Курс долара в Україні на чорному ринку злетів: почім валюта і що робити, курс валют, військовий стан, новини України, Оглядач 27 листопада

  1. Як обмінники заробляють на українцях
  2. Якщо потрібна валюта

В Україні курс долара в обмінниках 27 листопада піднявся до рекордної в цьому році позначки в 29 грн / $. Фактично підприємці скористалися моментом: українці на тлі новин про введення воєнного стану почали активніше купувати валюту. У той же час в банках долари продають по 27,8 грн / $. Ситуація на міжбанку залишається стабільною, а готівковий сегмент займає невелику частину ринку, тому очікувати стрибків не варто.

OBOZREVATEL розібрався, хто заробить на спекуляціях і що робити, якщо потрібна валюта.

Як обмінники заробляють на українцях

Щоб відкрити свій обмінний пункт, досить орендувати приміщення площею кілька квадратних метрів, отримати ліцензію НБУ і купити касовий апарат. Але і ці умови виконують далеко не всі. По всій країні, згідно з даними регулятора, було зафіксовано понад 200 незаконних пунктів обміну. Вони не звітують перед Нацбанком і ні за що не відповідають. Тут можуть продати фальшивку або без документів видати будь-яку суму.

Так виглядає незаконний пункт обміну

НБУ

Ситуація на валютному ринку повинна залишатися стабільною, про що вже писав OBOZREVATEL . МВФ підтвердив, що продовжить співпрацю з Україною, резерви НБУ залишаються на достатньому рівні, платіжний баланс не змінився. Єдиний фактор, який провокує подорожчання на готівковому ринку, - самі українці. На тлі новин про введення воєнного стану населення почало активно скуповувати долари. І хоча НБУ ще на вихідних зробив заяву: ніяких обмежень вводити не будуть, - українці піддалися паніці.

І такою ситуацією охоче скористалися власники обмінників. Всього за кілька днів вони підвищили курс на 1,5-2 грн / $. Збільшення попиту відчули на собі і банки. Деякі відділення, як розповіли OBOZREVATEL клієнти, обмежили продаж. "Прийшла до відділення" Ощадбанку ". Сказали, що долари є, але вони їх не продають. Купити можна тільки євро", - розповідає мешканка Житомирської області. Правда, на гарячій лінії банку заявляють: ніяких проблем немає, валюту можна купити в будь-який момент.

"Ви можете купити суму еквівалентну 150 тис. Грн. Це встановлений Нацбанком поріг. Єдине, якщо хочете купити велику суму, - зателефонуйте і замовте її. Сьогодні замовляєте, завтра після обіду забираєте", - розповіли в одній з фінустанов.

До слова, середній курс в українських банках за станом на ранок 27 листопада - 27,8 грн / $. У той же час в обмінниках вже пробили позначку в 29,15 грн / $. Заробляють на таких спекуляціях в першу чергу власники пунктів. Цим бізнесом в Україні найчастіше займаються непрофільні фінансисти. Банки проводять обмін у відділеннях, а підприємці відкривають "будки" біля метро, ​​в супермаркетах, переходах і т. Д.

"Те, що зараз відбувається, це штучна ситуація. Просто спроба нажитися на паніці. Немає ніяких підстав для курсу в 29 грн / $. Але як переконати в цьому людей? Національний банк вже заявив, що готовий вийти на ринок і продати валюту для згладжування коливань, курс в банках знаходиться в межах тих відміток, які ми спостерігали протягом осені. Навіщо купувати по 29 грн в обмінниках? " - розповідає фінансовий аналітик Володимир Мазуренко.

У той же час логіка підприємців зрозуміла. Якщо українці готові купувати по 29 грн / $, значить, можна продавати за такою ціною. Працівник одного з департаментів великого українського банку Олексій Мерін впевнений: уже через кілька днів попит нормалізується і обмінники знову знизять курс.

"Зараз важливо, щоб банки задовольняли попит на валюту. Були вчора рекомендації від НБУ. Банкомати повинні бути заповнені, робота повинна проходити в штатному режимі без будь-яких обмежень. Якщо людина може піти в банк і купити долар по 27,8 грн / $ , він не буде переплачувати в обмінних пунктах. Тоді в обмінниках буде знижуватися вартість - їм доведеться конкурувати з банками. Зараз у людей паніка, мало хто розуміє, що таке військовий стан, починають скуповувати долари, бояться знецінення гривні ", - розповідає Мерін.

Якщо потрібна валюта

Купувати в банках. До тих пір поки обмінники не знизять вартість валюти до ринкової, купувати долари з їх допомогою невигідно. Українці мають право придбати валюту в будь-якому обмінному пункті офіційного банку. Якщо є сумніви, чи продають там валюту, перед походом в відділення можна зателефонувати на гарячу лінію і уточнити.

Курс в обміннику

zabor.zp.ua

Дочекатися, поки спаде ажіотаж. Якщо немає термінової необхідності в покупці валюти, краще дочекатися моменту, коли спаде ажіотажний попит. По-перше, тоді не доведеться стояти в чергах, по-друге, курс може знову знизитися. Глава аналітичного департаменту Adamant Capital Костянтин Фастовець пояснює: на даний момент інструментів для того, щоб штучно утримувати курс долара виключно в обмінниках, у регулятора немає. Більш того, такі дії обмежували б ринкові принципи роботи. "Це тимчасовий ефект. Це просто приватний бізнес, вони заробляють на ситуації. І заборонити заробляти на цій ситуації ніхто не може", - пояснює аналітик.

Якщо вирішили купувати долари в обмінниках - перевірити наявність ліцензії. Велика кількість обмінних пунктів працює нелегально. Перед тим як купувати долари в обміннику, перевірте наявність ліцензії та переконайтеся, що вам видадуть чек. Тільки після цього можна здійснювати операцію.

Підпишись на наш Telegram . Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Але як переконати в цьому людей?
Навіщо купувати по 29 грн в обмінниках?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация