«Коричнева чума» в жовтих жилетах

  1. ***
  2. вже було
  3. ***
  4. ***
  5. ***
  6. ***

Пригоди жовтих жилетів на дорогах і вулицях Франції тривають. Жилети перекривають траси, блокують нафтосховища і заправки, а в суботу, 1 грудня, знову вийшли на Єлисейські поля. І хоча жилетів на вулицях стало менше (в порівнянні з першим днем ​​протестів), їх політичне значення зростає, з посланням до них звертається президент, і вже «вісімдесят відсотків опитаних» висловлюють їм свою підтримку. Біля вогнища народних протестів гріються всі опозиційні партії, але уряд намагається перекласти «факел відповідальності» в руки «коричневої чуми». У відповідь Марін Ле Пен «обурюється» через «політиканських махінацій» уряду.

До початку третього тижня протестів можна зробити попередній висновок про те, що влада програла все піар-битви з жовтими жилетами.

Показовими стали останні дні.

27 листопада президент звернувся до народу з програмною промовою, оголосивши про створення Вищої ради з питань клімату та зачитавши вибрані місця з «стратегії екологічних перетворень» в країні. Це була перша спроба прямого звернення Макрона до жовтим жилетам. А жовтий жилет, я нагадаю, це просто символ різнорідного протесту, учасниками якого стають і шанувальники лівих, і фанати ультраправих, і зовсім небагаті люди (в основному), і середній клас.

А жовтий жилет, я нагадаю, це просто символ різнорідного протесту, учасниками якого стають і шанувальники лівих, і фанати ультраправих, і зовсім небагаті люди (в основному), і середній клас

Повалений на землю разом з огорожами поліцейський застосовує сльозогінний газ проти жовтих жилетів. Фото: EPA

Після минулої акції на Єлисейських полях в паризькому суді за звинуваченням у заворушеннях і носінні зброї виявилися і 32-річний бездомний з ліонського передмістя, і 26-річний житель курорту Тонон-ле-Бан, який заявив, що заробляє 8 тисяч на місяць. Судили і 27-річну «матір-одиначку», останнім місцем роботи якого був «Макдональдс». Судили 40-річного тюремного наглядача, відставного військового, який прийшов на Єлисейські поля з молотком. Судили 35-річного безробітного, який приїхав з лімозької села, щоб жбурнути камінь в паризький газетний кіоск.

Так що президент, можна сказати, звертався до всього народу відразу.

***

«Екологічні перетворення» (через яких були підвищені податки на паливо, що і стало каталізатором протестів) не повинні призводити до збіднення людей, підкреслив президент. І сказав, що зробить систему паливного оподаткування «гнучкою» - тобто в разі зростання ціни бареля податки будуть знижуватися.

вже було

Віце-президент опозиційної партії «Республіканці» Дам'єн Абад нагадав, що «плаваючий податок» вже застосовували за часів президента Ширака, і це «знизило ціну на бензин на два сантима за літр» і коштувало бюджету 3 млрд євро.

Крім того, Макрон дав слово, що «зроблені сьогодні пропозиції» - далеко не останні. Але для вироблення нових ініціатив потрібно «всім разом» - і влади, і представникам громадянського суспільства - в найближчі три місяці провести «широкомасштабні консультації» в усіх регіонах. І вже на основі цих «консультацій» можна буде виробити «нову економічну і соціальну модель», «яка всім нам потрібна» - з урахуванням необхідності боротьби за екологічно чисте майбутнє.

Таким чином президент хотів, з одного боку, показати, що ЖЖ пора перейти до «конструктивної порядку», а з іншого боку - спробував відтягнути час: за три місяці, особливо з урахуванням різдвяних свят, вогнище протесту повинен згаснути.

Нарешті, Макрон дав знак, що поважає ЖЖ: оголосив, що міністр екології Франсуа де Рюжі «готовий сьогодні ж прийняти» їх «повноважних представників». І не де-небудь в Мінекології, а прямо в Єлисейському палаці.

***

Але жовті жилети не піддалися на «хитрощі».

«Пан Макрон тільки що підписався під продовженням протестів. І вони, звичайно, будуть посилюватися », - прокоментувала мова президента 51-річна Жаклін Муро, гипнотерапевт з Бретані, яка увійшла в число неформальних лідерів ЖЖ після того, як її протестний ролик подивилися 6 млн чоловік. «Нам потрібні рішення сьогодні, тут і зараз, а не через три місяці», - не залишила президенту шансів пані Муро.

Вирок гіпнотерапевта підтвердила соцслужба: 78% відсотків опитаних «вважають пропозиції президента непереконливими». Кого, дійсно, по-справжньому хвилює обіцянку закрити вугільні електростанції до 2022 року, 14 атомних реакторів до 2035 року і відмовитися від нафти до 2050-го?

Зустріч двох «повпредів» ЖЖ з міністром екології не поліпшила ситуацію. 33-річний водій Ерік Друе, вийшовши з Єлисейського палацу, закликав народ 1 грудня знову вийти на Єлисейські поля. І виходитиме щосуботи, поки влада не запропонує «реальні заходи» по «покращення життя».

***

Після цієї загрози вже прем'єр-міністр Едуар Філіп запросив «представників протесту» до себе в Матіньйонський палац на п'ятницю, 30 листопада, о 14.00. Очікувалося, що до палацу прийдуть вісім самопризначеної «повпредів» ЖЖ.

Але водій Друє відразу ж відмовився йти до прем'єр-міністра, а з решти семи до палацу з'явилися двоє, при цьому один, 26-річний Жазон Ербер, спочатку запізнився на півгодини, а потім відразу ж вийшов.

Представник «жовтих жилетів» Жазон Ербер вийшов до журналістів із зустрічі в Матіньонському палаці. Фото: EPA

«Я з ввічливості дозволив прем'єр-міністру і міністру екології представитися, потім я теж представився і поінформував їх про те, що не хочу продовжувати дискусію через те, що мені не дозволили вести пряму трансляцію зустрічі», - сказав Ербер натовпі журналістів, які чергували біля виходу з резиденції прем'єра. Ім'я другого парламентера Ербер не назвав «з міркувань безпеки». «Ми всі отримали багато загроз і 99% цих загроз» виходило «від інших жовтих жилетів», - пояснив цей фахівець зі зв'язків з громадськістю міської агломерації Великий Ангулем.

Трохи пізніше, в супроводі міністра екології, вийшов прем'єр і заявив журналістам, що переговори (з неназваним «жовтим жилетом») тривали трохи більше години і були «цікавими», «відвертими», «поважними» і «корисними». «Обмін думками відбувся, - відчеканив прем'єр, - Відбувся з меншою кількістю представників, ніж я сподівався, але важливо, що він відбувся».

***

При цьому прем'єр дві доби готувався до зустрічі: консультувався з діячами партій, приймав представників профспілок і бізнесу ...

Бізнес висловлював «глибоку стурбованість»: на носі різдвяні свята, а тут на червоний каптан Санта-Клауса, що символізує час нестримних продажів, можуть напнути гамівний жовтий жилет. Наспів з цифрами і міністерство економіки: втрати торгових мереж від протестів склали 35% в суботу, 17 листопада, і 17% в суботу, 24 листопада. Відгукуючись на ці цифри, Федерація торгівлі та збуту, виступила з лякаючим заявою: третій поспіль протестний уїк-енд може обернутися «катастрофою». А заступник мера Парижа сказав, що безлади, що відбулися на Єлисейських 24-го листопада, коштували місту «більше мільйона євро» і це ще не остаточний підрахунок. До слова, один тільки бутик «Діор» начитав збитків «більше мільйона».

Але що таке «три протестних уїк-енду» для великої, вічно страйкуючої Франції?

І що таке «катастрофа» розміром 17% втраченого прибутку на тлі грандіозних вимог народу?

***

Перед «зустріччю з прем'єром» «жилети» передали в ЗМІ список з сорока «Народних директив» .

  • Там і зростання мінімальної пенсії до 1200 євро,
  • і мінімальної зарплати до 1300 ( «чистими»)
  • і вимога платити «всім обранцям" не більше середньої з / п по країні.
  • Обмежити максимальну зарплату 15 тис. Євро.
  • Повернути енергетичні компанії під контроль держави.
  • Припинити закриття регіональних ж / д ліній, шкіл, поштових відділень і дитячих садів.
  • Зробити так, щоб кожне законодавчу пропозицію, що зібрало 700 тисяч підписів, виносилося на референдум.
  • Знизити пенсійний вік.
  • Збільшити держ. допомога для створення нових робочих місць.
  • «Значні кошти на психіатрію» (так в документі).
  • Більше коштів виділяти на утримання правосуддя, армії і поліції.

Якщо ви вважаєте ці вимоги популістськими, ви, ймовірно, мають рацію.

А звідки виходить головна популістська загроза?

У розпал минулого мітингу глава МВС Крістоф Кастанер заявив, що «погромники діють за призовом Марін Ле Пен». І натякнув, що «з 1934 року (тобто з дня ультраправого путчу 06.02.1934 - ред.) На Єлисейських полях були« тільки святкові маніфестації ». Міністра впіймали на поганому знанні історії: по-перше, в 1934-му коричневі зібралися на площі Конкорд, а по-друге, на Єлисейських пізніше були політичні маніфестації.

Слідом за главою МВС висловився міністр бюджету Жерар Дарманен: «Страйкували не жовтого жилети, а коричнева чума».

Хоча інший «чуми» - ультралівих і анархістів - серед погромників було більше.

Перед тим мітингом Ле Пен написала в твіттері: «Чим виправдати заборону французькому народові мітингувати на Єлисейських полях, де проходить багато інших масових зібрань (святкування перемоги на чемпіонаті світу, Новий рік)?». Потім вона додала: ви або закрийте Єлисейські поля, якщо ви заборонили там мітингувати, або не забороняйте.

Але в п'ятницю, 30 листопада, глава МВС спочатку випустив комюніке, в якому знову назвав прийдешній мітинг на Єлисейських незаконним, а слідом - в телеефірі - розповів про те, що поліція буде пускати протестуючих, але додивляючись сумки.

«Не страшно витратити політичний капітал, якщо ти здійснюєш реформи. В руки екстремістів людей штовхає безпорадність держави », - саме так, згідно з джерелом Figaro, президент Макрон відповів на пропозицію про тимчасову відмову від деяких непопулярних заходів.

Позитивного ефекту від реформ протестуючі поки не відчувають. Безпорадність держави - цілком ймовірно.

І на додачу до цього «держ. мужі »для чогось демонізують мадам Ле Пен, яка всього півтора роки тому, на президентських виборах показала, чого вона варта.

Ще не вистачало, щоб зараз в ефір вийшов прем'єр-міністр і заявив, що на переговори 30 квітня в «жовтому жилеті» до нього приходила Марін Ле Пен.

Кого, дійсно, по-справжньому хвилює обіцянку закрити вугільні електростанції до 2022 року, 14 атомних реакторів до 2035 року і відмовитися від нафти до 2050-го?
Але що таке «три протестних уїк-енду» для великої, вічно страйкуючої Франції?
І що таке «катастрофа» розміром 17% втраченого прибутку на тлі грандіозних вимог народу?
А звідки виходить головна популістська загроза?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация