Куди дійшла політика

У Петербурзі всі вихідні мітингували і намагалися кудись піти: зі зброєю і без, за ​​революцію і проти. Акції, у яких явно не вистачало і плану, і цілей, закінчилися кримінальними справами і віртуальними народними республіками. У Петербурзі всі вихідні мітингували і намагалися кудись піти: зі зброєю і без, за ​​революцію і проти

Сергій Михайличенко / "Фонтанка.ру"

Кілька тисяч людей, якщо вірити організаторам заходів, в минулі вихідні відстоювали свою політичну правоту. Більшість з них - прихильники «Єдиної Росії», що святкували День народної єдності. Трохи менше - націоналістів, комуністів і прихильників В'ячеслава Мальцева, який закликав до революції і знаходиться в розшуку. «Фонтанка» подивилася, що з цього вийшло.

Мітингувати в Петербурзі почали в суботу, 4 листопада. В Питома парк «Єдина Росія» і віце-губернатор Костянтин Сєров скликали прихильників партії влади з усіх районів міста. Участь, стверджують джерела «Фонтанки», було строго обов'язковим. З недавнього часу в міській «Єдиної Росії» ввели рейтингову систему. За появу на заходах з партійною символікою і розміщення в агітлистівки і муніципальних газетах зображення спікера Закса В'ячеслава Макарова нараховують бали. Тим, хто за підсумками місяця виявляється в кінці рейтингу, загрожують пальцем, але в теорії можуть навіть і звільнити з посади керівника партійного осередку. За привід людей на мітинг в Питома парк бали розставляли по числу наведених. Теоретично таким чином можна було перекрити місячну норму, привівши в Питома слухати партійних лідерів і віце-губернатора всю свою сім'ю, родину сусіда і так далі. Судячи з фото з мітингу єдиноросів, так і сталося. Уважних слухачів політичних промов було небагато, та й виступи політиків швидко змінилися танцями і музикою. За підсумком «Єдина Росія» відзвітувала про 8 тисяч учасників свята. Писали реліз, до слова, не збентежило, що майданчик, де влаштували гуляння єдинороси, не вміщає більше 5 тисяч щільно стоять один до одного людей.

Поки в питомій парку партія влади говорила про єднання, на станції метро «Спортивна» об'єднатися намагалися націоналісти. Замість «Русского марша», проведення якого не погодили, вони вирішили покласти квіти до пам'ятника які не підкорилися більшовикам, юнкерів, «полеглих в боях з комуністами за свободу нашої Батьківщини і нації». Кілька десятків людей, судячи з повідомленням очевидців, заблукали в провулках Петроградської сторони , Що стало найкращим символом вуличної політики цих листопадових вихідних. Допомогли поліцейські і журналісти, підказати дорогу.

На наступний день, 5 листопада, сторіччя революції відзначали прихильники В'ячеслава Мальцева, який втік з Росії в зв'язку з кримінальним переслідуванням за заклики до перевороту. У Петербурзі співчуваючих Мальцеву виявилося небагато - майже півтора десятка. Стількох в цей день виловили у будівлі уряду Петербурга і Законодавчих зборів з підозрілою екіпіровкою - газовими балончиками, ножами, сокирами і навіть пляшкою спирту. Решта кілька десятків до революції не підготувалися і прийшли просто подивитися. При цьому в соцмережах подія обговорювали більше тисячі чоловік, періодично один одного звинувачували у співпраці з правоохоронними органами. Треба сказати, що про всяк випадок поспостерігати за подією, мета і завдання якого були не зовсім зрозумілі, вирішили не тільки опозиціонери. На Ісаакіївській площі, де призначили місце збору прихильники Мальцева, навіть в якийсь момент з'явився віце-губернатор Костянтин Сєров, який заявив, що вирішив погуляти в цьому районі. Крім нього спостерігали за такою що не відбулася акцією радник спікер Закса Дмитро Баранов і молодогвардієць Михайло Черепанов.

«Революція» б так і закінчилася нічим, якби вечір хай не стало відомо про затримання прихильників руху «Інграм» , Під час обшуку машини яких знайшлися граната, револьвер і коктейлі Молотова. Самі затримані запевняють, що ці предмети їм підкинули, правоохоронні органи порушили справу за кримінальною статтею про незаконне зберігання зброї.

На наступний день, 6 листопада, святкувати ювілей революції продовжили колишні нацболи - активісти «Іншої Росії». Зі словами: " Ілліч на революцію дозволу не питав, і ми не будемо »- вони хотіли пройти ходою по Невському, але виявилося, що без дозволу поки не виходить - були затримані до цього у БКЗ« Жовтневий ». За підсумком суди покарали шістьох в цілому на 99 діб, іншим 18 другоросси дісталися штрафи.

Коли справжній переворот на вулицях не вийшов, активісти в буквальному сенсі пішли в Інтернет. Тепер на просторах Телеграма розгортається альтернативна віртуальна реальність - власні народні республіки. Вчорашні школярі, що перейнялися ідеями Мальцева, скасовують в новоутворених «державах» кредити, податки, вводять нагороди і ділять владу.

Мабуть, самим по-справжньому масовим заходом за все вихідні став Фестиваль світла на Двірцевій площі. Там теж згадували революцію, але з сумом - історію голодного 17-го, зречення і взяття Зимового проектували на стіни Ермітажу. За підрахунками організаторів, на свято за два дні прийшли майже 1 млн чоловік. Судячи з такої статистики, переворот в країні дійсно і правда можливий тільки віртуальний і хіба що в телеграм-каналі.

Ксенія Клочкова, «Фонтанка.ру»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация