Королева Великобританії Вікторія: біографія в фотографіях

Знаменита королева Великобританії Вікторія задавала тон в епоху промислового підйому в імперії. Хоча вона часто ходила в чорному і слідувала суворим принципам моралі, королева була серцевої і енергійною жінкою. Її правління тривало майже 64 роки. /epochtimes.ru/

Маленька принцеса

Александріна Вікторія народилася 24 травня 1819 року. 20 червня 1837 року його стала королевою Сполученого Королівства Великої Британії та Ірландії і царювала до своєї смерті, 22 січня 1901 року. Вона також носила титул імператриці Індії.

Вікторію, дочку Едуарда Августа, герцога Кентського, четвертого сина короля Георга III, спочатку називали Дрина (від Александріна). Батько дівчинки помер, коли їй не було і року, незабаром помер і дід, король Георг III.

Батько дівчинки помер, коли їй не було і року, незабаром помер і дід, король Георг III

Принцеса Вікторія (пізніше королева Великобританії і імператриця Індії) у віці чотирьох років, 1823 р.Фото: Public Domain

Виховувала Вікторію матір, німецька принцеса Вікторія Саксен-Кобург-Заальфельд. Виховувала строго.

Принцеса Вікторія. Автопортрет, 1835 рік. Фото: Public Domain

Фото: Public Domain

Вікторія з її спанієлем Дешем, 1833 рік. Портрет пензля Джорджа Хейтер. Фото: Public Domain

Після смерті трьох старших братів її батька, у віці 18 років, Вікторія успадкувала трон.

Вікторія отримує звістку про те, що стала королевою, від лорда Конінгема (зліва) і архієпископа Кентерберійського. Фото: Public Domain

Вікторія стала королевою, але не мала реальної політичної сили, так як Сполучене Королівство було конституційною монархією. Однак в приватному порядку вона впливала на міністерські призначення і державну політику. Її шанували за строгі моральні принципи, вона стала всенародною улюбленицею.

Королева Вікторія в день коронації. Картина Джорджа Хейтер. Фото: Public Domain

У 1840 році Вікторія вийшла заміж за свого двоюрідного брата, принца Альберта Саксен-Кобург-Готського.

Весілля Вікторії та принца Альберта, 1840 р.Фото: Public Domain

Це був ідеальний шлюб по любові, подружжя щиро дбали один про одного. У них народилося дев'ятеро дітей, і всі вони згодом вступили в шлюб з вихідцями з благородних і королівських сімей Європи.

Альберт, Вікторія і їх дев'ять дітей, 1857 рік. Зліва направо: Аліса, Артур, Альберт, Едуард, Леопольд, Луїза, Вікторія з Беатрис, Альфред, Вікторія і Олена. Фото: Public Domain

бабуся Європи

Так як багато представників королівських будинків Європи поєдналися шлюбними узами з королівською сім'єю Великобританії, Вікторія отримала прізвисько бабуся Європи.

Так як багато представників королівських будинків Європи поєдналися шлюбними узами з королівською сім'єю Великобританії, Вікторія отримала прізвисько бабуся Європи

Королева Вікторія. Фото: JJE Mayall, 1860 р Public Domain

У 1861 році Альберт помер, Вікторія впала духом і перебувала в глибокій жалобі, з тих пір до кінця життя вона ходила тільки в чорному. Вікторія наполегливо ухилялася від публічних виступів і майже не жила в Лондоні, через що її прозвали віндзорської вдовою. Це призвело до збільшення впливу республіканців, але ненадовго. Незабаром популярність королеви відновилася, її Золотий і Алмазний ювілеї відзначила з радістю вся Великобританія.

Вікторіанська епоха

Період правління Вікторії (63 роки і 7месяцев) називають вікторіанської епохою. Він характеризувався прогресом у всіх сферах і розширенням Британської імперії. Вікторія стала останнім британським монархом Будинки Ганноверов, її син і спадкоємець Едуард VII по лінії батька ставився до династії Саксен-Кобург-Готовий.

Королева Вікторія в її Золотий ювілей. Public Domain

Королева Вікторія стала самим довго правлячим монархом Сполученого Королівства, тільки Єлизавета II недавно побила цей рекорд. Її правління ознаменувалося прогресом у всіх областях, розвитком культури і промисловості. Вікторію пам'ятають як високоморальну жінку і справедливу правительку.

Вікторія в свій Діамантовий ювілей. Фото У. і Д. Дауні. Public Domain

джерело: Ancient Origins

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация