав інший кримінальний авторитет (нині покійний) Батозский С. С. - Батон.
Вийшовши з СІЗО, Гепа піддав кардинальної ревізії колишні методи збагачення: колишній розмах "фінансових операцій" був явно слабенький, треба було затіяти щось більш масштабне. Накопичення від наперсточнічества, кидалова і частка в кооперативі, треба розуміти, збереглися і були примножені друзями і спільниками, які залишилися на волі. І став, тепер вже не Гепа, а Геннадій Адольфович Кернес, банкіром, скупивши акції харківського "НПК-банку". Паралельно активно зайнявся приватизацією.
Гепа мало не вбив свою дружину
Показова історія приватизації комісійного магазину "Центральний". Працівники комісійні магазини приватизувалися самостійно і стали акціонерним товариством. Ось тут-то Кернес і з'явився. Став всіляко догоджати, обіцяти золоті гори в обмін на акції. А коли отримав бажане - розрахуватися з людьми забув. Тепер цей магазин називається Торговим центром "Комільфо" та належить колишній дружині Кернеса Оксані (в дівоцтві - Гайсинської, так-так, дочки того самого колишнього народного депутата з Харкова, юриста, адвоката, прокурорського працівника, ще недавно - прокурора Київської області).
До речі, подружнє життя з дочкою могутнього покровителя після того, як Гайсинський потрапив в опалу, у Гепи теж не склалося, і все закінчилося, згідно міліцейським протоколам, банальної побутової бійкою.
У січні 2003 року в судмедекспертизу звернулася мешканка Харкова Оксана Юріївна Гайсинська. Жінка була жорстоко побита. Як випливає з висновку судмедекспертизи, "оглянутий заявила, що 22 січня 2003 року біля 19.00 в приміщенні готелю" Національ "гр-н кернос (в тексті помилка, правильно читати -" Кернес ") бив її якимось предметом по голові, ногою в особа, по тулубу, душив за шию рукою ... "Наслідки побиття для постраждалої були дуже важкими. Але жінка не побажала перейти в розряд потерпілої. А харківська міліція, яка звикла до дивацтв Гепи, і не наполягала. Подумаєш, побутова сварка! Адже не вбив же! Тим більше що Гепі вже не раз сходили з рук подібні ексцеси. Якась Т. Крутякова була затримана за крадіжку колективного майна. Постраждалі та слідчий поїхали до неї додому - на обшук. Незабаром там з'явився і Гепа. Він став погрожувати слідчому, вимагаючи відпустити Крутякова, а потім вихопив протокол обшуку і порвав його. Наступного разу Кернес з'явився в Дзержинському райвідділі міліції, куди слідчий запросив Крутякова і потерпілих на допит. Гепа спробував відвести свою протеже, розмахуючи депутатським мандатом. Коли міліціонери не дали йому цього зробити, звично став ним погрожувати. А зустрівши на вулиці одного з потерпілих, побив його. Але справа так нічим і не закінчилася.
"Кернес займався приватизацією підприємств енергетичного комплексу, перекуповував борги підприємств торгівлі ОПП" Харківхліб ", щоб згодом у рахунок погашення цих заборгованостей отримати нерухомість за все підприємства. Таку ж спробу він зробив щодо АП "Центр" (колишній продторг Дзержинського району) і зажадав від його директора Морозова Б. А. передати в рахунок погашення заборгованостей продовольчу базу зі складами-холодильниками. Кернес має свої інтереси в гральному бізнесі спільно з такими представниками криміналітету, як вищезгаданий Журавльов (Фікса), Бодапростий В. П. (Іспанець), Дімент Ю. Б. (Дімент), Гуртовий А. В. та ін. ".
Всі великі статки в Україні робилися на торгівлі газом. І Кернес став заступником директора Харківської філії "Торговий дім" Газ України ". Згідно з актом ревізії за 1999 рік, там стали відбуватися дивні речі. Хоча в філії і був власний юридичний відділ, вести справи доручили фірмі "Інюрполіс", за що заплатили 30000 гривень плюс аванс 150 тисяч за вирішення питань щодо розрахунків з "Харківміськгазом". Нечуваної щедрості гонорар для
Харкова юридичної кінця 90-х! Варто відзначити, що "Інюрполіс" належав харків'янину Степану Гавришу. Ще філія "Газ України" спробував купити комп'ютери в ТОВ "Укрнедраресурс", яким керував чоловік відомої Валентини Гошовської. Злі язики стверджують, що поява джипа у сина подружжя Гошовських дивним чином збіглося з неповерненням 709 тисяч гривень передоплати "Газа України" за ці самі комп'ютери. Та й сам Геннадій Адольфович витрачав казенні гроші, як свої, наговорив по службовому стільниковому телефону 2942 гривні тільки за серпень 1999 го плюс активно користувався у відрядженнях залами офіційних делегацій, що інструкціями і нормативними актами не передбачено.
Перший похід у владу
Пам'ятайте, як в середині 90-х криміналітет раптом усвідомив всю важливість і користь депутатського мандата? І наш герой вирішив балотуватися до Харківської міськради по Великій Данилівці. Конкуренту Гепи Євгену Назарову методично "не щастило": його довірених осіб регулярно били невідомі. До тих пір, поки Євген Олександрович не поспілкувався з Гепою і не попередив того "по-людськи" про якісь можливі наслідки. Після чого Гепа запал зменшив, зосередившись на задоволенні виборців всілякої благодійністю. Найцікавіше, що ніхто так і не зрозумів, ким же Геннадій Адольфович висунутий. В одному протоколі він значився самовисуванцем, але виявилося, що в окрузі він не живе і не працює. Тоді на світ з'явився інший протокол - від міської організації НДП. Спроби міської виборчої комісії з'ясувати через суд, якому протоколу вірити, результату не дали.
У 1998 році він все-таки став депутатом. І з першого ж дня повів непримиренну боротьбу з мером Михайлом Пилипчуком і його заступником Євгеном Назаровим, який, як ви пам'ятаєте, був його конкурентом в окрузі. Але така боротьба вимагає грошей і можливостей. Тут Гепа знову швидко зорієнтувався: купив собі місцеву телекомпанію "Тоніс", а заодно і газету "Вечірній Харків", за допомогою яких почав широкомасштабну кампанію дискредитації міського керівництва і вирішення своїх питань. Втім, на сесіях Геннадій Адольфович теж не соромився у виразах.
"У 2001 році при активній протидії Кернеса і" його "депутатів був відхилений проект будівництва полігону твердих побутових відходів, що кредитується Європейським банком реконструкції та розвитку. У підсумку Харків втратив 20 млн. Доларів пільгового кредитування. На думку джерел інформації, замість вже готового проекту Кернес лобіює свій власний, недопрацьований остаточно проект, який значно дорожче, і його фінансування передбачається з міського бюджету ". З тих пір місту нікуди дівати відходи, і він буквально перетворився на сміттєзвалище.
Підприємливість Кернеса зайшла настільки далеко, що він почав заробляти на журналістах, вчинити їм позови про завдані йому - звичайно, не Гепі, а вже Геннадія Адольфовича - моральну шкоду. В кінці 1999 року в ефірі телекомпанії "Симон" пройшла передача, в якій журналіст Зураб Аласанія мав нещастя згадати про кримінальне минуле Гепи і зв'язати це минуле з його справжнім. Тут же послідував позов до суду на мільйон гривень. Чого розмінюватися на дрібниці! Суд позов задовольнив майже в повному обсязі - присудив телекомпанії виплатити 800 тисяч на користь позивача. Він, мовляв, втратив сон і апетит, став знервований, чого раніше з ним не бувало, і все це разом узяте негативно відбивається на його особистому житті і бізнесі.
Силового стилю поведінки з представниками ЗМІ Гепа дотримується і понині. Журналісти, які мали нещастя працювати на Гепу, згадують цей період своєї професійної діяльності зі здриганням. А після воцаріння на посаді секретаря міськради в 2006 році Гепа скликав на прес-конференцію всіх редакторів місцевих ЗМІ та власкорів центральних видань і влаштував показову прочуханку головному редактору муніципальної газети "Слобода" Євгену Маслову, як би показуючи іншим, якого стилю спілкування з журналістами він буде дотримуватися. І журналісти, за малим винятком, стерпіли все це ...
Другий похід у владу. Чи останній?
З ростом своєї бізнес-імперії Гепу явно перестав влаштовувати тільки депутатський статус, і він поставив перед собою мету стати як мінімум другою людиною в місті, т. Е. Секретарем міськради. Після виборів 2002 року йому це майже вдалося. Надавши в ході виборчої кампанії значну фінансову і організаційну підтримку майбутньому мерові Володимиру Шумілкіну, Гепа розраховував отримати в якості призу жадану посаду. І він таки став тоді секретарем. Але не надовго. Десь через місяць його бурхливої діяльності в новій іпостасі міські обранці, надивившись на художества свого патрона, позбавили його цього статусу. Гепа моторошно образився, довгий час безуспішно судився з міською владою, намагаючись відновитися на посаді.
Тоді ж, кажуть, Гепа поклявся, що таки стане секретарем, і почав планомірно готуватися до повторного ходіння в "батьки міста". У 2004 році, визначаючись з тим, кого ж підтримати в президентських перегонах, Геннадій Кернес зробив вибір на користь Януковича, про що і було заявлено в інтерв'ю Галині Каплюк (10 серпня, "Главред"). Однак в ході цієї підготовки, у нього був нетривалий "помаранчевий" період, коли під час Помаранчевої революції Гепа, гостро реагує на поточну політичну кон'юнктуру, несподівано підтримав Майдан. В ті часи ряджених в помаранчеві кольори невтомного Гепу можна було споглядати на безлічі революційних тусовок. Трохи пізніше він спробував змістити з посади чинного секретаря міськради Марка Воронова. Але незабаром став губернатором Арсен Аваков, прекрасно обізнаний про те, хто такий Гепа, дав зрозуміти, що не потерпить у владі подібну персону. І Гепа остаточно зробив ставку на регіоналів, прийнявши найактивнішу участь у виборчій кампанії свого давнього дружбана, нинішнього мера Харкова Михайла Добкіна.
В кінцевому підсумку Гепа свого домігся. На першій же сесії міськради вже регіонального розливу він переважною більшістю голосів був затверджений секретарем. З тих пір на харківських інтернет-сайтах народу пропонують потренуватися в пророцтві і взяти участь в голосуванні. Затвердження перша: Геннадій Адольфович протримається півроку. Пояснення - сам Добкін каже секретарю ради: "Чуєш, Ген, ну народ не розуміє, хто в місті мер! .." Друге твердження: Кернес пробуде при владі рік! Тут можна припустити наступне, вже з вуст секретаря: "Слухай, Міша, я тільки хочу сказати одну таку річ. Я рекламний і дрібнотоварний бізнес в місті вже приватизував, парковки собі повернув, виконуй ти сам передвиборні обіцянки, а я йду в опозицію ". Справедливості заради треба сказати, що є й третє твердження: "Кернес назавжди живий!" Пояснення просте - "Справжніх буйних мало, ось і немає ватажків!" Що означає майже наступне: побільше б нам таких Кернес.
Наше суспільство вже дозріло для того, щоб отримати статус товариства з обмеженою відповідальністю. Ми можемо обмежувати і потім не відповідати. Завжди біда для будь-якого оркестру, коли соло починає друга скрипка, а демократія перетворюється в диктатуру демократів. Тоді кожному місту потрібен буде свій дон Гепа. Щоб боятися помилок, коли більшість не думає, а всього лише розгрібає те, у що вляпався, як йому здається, випадково.

джерело



Чи останній?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация