«Кругосветка» дісталася до Угорщини

Хто придумав кулькову ручку? А знаменитий кубик Рубіка? В якій країні паприку додають в усі страви і навіть в морозиво? У вівторок, 15 серпня 2017 року волонтерський проект «Кругосветка» запросив хлопців з Центру дитячої гематології ім. Дмитра Рогачова відправитися в Угорщину.

проект «Кругосветка» почався три роки тому. Щоб скрасити дітям час перебування в лікарні, волонтери стали приходити в підшефні клініки фонду і розповідати хлопцям про різні країни. За час існування «КРУГОСВІТКА» було показано понад двісті презентацій. Розповідь про кожну країну і оформлення зустрічі ретельно продумуються: важливо, щоб дітям було цікаво і корисно. Волонтери розповідають про найяскравіший і запам'ятовується, навчають дітей простим фразам мовою ( «привіт», «як справи», «до побачення»), показують фотографії, фільми, загадують загадки і пропонують відгадати кросворди. Найчастіше волонтери приходять в національних костюмах.

Найчастіше волонтери приходять в національних костюмах

Іштван добро

15 серпня 2017 роки хлопцям запропонували вирушити в Угорщину. Ця країна була вибрана не випадково. Уже шостий рік угорську команду на іграх переможців супроводжує Іштван добро. У цьому році він дізнався про проект «Кругосветка» і погодився стати гостем програми про Угорщину. Іштван приніс дітям подарунки від угорської сторони (модель угорського парламенту і якраз той самий знаменитий кубик Рубіка), розповів про проводах зими - самому видовищному національному угорському святі (який дуже схожий на російську масницю) - і, звичайно, навчив хлопців говорити «привіт» .

«Найцікавіше, що коли я отримав матеріали про Угорщину, то сам дізнався про свою країну багато нового: так добре була підготовлена ​​програма! Наприклад, я ніколи і не думав про те, що в моєму рідному місті Будапешті ходить найдовший трамвай! ». Іштван прекрасно говорить по-російськи, він навчався в Москві і працює з Росією вже не перший рік. А його історія знайомства з фондом «Подаруй життя» заслуговує на особливу увагу. «Кілька років тому я випадково зустрів в літаку угорську спортивну команду, яка летіла на Ігри переможців. Я запитав, що це за команда, що це за Ігри, які діти можуть брати в них участь, і прийшов повболівати за хлопців на футбольний матч. Я тоді вперше побачив хлопчика з однією ногою, який грав в футбол. Це справило на мене величезне враження, і я вирішив, що буду намагатися підтримувати цей чудовий проект. В цьому році я приїхав на Ігри вже в шостий раз - як волонтер, почасти як перекладач. Для мене Ігри - це можливість підзарядитися: заряду якраз вистачає на рік. А ще в цьому році ми створили асоціацію переможців в Угорщині, щоб по-перше, що одужали діти могли краще підготуватися до Ігор в Москві, а по-друге, щоб проводити свої регіональні етапи. Важливо, щоб якомога більше дітей могли брати участь в цьому прекрасному проекті, повернулися в спорт, в життя ».

Важливо, щоб якомога більше дітей могли брати участь в цьому прекрасному проекті, повернулися в спорт, в життя »

Виготовлення лисеняти Вука

Діти уважно слухають розповідь про Угорщину. Виявляється, це одна з найстаріших країн в Європі, в ній живе 98% угорців, а інших національностей дуже мало. Угорська мова дуже складний, діти намагаються повторити і запам'ятати найважливіше слово - «привіт»: Szia. А потім виявляється, що і «поки» буде так само (а кажуть, що мова складний). Із задоволенням посміхаються, коли Іштван розповідає, що будівля угорського парламенту одного разу захотів купити Фредді Меркьюрі - співак і соліст групи Queen. Дізнаються, що в Угорщині є місто-музей, в якому немає електрики. Подорожують по річці Дунай і дивуються, що місто Будапешт народився з трьох міст. Відправляються на термальні джерела, в яких можна приймати ванни і влітку, і взимку. А ще відгадують загадки і дивляться красиві фотографії, які допомагають перенестися в далеку країну, спуститися в підземні печери зі сталактитами і сталагмітами і покататися в унікальному екскурсійному автобусі, здатному і їздити, і плавати.

В кінці подорожі хлопці роблять з паперу лисеняти Вука, головного героя угорського мультфільму (правда, радянських часів). Але найголовніше - вони пишуть листи угорським хлопцям. Іштван обіцяє передати їх, як тільки повернеться в Будапешт. На кожній листівці трохи про себе і прохання: «Будь ласка, напиши мені». Друзів багато не буває!

17-річна Світлана Єфімова приїхала в Центр дитячої гематології з міста Усть-Ілімськ в Сибіру. «До нас від Байкалу їхати цілу добу. Я тут тільки десять днів. Відчуваю себе добре. Здорово, що приходять волонтери, допомагають відволіктися від хвороби і лікарні. Я вже грала в "Мафію", а сьогодні моя перша "Кругосветка". Дуже сподобалася історія про країну і столиці, відмінно, що прийшов такий цікавий гість. Єдине, мені здалося, що в печерах зі сталактитами має бути дуже страшно: раптом ці освіти відколються і обваляться? .. Але все одно туди дуже хотілося б потрапити ».

Ми дякуємо волонтерів проекту «Кругосветка» за цікаву презентацію і розповідь про Угорщину! Дякую за ваші ідеї і їх втілення, за те, що знаходите час і даруєте дітям радість і задоволення!

Хто придумав кулькову ручку?
А знаменитий кубик Рубіка?
В якій країні паприку додають в усі страви і навіть в морозиво?
Єдине, мені здалося, що в печерах зі сталактитами має бути дуже страшно: раптом ці освіти відколються і обваляться?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация