Літературний додаток до рубрики «Богема»: Русский Гашек

Аркадій Тимофійович Аверченко   «Король гумору» - так називали Аркадія Тимофійовича Аверченка на берегах його рідний Неви в зеніті слави Аркадій Тимофійович Аверченко «Король гумору» - так називали Аркадія Тимофійовича Аверченка на берегах його рідний Неви в зеніті слави. У Москві його охрестили російським Марк Твеном. Ну, а після еміграції Аркадія Аверченка в Чехословаччину, пражани називали його «російським Гашеком».

Ось уривок з інтерв'ю, яке Аверченко дав 8 серпня 1922 року, буквально через кілька місяців після його приїзду в Прагу.

- Що Вам подобається в чехів?

- ... подобається, що вони не порівнюють свої міста з іншими європейськими містами. А ось один румун мені сказав, мовляв, Бухарест - це маленький Париж! Однак, заперечив я йому, ще жоден парижанин не стверджував, що Париж - це великий Бухарест!

- А що в Чехословаччині Вам не подобається?

Аркадій Тимофійович Аверченко   - Спосіб, яким тут оберігають сплячої людини від холоду Аркадій Тимофійович Аверченко - Спосіб, яким тут оберігають сплячої людини від холоду. Ви навалюється на нього цілу купу перин, від чого ліжко перетворюється в пиріг: ніжне, пишне тісто і начинка з полузадохшегося бідолахи. Вранці покоївка довго шукає його під цими заметами, а потім робить йому штучне дихання.

- Чи скоро, на Ваш погляд, прийде кінець більшовизму в Росії?

- Кінець більшовизму настане 7 грудня о пів на шосту вечора!

- Почім Ви знаєте, що це станеться саме тоді?

- А за скільки Ви знаєте, що цього не станеться?

- Ви мене переконали! Яку форму правління Ви хотіли б мати в Росії майбутнього?

- Таку, при якій мене не застрелять.

- І це вся Ваша програма?

- Так, я людина скромна!

Будучи людиною нескінченного дотепності і таланту Аркадій Тимофійович Аверченко створює свій театрик «Гніздо перелітних птахів», де більшу частину своїх творів грає він сам. Пізніше, силами видатних особистостей і діячів мистецтва з емігрантської празької середовища, постійно відвідують «Гніздо» Аверченко, виникає щомісячний бюлетень «Полум'я». І слідом за ним альманах «Ковчег», в кістяк якого в 1923 році, крім Аркадія Аверченка входили Марина Цвєтаєва, Ілля сургучем, Євген Чириков, Сергій Маковський і С. Ефрон. Саме в альманасі «Ковчег» і був надрукований розповідь Аркадія Аверченка «Зайчик на стіні».

Сьогодні ви почуєте першу частину - «Зайчик з'являється».

Що Вам подобається в чехів?
А що в Чехословаччині Вам не подобається?
Чи скоро, на Ваш погляд, прийде кінець більшовизму в Росії?
Почім Ви знаєте, що це станеться саме тоді?
А за скільки Ви знаєте, що цього не станеться?
Яку форму правління Ви хотіли б мати в Росії майбутнього?
І це вся Ваша програма?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация