Національна опера України

  1. Корисні посилання

Фото: flevim.com

com

Фото: flevim.com

com

Київський міський театр. фото 1885-1896

Київський міський театр. фото 1885-1896 Київський міський театр

Театр опери та балету. 1901 рік

Театр опери та балету. 1901 рік

Національна опера України (Національний академічний театр опери та балету України ім. Т.Г. Шевченка) розташована в історичному центрі міста, на перетині двох багатолюдних магістралей - вулиць Богдана Хмельницького та Володимирської.

У 1856 році на Кадетському вулиці (нині - вулиця Богдана Хмельницького), на перехресті з вулицею Великою Володимирською був відкритий міський театр. Будівлю спроектував архітектор І.В.Штром. У театрі виступали видатні в той час співаки - Шаляпін, Собінов, Нежданова, Баттістіні, Руффо, драматичні актори - Айра Олрідж, Сара Бернар і багато інших. Диригував оркестром С.В.Рахманинов, ставив свої опери М. Лисенка, часто бував П.І. Чайковскій.В 1896 році, під час пожежі, театр згорів, а в 1901 році на його місці був побудований новий театр опери і балету. Спорудження в стилі французького Ренесансу спроектував академік архітектури В.А.Шрётер.

Для свого часу Київський оперний театр дійсно вражав: партер, амфітеатр, бельетаж та 4 яруси могли вмістити 1650 глядачів одночасно. В інтер'єрі домінували оксамит і бронза. З Відня привезли шикарні крісла, люстри та світильники. Загальна площа театру була майже 100 тис. Куб. метров.Над головним входом в театр спершу встановили офіційний герб Києва із зображенням архістратига Михаїла - покровителя міста, але проти цього категорично виступив митрополит Феогност - над таким грішним закладом і раптом святий небесний воїн. Тому герб замінили композицією грифонів, які тримають в лапах ліру, як символ музичного іскусства.В березні 1919 року на базі націоналізованої Російської опери була створена Опера Української Радянської Соціалістичної Республіки, перейменована в 1926 році в Київську академічну оперу. Через вісім років ця театральна установа носило ім'я столичного театру опери і балету, якому в 1939 році присвоїли ім'я Тараса Григоровича Шевченка. У 1991 році театр знову був перейменований в Театр опери та балету України.

У 1983-88 роках була проведена генеральна реконструкція театру - будівля вимагало ремонту, адже воно піддалося артилерійським обстрілам і прямого попадання авіабомби в роки Другої світової війни. Реставратори не тільки зберегли прекрасний декор театру і залу для глядачів, а й значно збагатили його. Реставратори внесли значні зміни в закулісну частину театрального приміщення, що дозволило збільшити кількість репетиційних залів, гримувальних, був обладнаний спеціальний хоровий клас. Також було збільшено розмір сцени до 20 метрів углиб і 27 метрів у висоту. Стало вдвічі більше гримувальних кімнат, з'явилося кілька нових репетиційних залів.

Призначений в 2011 році художнім керівником театру композитор Мирослав Скорик головним напрямком розвитку називає музику українських композиторів. У творчих планах на 2011-2012 рік - опери "Пропала грамота", "Іоланта", балети "Анна Кареніна", "Дон Карлос". Як правило, в театрі щорічно здійснюється 4 постановки - 2 опери і 2 балету.

Корисні посилання

Сайт Національної опери України

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация