Музей Великої Вітчизняної Війни

Автомобіль з кулеметом

У червні 1943 року, коли ще йшли бої за визволення України, керівництвом країни було прийнято рішення про створення республіканського музею Вітчизняної війни українського народу. Рішення досить сміливе, адже до перемоги залишалося близько 2 років. Але більш пріоритетні завдання відновлення країни і розвитку народного господарства відсунули питання створення музею на 20 з гаком років.

Одним з попередників сучасного музею, який розташовується в підставі монумента « Батьківщина мати «, Стала республіканська виставка« Партизани України в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників », відкрита в квітні 1946 року. З невідомих причин вона була закрита в 1950 році, а матеріали передані до фондосховищ Державного історичного музею, на базі якого в 1970 році все ж була організована підготовча група зі створення музею історії війни.

У жовтні 1974 року в честь 30-річчя визволення України від гітлерівських загарбників на Печерську, в колишньому Кловському палаці, відбулося відкриття «Українського державного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Він відразу привернув увагу громадськості та численних відвідувачів. Тоді ж почалися роботи зі створення окремого Меморіального комплексу, відкриття якого 9 травня 1981 року стало важливою подією в житті всієї країни.
За розмірами і значенням колекцій музей є одним з найбільших в Україні. Його зібрання нараховують близько 400 000 предметів. Це дозволяє регулярно оновлювати головну експозицію та постійно діючі тематично-реліквійні: « Трагедія і доблесть Афгану «,« На чужих війнах », а також щорічно створювати різноманітні виставкові експозиції.

Головна експозиція музею розгорнута в 16 залах загальною площею 5 000 кв. метрів, вона налічує понад 15 000 музейних предметів. Приготуйтеся до того, що ви можете досить сильно втомитися по закінченню огляду всього музею - загальна довжина всіх залів становить понад 5 кілометрів. Особливістю музею є подача історичного матеріалу шляхом створення легко сприймаються символів і образів, а також те, що вони об'єднані тематично і хронологічно - від початку до останніх днів війни.

На сьогодні Меморіал є провідним науково-дослідним, науково-методичним і культурно-освітнім центром з питань військової історії України. З його експозиціями ознайомилися понад 25 000 000 відвідувачів з 200 країн світу.
З огляду на значення Меморіального комплексу як унікальної пам'ятки вітчизняної культури, з метою збереження його історико-культурних цінностей 21 червня 1996 року Указом Президента України музею надано статус Національного.
З цього моменту він називається: Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».


подивитись збільшену карту

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация