Мітрохін: Московська влада проводять переділ бізнесу на ВДНГ в інтересах клану Муцоєвих

За даними Центру антикорупційної політики (ЦАП) "ЯБЛУКА", за проектом нового колеса огляду на ВДНГ стоїть група компаній "Регіони", що належить синам мільярдера, депутата Держдуми VI скликання від "Єдиної Росії" Зелімхана Муцоєва. Член Федерального Політкомітету, керівник ЦАП "ЯБЛУКА" Сергій Мітрохін вважає, що московська влада проводять переділ бізнесу на ВДНГ в інтересах клану Муцоєвих.

Член Федерального Політкомітету, керівник ЦАП ЯБЛУКА Сергій Мітрохін вважає, що московська влада проводять переділ бізнесу на ВДНГ в інтересах клану Муцоєвих

Як з'ясували фахівці ЦАП 21 червня 2016 року було зареєстровано фірму ТОВ "Колесо ВДНХ" (ІПН 7708293597). Відповідно до виписки з ЕГРЮЛ, 100% фірми належить Амірану Зелімхановічу Муцоєва - синові депутата Держдуми від "Єдиної Росії" мільярдера Зелімхана Алікоевіча Муцоєва. У переліку видів діяльності фірми вказані видовищно-розважальна діяльність, будівництво, розбирання та знесення будівель, збірка і монтаж конструкцій, оренда і управління нерухомістю і т. Д.

Д

Виписка з програми "Контур-Фокус"

ТОВ "Колесо ВДНХ" зареєстрована за однією адресою з групою компаній "Регіони" (м.Москва, пров Мілютінскій, 12) і має єдиний телефон. "Регіонами" володіють брат Зелімхана Муцоєва - Амірхан Морі, а також сини депутата - згаданий Аміран і Алік Муцоєва. Клан Муцоєвих входить в топ-10 списку найбагатших сімейних кланів за версією Forbes.

З публікації Forbes "Найбагатші клани Росії - 2016"

За інформацією від джерела ЦАП, в групі компаній "Регіони", фірма синів депутата Муцоєва дійсно візьме участь в будівництві нового колеса огляду на ВДНГ. Умови участі та точна вартість будівництва поки не розкриваються.

Плани звести найбільше в світі колесо були заявлені ще в 2011 році. Про те, що колесо буде встановлено на ВДНГ замість старого стало відомо в травні 2015 року. Вартість будівництва московська влада оцінили в 14 мільярдів рублів. У асоціації парків оцінка вийшла в 10 разів нижче - 20 мільйонів євро або 1,4 мільярда рублів за сучасним курсом, але влада вибрала найбільш дорогий варіант. Обсяг бюджетних інвестицій в проект залишається під питанням.

повідомлялося , Що в будівництві візьме участь приватний інвестор, але його дані не розкривалися. Як відзначають фахівці ЦАП, з березня 2014 року з території ВДНГ цілеспрямовано усувають торгові точки на тлі планів уряду Москви звести "парк майбутнього" на території колишнього ВВЦ. Площа парку займе близько 35 гектар.

У ЦАП нарахували 4 закупівлі на проектування парку, оголошених з липня цього року, загальною вартістю 31,4 млн, що говорить про те, що бюджет вже задіяний у проекті. У серпні акціонерне товариство ВДНГ також витратило 44,79 мільйонів на розробку проекту благоустрою території виставки. Всього в цьому році на ВДНГ виділено 1,66 млрд рублів з бюджету Москви.

Конкурси на проектування "парку майбутнього" тільки оголошені (наприклад, тендер № 31604053848 ), Але вже відомі розміри нового колеса огляду. На офіційному порталі мерії повідомляється , Що висота колеса складе 135 метрів, а в парку розмістять кінотеатр, магазини, кафе, ресторани і паркінг на тисячу машино-місць. Саме на цей бізнес і спрямовані інтереси Муцоєвих, для чого з ВДНГ усувають підприємців - впевнені в ЦАП.

"На ВДНГ планомірно знищується всякий бізнес, який не сподобається владі. Кафе, торгові точки, власників атракціонів виживають з території не тому що у них немає якихось дозвільних документів, а тому що Собянін трощить бульдозерами в Москві взагалі все, що не вписується в концепцію гранітного склепу, на якому можна пиляти бюджет. Його корупційні рішення втілюють в життя ставленики мера на всіх ключових посадах, зав'язані з суддями і правоохоронними органами. Одна команда зверху, і ніякі правовстановлюючі документи не врятують від рейдерської зачистки, щоб розчистити поле для дружка-єдинороса ", - вважає Сергій Мітрохін.

До партії "ЯБЛУКО" надходило безліч скарг від підприємців з території ВДНГ на спроби керівництва виставки позбутися орендарів. Було знесено кілька павільйонів і атракціонів, встановлених на законних підставах, включаючи колесо огляду "850-річчя Москви". Вартість знищеної власності обчислюється десятками мільйонів рублів. При цьому на роботи по знесенню витрачаються великі бюджетні кошти, які, на думку фахівців ЦАП, могли бути "відмиті".

"Ми виявили два держконтракту на знесення колеса огляду на ВДНГ: від 3 і 21 червня. Обидва укладені з єдиними постачальниками вже після того як колесо було демонтовано. На ці цілі АТ "ВДНХ" передало дочірній структурі ХОЗУ "ВДНХ" 72,9 мільйона. Після цього ХОЗУ "ВДНХ" уклало договір з тим же предметом з ТОВ "МСУ", але вже за 62,1 мільйона. З огляду на, що основні роботи проводилися з березня по кінець травня, виникає питання, на що витрачено різниця в розмірі 10,8 мільйона ", - відзначає заступник керівника Центру, юрист Олексій Карнаухов.

З огляду на, що основні роботи проводилися з березня по кінець травня, виникає питання, на що витрачено різниця в розмірі 10,8 мільйона , - відзначає заступник керівника Центру, юрист Олексій Карнаухов

Два тижні тому ЦАП опублікував розслідування про витрати ВДНХ на благоустрій. Так одні липи, замовлені в Німеччині, коштували бюджету на суму 35,7 мільйонів рублів. За інформацією ЦАП, з посади усунено директор ВДНГ Катерина Проничева. Прес-секретар Проничева відповів, що "поки не готовий дати таку інформацію". за повідомленнями в ЗМІ, попередній директор ВДНГ Володимир Погребенко також покинув рік тому свій пост після корупційних скандалів навколо тендерів. За даними преси, Погребенко оголошений в розшук.

"Судячи з усього, ці махінації на ВДНГ спочатку затіяні, щоб клан Муцоєвих і може бути ще хтось із олігархів при владі як слід нажився. Для цього і виганяють попередніх орендарів, не гребуючи нічим, навіть бандитським знищенням їх майна. Єдиний спосіб перемогти це свавілля - регулярна зміна влади ", - вважає Сергій Мітрохін.

У ЦАП відзначають, що фірми Муцоєвих вже отримали від мерії Москви дозвіл на будівництво парку в Нагатинской заплаві Москви-ріки на території 92,85 гектара. За наявними даними, 35 га території ВДНГ також планується віддати компанії "Регіони" без торгів. Подібні дії московської влади юристи ЦАП розглядають як видачу преференції всупереч Федеральним законом N 135-ФЗ про захист конкуренції.

Сергій Мітрохін направив заяву в ФАС про порушення закону про захист конкуренції. В уряд Москви направлено вимогу пояснити, на якій підставі Муцоєва без торгів передаються земельні ділянки для ведення бізнесу і запитані тексти інвестиційних угод з компанією "Регіони". До Адміністрації Президента відправлено звернення про перевірку Сергія Собяніна на наявність конфлікту інтересів з власниками компанії "Регіони". Лідер ЦАП також зажадав від Генеральної Прокуратури провести перевірку за фактом незаконного знесення торгових точок на ВДНГ і утиски підприємців.

UPD. Інформація про відсторонення Катерини Проничева з посади директора АТ "ВДНХ" не підтвердилася.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация