Креслення Леонардо да Вінчі: людина

  1. «Вітрувіанська людина» Леонардо да Вінчі: опис
  2. Людина Леонардо да Вінчі: маловідомі факти

Леонардо да Вінчі - символ епохи Відродження. Він залишив багату колекцію малюнків, технічних винаходів, досліджень. Особливу наукову та історичну цінність представляють креслення Леонардо да Вінчі. Один з них - «Вітрувіанська людина» - досі викликає містичне благоговіння. Давайте розберемося, яке послання великого художника в ньому закодовано.

«Вітрувіанська людина» Леонардо да Вінчі: опис

Леонардо да Вінчі, роботи якого стали втіленням світогляду епохи Ренесансу, був не тільки великим художником і архітектором, а й інженером, конструктором. Його дослідження випередили розвиток науки і техніки на кілька століть вперед.

Часом здається, що багато креслення і малюнки Леонардо да Вінчі були містичним прозрінням або проявом впливу вищих сил. Як могла людина XV століття сконструювати літальний апарат або парашут, акваланг, автомобіль? А саме ці креслення були виявлені в щоденниках Леонардо да Вінчі.

Не менш загадкові і його живописні твори. Вже понад п'ятсот років мистецтвознавці б'ються над загадкою посмішки Джоконди, розгадують послання, відображена в картині «Таємна вечеря». Багато хто переконаний, що у всіх творах Леонардо є криптограми.

Багато хто переконаний, що у всіх творах Леонардо є криптограми

Фото: youdream.ru

«Вітрувіанська людина» да Вінчі - один з таких малюнків. Прихильники конспірології вважають, що в ньому закодовано таємне повідомлення про якісь езотеричних знаннях. Саме ця здогадка була використана американським письменником Деном Брауном в бестселері «Код да Вінчі».

За сюжетом книги професор Ленгдон виявив в музеї Лувру тіло куратора Жака Соньера, який в останні хвилини життя окреслив за допомогою маркера навколо себе коло: «Ясність намірів Соньера не можна заперечувати. В останні хвилини життя куратор зірвав з себе одяг і розташувався в колі, свідомо копіюючи знаменитий малюнок Леонардо да Вінчі 'Вітрувіанська людина' ».

Ця картина великого художника, на думку Дена Брауна, послання, в якому повідомляється про єдність чоловічого і жіночого начал.

Як же насправді виглядає чоловічок, малюнок якого ось уже кілька століть дивує світ, і що він означає?

Загадковий начерк - це ілюстрація до праць римського градостроителя і інженера Вітрувія, записи якого італійський живописець і вчений використовував у практичній діяльності.

Малюнок складається з двох зображень, які накладені один на інший: квадрат і коло, в центри яких вписані силуети чоловіка з розпростертими руками і ногами. В одному положенні його руки утворюють 90 градусів, а ноги стоять прямо, а в другому - руки і ноги утворюють 45 градусів.

В одному положенні його руки утворюють 90 градусів, а ноги стоять прямо, а в другому - руки і ноги утворюють 45 градусів

Фото: grimnir74.livejournal.com

Малюнок з самого початку не призначався для загального огляду. Це був робочий ескіз, за ​​яким Леонардо да Вінчі вираховував пропорції тіла людини, щоб правильно зображувати людей на своїх полотнах. Тому весь нарис покреслений ледве помітними прямими лініями.

Він вельми майстерно виконаний чорнилом. Всі пропорції, витримані живописцем епохи Відродження, відповідають розрахункам Вітрувія.

Леонардо да Вінчі вірив, що існує ідеальне число «фе» - число Бога. Саме воно забезпечує гармонію і чітка відповідність пропорцій всьому, що створено природою. Це число стало знаковим і для «Вітрувіанська людина» да Вінчі. Фактично цей ескіз представляє ідеальну істоту, оскільки співвідношення частин його тіла визначає число «фе».

Таким чином, особливої ​​загадки в малюнку Леонардо да Вінчі немає. Це талановитий начерк художника, який прагнув знайти гармонію в природі і людині, хотів пізнати її закони і принципи.

Читайте також: Хто винайшов радіо і коли?

Людина Леонардо да Вінчі: маловідомі факти

Що ж таємничого в «Вітрувіанська людина» да Вінчі? Ось кілька цікавих фактів, пов'язаних з цим начерком:

  • Леонардо був не першим, хто зобразив людини по вирахуваним Витрувием пропорціям. До нього це зробив теж талановитий, але менш знаменитий архітектор Джакомо Андреа де Феррара;

Фото: lillu.ru

  • малюнок, за задумом Леонардо да Вінчі, був символом єдності двох начал - матеріального (квадрат) і духовного (коло). У центрі світобудови - людина. Він складається з води, вогню, землі і повітря, тому втілює гармонію світоустрою;
  • невідомо, хто був натурщиком для цього нарису. Припускають, що це був або сам автор, або змодельований ідеальний чоловік, створений за вирахуваним Леонардо да Вінчі математичним пропорціям;

Фото: kulturologia.ru

  • подвоєне зображення чоловіка на малюнку італійського вченого і живописця одночасно демонструє 16 поз;
  • Вітрувіанська людина - культурний символ епохи модернізму і постмодерну. За моделлю, створеної Леонардо, французький архітектор Ле Корбюзьє створив свою шкалу пропорцій, яка стала еталоном в мистецтві ХХ століття;
  • ескіз да Вінчі відтворений ірландським художником на льодах Льодовитого океану. Це був крик-нагадування людству, що воно відповідально за стан планети.

Цей знаменитий малюнок відомого живописця і винахідника закріплений в скарбницях Венеціанського музею. Його практично не демонструють публіці. Та й сам автор не розраховував на такий ажіотаж навколо свого творіння.

Незважаючи на підтекст, який є в цьому ескізі, «Вітрувіанська людина» да Вінчі - втілення світогляду епохи Ренесансу, схиляння культури Відродження перед античністю, прагнення пізнати природу, її гармонію, закони, пізнати людину, який втілив в собі суть світоустрою.

Читайте також: Хто винайшов перший телефон?

Як могла людина XV століття сконструювати літальний апарат або парашут, акваланг, автомобіль?
Як же насправді виглядає чоловічок, малюнок якого ось уже кілька століть дивує світ, і що він означає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация