люсідние сни - Найцікавіше в блогах


Геніальні люди активно використовують «казкову третину свого життя», для зустрічі з безмежними можливостями несвідомого, продуктивного контакту як з глибинними пластами універсальних структур і архетипів так і з усією скарбницею прижиттєвого досвіду Геніальні люди активно використовують «казкову третину свого життя», для зустрічі з безмежними можливостями несвідомого, продуктивного контакту як з глибинними пластами універсальних структур і архетипів так і з усією скарбницею прижиттєвого досвіду. «Мій мозок працює, коли я сплю», - говорив Бальзак, продовжуючи, як і багато геніїв творити уві сні і приймати свої сновидіння як чарівний джерело нових ідей, образів і переживань. Біохімік Альберт Сент-Дьордь писав: "Я весь час продовжую думати про проблеми; мій мозок повинен думати про них і тоді, коли я сплю, бо іноді я прокидаюся серед ночі з відповідями на ті питання, що мене спантеличували" .У той же час, хоча за деякими даними людина в середньому тільки п'яту частину свого сну бачить сновидіння, тому деякі дослідники говорять про трьох станах: пильнуванні, сновидінні і про сон без сновидінь. При цьому сам час сну сильно варіюється у самих геніїв. Так Едісон спав всього 2-3 години на добу, а А. Ейнштейн до 10-12 годин, Гетте, Шіллер, Гумбольдт, Мірабо, Бехтерєв, Наполеон спали від чотирьох до п'яти годин, а останній, виходячи зі свого індивідуального досвіду, вивів свою формулу тривалості сну: «Чотири години для чоловіків, п'ять - для жінок, шість - для ідіотів».



Філософія. Серед геніальних філософів, які активно використовували сновидіння в своїй творчості, можна виділити Сократа, сни якого, спонукали його "складати і культивувати музику", були стимулом до занять філософією, французького просвітителя Е. Кондильяка, який перед сном подумки зосереджувався над своєю роботою, а вранці, після пробудження записував все побачене і пережите у сні. Рене Декарт вів спеціальний щоденник сновидінь «Olympica», де записував свої знамениті доленосні сновидіння. В одному з ні, після приснився кошмару, він встав помолився про заступництво і знову заснув, після чого йому приснилися словник і тому поетичної антології, яку пізніше, при тлумаченні сновидіння назвав scientia mirabilis - сума всіх наук. Уві сні йому також з'явився незнайомець, в якому він визнав Духа Істини, який дорікнув його за лінощі і переконав, що йому призначене внести математичні принципи в пізнання природи і тим самим об'єднати всі науки. Рене Декарт в дійсності здійснив революцію в філософії і науці, створив цілісну систему поєднання філософії і математики, заклав основи сучасного наукового методу і став одним із засновників світогляду Нового Часу. У той же час як справжній раціоналіст і засновник методу радикального сумніву, Декарт згодом поставив під сумнів саму здатність снів надавати дослідникові цінну інформацію.



Література. Зі своїх снів черпали сюжети, мотиви і образи для своїх творів такі письменники та поети як Данте, який побачив уві сні ідею «Божественної комедії», Роберт Льюїс Стівенсон, який написав «Дивну історію доктора Джекілл і містера Хайда» на підставі своїх сновидінь, а також Семюель Тейлор Колрідж з його поемою -сновіденіем "Кубла-Хан". Крім цього відомо, що Лафонтен склав уві сні байку "Два голуба", Гавриїл Державін свою оду "Бог", Вольтер - сцени з "Генріада", Гете - другу частину «Фауста», Олександр Грибоєдов - «Лихо з розуму», Артур Крістофер Бенсон - поему "Фенікс", Роберт Браунінг - «Чайльд-Роланд дійшов до Темної Вежі», Мері Шеллі - «Франкенштейн, або Сучасний Прометей». Олександр Пушкін, перед тим, як лягти спати залишав поруч з собою перо і папір. Він згадував: "Раз я розбудив бідну Наташу і продекламував їй вірші, які тільки що бачив уві сні ... Два хороших вірші, кращих, які я написав, я написав уві сні". Гете визнавався, що писав «Страждання молодого Вертера» в лунатичний стані, часто писав м'яким олівцем, що-аби «не сполохати» витають ідеї і не перервати потік думки. Образи і символи несвідомого, отримані з сновидінь використовували в своїх творах також Вольтер, Лафонтен, Франц Кафка, Едгар По, Вільям Блейк, Афанасій Фет, Олексій Толстой, Володимир Маяковський, Вільям Берроуз, Стівен Кінг, Сьюзі Маккі Чарнас, поети Вільям Морріс і Джон сквайр.



Музика. Уві сні чи в стані між сном і неспанням створювали свою музику Гайдн, Моцарт, Сен-Санс, Глінка, Стравінський, Берман, Бетховен, Вагнер. Джузеппе Тартіні почув уві сні свою сонату "Трелі диявола", а Петро Чайковський мелодію Першого концерту для фортепіано з оркестром. Михайло Глінка згадував, як уві сні, «як би по чарівному дії раптом створився план цілої роботи», Ріхард Шуман писав, що уві сні отримав від Франца Шуберта тему свого твору, а Вольфганг Амадей Моцарт говорив, що музика виникала в ньому «мимоволі, точно в прекрасному, дуже виразному сні ». Людвіг ван Бетховен згадував, як заснув в екіпажі по дорозі до Відня "канон прийшов мені в голову ... але, як тільки я прокинувся, полетів і канон ... Але на наступний день, повертаючись додому в тому ж самому екіпажі ... я відновив свою подорож в сновидінні, при цьому повністю не спимо, і раптом - о диво! - відповідно до закону асоціації ідей, той же самий канон блиснув переді мною ... ». у вересні 1853 року Р. Вагнер писав другові:« Сон не прийшов , але я занурився в щось на зразок дрімоти, посеред якої мені раптом здалося, що я поринаю в швидкоплинному ий потік води. Шум потоку перетворився в музичний звук - акорд мі-бемоль мажор, з якого розвивалися мелодійні пасажі зі все наростаючим рухом. Несподівано я прокинувся, з жахом усвідомлюючи, що це була оркестрова увертюра до "Золоту Рейну", яка, має бути , довго лежала прихованої в мені і яка нарешті мені відкрилася ». Пізніше він писав своїй подрузі з приводу написання опери" Трістан та Ізольда ":« На цей раз приготуйтеся слухати сон, сон, який я втілив в звучання ... все це мені наснилося . Ніколи моя бідна голова не створила б подібної речі навмисно "У сучасній музиці можна виділити два, що стали класикою хіта, які наснилися їх творцям: Кіт Річардс« (I Can not Get No) Satisfaction », П.Макартні« Yesterday ». Стів Аллен році Стів Аллен запам'ятав отрив¬кі одного свого сну, результатом чого стала найпопулярніша з його пісень "Це могло стати початком чогось більшого".



Живопис. Сновидіння були джерелами натхнення, а також яскравих, незвичайних образів і сюжетів у творчості багатьох художників. На думку антрополога Дж. Лауфера, більшість персонажів східних міфів були побачені древніми художниками уві сні. Рафаель в точності замальовував образи жінок в тому вигляді, в якому вони були йому під його сновидіннях. Ф.Гойи при створенні деяких картин також часто використовував приснилися образи. У деяких ірраціоналістскіх концепціях, наприклад в романтизмі, психоаналізі і сюрреалізмі, сновидіння в своєму чистому вигляді служило моделлю творчості. Так у «Другому маніфесті сюрреалістів» (1929) сновидіння були проголошені головним об'єктом і метою художньої творчості. Його представники Макс Ернст, Рене Магрітт, Сальвадор Далі, Поль Клее і родоначальник метафізичного живопису Джорджо де Кіріко, свідомо використовували "навмисні" сновидіння як джерело натхнення і ефективний метод творчості. При цьому вони перетворювали зміст своїх снів в сюжети творів, прямо замальовували побачені уві сні парадоксальні образи, намагаючись не змінювати, не заглиблювати і не прикрашати їх.



Наука. Як відомих відкриттів в науці, скоєних в стані сну можна привести приклад Месропа Маштоца, який побачив уві сні як ангел показує йому вірменський алфавіт, індійського математика Срініваса Рамануджан, який стверджував, що все його відкриття прийшли до нього уві сні від індуїстської богині Намагірі, Фрідріха Кекуле, який уві сні побачив структуру молекули бензолу, у вигляді змії, що кусає саму себе за хвіст (або тримають один одного за хвіст мавп або намиста на шиї дувушку). Уві сні Георг Йоганн Мендель відкрив закони спадковості, Карл Гаусс побудував правильний сімнадцятикутник і відкрив закон математичної індукції, Генріх Шліман побачив Трою і Мікени, а Герман Гілпрехт розшифрував вавилонські клинопису, написані в 1300 році до н. е. Лауреату Нобелівської премії Отто Леві, уві сні прийшла ідея хімічної передачі збудження між клітинами, Нільс Бор створив уві сні планетарну модель атома, яка постала перед ним в образі Сонячної системи з обертовими планетами, Альберт Ейнштейн встановив взаємозв'язок між простором і часом, Олександр Флемінг побачив у сні формулу пеніциліну, а Фредерік Бантінг ідею експерименту, який привів в підсумку до відкриття інсуліну. Карлу Фрідріху Бурдаха приснилася ідея про кровообіг. При цьому уві сні йому приходили в голову та інші наукові ідеї. «Вони представлялися мені настільки важливими, - зауважує він, - що я прокидався». Д.І. Менделєєв, який відкрив Періодичну таблицю хімічних елементів, писав: "Уві сні я побачив, як елементи самі стають на потрібні місця, утворюючи при цьому таблицю. Прокинувшись, я негайно записав її на листку паперу. Виправлення потрібно потім тільки в одному місці". Про раптові щасливих здогадах і ідеях приходили уві сні писали такі відомі вчені як Ісаак Ньютон, математик Джироламо Кардано, математик Жан Кондорсе, хімік Ю. Лібіх, психофізіологи В.М. Бехтерєв та І. Павлов, біохімік Альберт Сент-Дьордь, нейролог У. Б. Кеннон, математик Дарен Кроуді, філософ і математик Бертран Рассел, винахідник лазера Олександр Прохоров, фізик Пол Горовиць, програміст Стефен Бейлі.



Винахідництво. Одним з перших зафіксованих випадків винаходи уві сні є створення в 1592 році корабля - броненосця корейським адміралом Йі Сушин, якому наснилася морська черепаха з головою дракона, викидають з пащі вогонь. У 1782 році Вільям Уоттc побачив уві сні металевий дощ, в результаті чого був винайдений новий спосіб виробництва дробу, що складається в лиття розплавленого свинцю з висоти в водний басейн. При цьому необхідно зазначити, що ще в 1650 англійський принц Руперт винайшов зручний спосіб виготовлення дробу, шляхом лиття сплав свинцю з миш'яком через великий друшляк в бак з водою. Під час сну Вільям Блейк відкрив спосіб друкування своїх ілюстрованих поем за допомогою ефективного гравірування на міді, який, за його визнанням, повідомив йому приснився померлий брат Роберт. Еліас Хоу побачив уві сні нову форму голки і винайшов швейну машинку. При цьому йому приснилося, що за ним женуться дикуни з продірявленими наконечниками копій, форма яких і послужила моделлю нової голки. Журналіст Ласло Йозеф Біро побачив уві сні ідею кулькової ручки, авіаконструктор Олег Антонов форму хвостового оперення літака-гіганта «Антей», а Алан Тьюринг конструкцію першого в світі комп'ютера. Дейрдре Баррет, докладно описала в своїй книзі подібні винаходи, відзначала, що ідеї уві сні можуть приходити безпосередньо, а можуть у вигляді символів, які вимагають подальшої розшифровки. При цьому зазначалося багато винахідників, залишали перед сном біля ліжка папір і ручку, щоб моментально записувати побачені уві сні образи, символи та підказки. Генрі Форд говорив: "Я днем ​​збирав те, що було посіяно вночі", а Білл Гейтс сказав: "Програми мого успіху написані рукою сновидінь".



С.Л. Марков Повна інформація на сайті: http://www.geniusrevive.com/


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация