Місяць анархії в Одесі

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 сiчня 2008, 19:02 Переглядів: 14 сiчня 2008, 19:02 Переглядів:   Мало хто знає, що в 1918 році Одеса стала форпостом однієї з найзагадковіших організацій - анархістського Чорного Хреста

Мало хто знає, що в 1918 році Одеса стала форпостом однієї з найзагадковіших організацій - анархістського Чорного Хреста. Справа в тому, що в 1917 році з США, де на той час найяскравіша і божевільна ідея сучасності про державу без державного апарату і гноблення стала шалено популярною, в Одесу, в каламутну воду громадянської революції і переділу влади, "пірнула" велика група самих революційних з анархістів. Вони іменували себе анархо-синдикалісти і анархісти-індивідуалісти.

ТЕПЛА КОМПАНІЯ. Ідея держави без поліції та в'язниць лягла, як масло на бутерброд, на запалені ідеями свободи, рівності і братерства буйні голівоньку представників одеського криміналітету. Тим більше, що підкорятися кому б то не було бандитам і авантюристам пристрасть як не хотілося. Набагато простіше було проголосити себе вільним анархістом і експропріаторів буржуазії і грабувати під маркою "революційних" ідей міських крамарів. В Одесі 1917 року сконцентрувалася ціла група товаришів, які залишили свій слід у величезній кількості фільмів і літературних творів. Американські емігранти Вейнштейн і Канцеленбоген, які очолювали в США організацію допомоги своїм ув'язненим товаришам по партії, які страждали на каторгах і посиланнях царської Росії, в січні 1919 року перейменовують Анархістський Червоний Хрест в Чорний. Завдання Чорного Хреста спочатку не обмежувалися тільки допомогою зекам-анархістам. АЧК займалося передусім координацією всіх анархічно налаштованих елементів, і, наскільки це було можливо, напрямком дій буйної братви в одне русло. Тверда валюта, зібрана анархістських Чорним Хрестом в Америці і Європі, планомірно перекачується в Одесу і успішно перековувати в гвинтівки і патрони. До речі, розуміння того, що для революції в Одесі потрібно тільки одна умова - гроші, прийшло в голову не тільки анархістів. Ленін в Пітері, посилаючи червоного маршала Муравйова в Одесу, поставив завдання досить чітко - революції в Одесі бути і грошей для цього не шкодувати. Про сумне завершення революційної місії Муравйова в Одесі ми вже писали. Грошей йому вистачало, але ще більше на свою, анархістську, революцію вкинув Чорний Хрест.

Безмотивні ТЕРРОР. Ще на початку століття в Одесі народилося одне з найкривавіших напрямків анархізму - так зване "безмотивно - терористичний". Його апологети пропонували стратити всіх, у кого в гаманці водилася дзвінка монета, без оглядки на їхню класову приналежність. Найбільш вірними прихильниками "безмотивного тероризму" були революційні матроси з Чорноморської ескадри, які контролювали в 1918 році одеський порт і торговий флот. У ногу з ними йшов союз безробітних - анархістів, який очолював авантюрист товариш ритий. Бойовий союз анархістів очолював одіозний "матрос Желєзняк" - Олександр Железняков, який пізніше був міфологізований в ролі героя громадянської війни. Матрос Желєзняк був швидкий на розправу, в результаті січневого повстання, яке всупереч комуністичної легендою очолили зовсім не більшовики, а анархісти, було розстріляно з метою утвердження нового революційного терору і залякування кілька десятків ні в чому не винних громадян, які попалися під руку "безмотівнікам".

Анархісти ДРУЖАТЬ з мафією

Анархістський Чорний Хрест існує і понині, так, на кошти АЧК були організовані пагони анархо-синдикалістів в Ірландії в 1983 році. Вкрай ліва Ірландська Революційна Армія, яка до сих пір тероризує Великобританію, по суті існує на гроші АЧК, зібрані в Штатах і Європі. Зв'язки АЧК з терористами з Італійських червоних бригад і сицилійської мафією відслідковані Інтерполом, але анархісти сучасності наполегливо заперечують існування підпільного Чорного Хреста, називаючи цю організацію вигадками, а зв'язку з міжнародним тероризмом - наклепом. Проте в Лондоні досі виходить анархістська газета "Чорний прапор", яка відкрито пропагує ідеї насильницького державного перевороту під прапором анархії. Ця газета вже давно стала самостійною компанією з мільйонним бюджетом і приносить непогані прибутки людям, давно зрозумівши, що будь-яку найреволюційнішу і божевільну ідею можна змусити приносити гроші.

ГРОШОВЕ ВІКНО

Саме до періоду "незрозумілостей" і блискавичних змін влади відноситься початок революційної діяльності чорного генія ГУЛАГу Нафталія Френкеля, який допомагає налагодити в Одесі повноцінне вікно з перекачування валюти з США. Чимала частка грошового потоку перепадала і самому Френкелю. Пропрацювавши з американської секцією АЧК майже весь 1919 рік, Френкель раптово відходить від бурхливої ​​перекачування грошей анархістів. Причиною послужила недостача, виявлена ​​американськими товаришами. Близько мільйона американських доларів, призначених для викупу з в'язниць товаришів і закупівлі патронів і зброї, випарувалося з каси АЧК не без допомоги пронозливого ділка. Розлючені анархісти виносять Френкелю смертний вирок, але він за допомогою свого близького знайомого Якова Блюмкина ховається на деякий час і спливає в Одесі вже під час білої окупації. Наївні американські товариші тоді просто не припускали, що вони мало не позбавили світ від одного з найбільших рабовласників 20 століття - майбутнього генерал-лейтенанта і начальника ГУЛАГу.

ПЕКЕЛЬНИЙ АТАМАН

До стихійних революціонерам, що називав себе анархістами, тісно пригорнулася плечем все непотріб кримінальної Одеси. Навесні 1917 року з одеської в'язниці випускають бандита Григорія Котовського. Пахан Котовський, який прославився на всю Новоросію своїми кривавими грабежами поміщиків, недовго розмірковує, до якої революційної партії примкнути, тим більше, що з анархістами він був знайомий ще з 1907 року. Ще тоді під прапором анархії він пограбував і вбив кілька бессарабських поміщиків, загримівши за це в безстрокову каторгу. Одеські анархісти і бандити з захопленням зустрічали свого пахана, якому ще в тюрмі зробили особливу наколку - точки під очима, що означали вищий злодійський ранг. Вшанування поступово набуло характеру абсурду. Так, заслужений грабіжник і вбивця Котовський виставив свої ножні кайдани на аукціон в оперному театрі. Ножні кайдани купив адвокат К. Гомберг за божевільну суму в 3 100 рублів і подарував їх в якості експоната музею театру. Згодом ручні кайдани задешево купив господар "Кафе Фанконі" за 75 рублів, і вони майже півроку лежали в вітрині кафе. Результат не змусив себе чекати - взимку 1919 року Котовський з Мишком Япончиком на чолі дружини анархістів і бандитів взяли штурмом центр міста і проголосили Одесу вільним містом. Грабежі і розбій винних погребів швидко переконали одеську публіку в хибності гасла: "Анархія - мати порядку!".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Місяць анархії в Одесі". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Сибірцев Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация