Міжнародна співпраця

  1. Nordplus
  2. Рада країн Балтійського моря
  3. Стратегія Європейського Союзу для регіону Балтійського моря
  4. Балтійське співробітництво

Напрямки міжнародного співробітництва, яке веде Міністерство освіти і науки, випливають з членства Естонії в Європейському Союзі, Організації економічного співробітництва і розвитку ОЕСР, в Раді Європи і ЮНЕСКО Напрямки міжнародного співробітництва, яке веде Міністерство освіти і науки, випливають з членства Естонії в Європейському Союзі, Організації економічного співробітництва і розвитку ОЕСР, в Раді Європи і ЮНЕСКО. Як в цих, так і в інших міжнародних формах співпраці, міністерство разом з партнерами має визначати пріоритети і позиції Естонії в своїй сфері управління.

Міжнародне співробітництво включає в себе і співпрацю з сусідніми країнами, а також з державами і міжнародними організаціями регіону - балтійськими державами, Радою країн Балтійського моря і Радою міністрів Північних країн.

Дуже важливо двостороннє співробітництво з іншими країнами, особливо з країнами за межами Європейського Союзу, підтвердженням і підставою для якого служать різні міждержавні договори в сфері управління міністерства.

  • Nordplus

    Nordplus - це освітня програма Ради Міністрів Північних Країн, метою якої є розвиток і зміцнення співробітництва між Північними і Балтійськими країнами в галузі шкільної, вищої освіти та освіти дорослих. Програма підтримує мобільність, проекти і мережі, і призначена в першу чергу для установ та організацій, що займаються освітою та навчанням протягом усього життя. Заявки на участь в програмі можуть подавати освітні установи і організації Ісландії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Аландських островів, Данії, Гренландії, Фарерських островів, Естонії, Латвії та Литви. Естонія приєдналася до Nordplus в 2008 році. Nordplus включає в себе п'ять підпрограм, докладніше про які можна почитати на сторінці ЦУ Archimedes .

  • Рада країн Балтійського моря

    Рада країн Балтійського моря (Council of the Baltic Sea States, CBSS) в 1992 році з метою зміцнення співробітництва між країнами Балтійського моря. У роботі Ради беруть участь Естонія, Латвія, Литва, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, Ісландія, Німеччина, Польща, Росія і Європейська комісія.

    Міністерство освіти і науки Естонії бере участь в флагманському проект Ради Міністрів Північних Країн і включеного в главу про науки Стратегії Європейського Союзу для регіону Балтійського моря «Балтійська наукова мережа», який спрямований на створення більш сприятливих умов для міжнародного наукового співробітництва в регіоні Балтійського моря.
    Сайт Ради країн Балтійського моря

  • Стратегія Європейського Союзу для регіону Балтійського моря


    Стратегія Європейського Союзу для регіону Балтійського моря є першою макрорегіональної стратегією в Європі. Стратегія була схвалена Європейською Радою в 2009 році. Стратегія включає в себе три основні мети: захист Балтійського моря, об'єднання регіону і підвищення добробуту. Стратегія розділена на 13 областей політики, з яких Міністерство освіти і науки займається питаннями освіти і питаннями інновації. Детальніше про стратегію можна почитати тут (Естонською мовою).

  • Балтійське співробітництво

    Міждержавне співробітництво між Естонією, Латвією і Литвою здійснюється в рамках Балтійського ради міністрів (BMN), який працює на основі положень, підписаних в 1994 році. В рамках BMN проводиться щорічна зустріч міністрів освіти і науки Естонії, Литви і Латвії, на якій обговорюються актуальні питання. Як правило вони збираються один раз на рік. Остання зустріч відбулася в Литві 7-8 червня 2018 року. Наступна зустріч відбудеться в Естонії 6-7 червня 2019 року.


    З недавніх прикладів успішної співпраці країн Балтії можна назвати укладення угоди між Урядом Естонської Республіки, Урядом Литовської Республіки та Урядом Латвійської Республіки про автоматичне визнання кваліфікацій вищої освіти, яке вступило в силу 07.01.2019.
    В рамках грантів Європейського економічного простору разом з Норвегією, Ісландією і Ліхтенштейном була запущена Балтійська програма наукового співробітництва, обсяг якої разом з внеском Естонії, Латвії та Литви становить 22 млн. Євро. Метою програми є стимулювання створення високорівневих і стабільних наукових консорціумів, які сприяли б вирішенню завдань регіонального розвитку та процвітання і були б більш помітні на міжнародній арені. В рамках програми важливе значення має залучення докторантів і постдокторант, підготовка спільних публікацій і подальшу співпрацю з партнерами в подачі заявки на фінансування з різних програм ЄС і регіонів з розвитку.
    У Латвії є можливість вивчати естонську мову в Латвійському університеті в якості основного або додаткового предмета в рамках фінно-угорської навчальної програми, в Литві - у Вільнюському університеті разом з литовською мовою. В обох університетах працюють лектори, відряджені з Естонії.
    30 червня 2015 року відбулася презентація естонсько-латвійського і латисько-естонського словників, який підготували у співпраці Інститут естонської мови і Агентство латиської мови. У кожному словнику міститься понад 40 000 ключових слів. Крім паперових версій словників для всіх бажаючих також доступний електронний словник .
    Між трьома балтійськими країнами також укладено меморандум про взаєморозуміння в галузі вищої освіти, досліджень та інноваційного співробітництва (діє з 2013 по 2020 рр. ).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация