Найбільша мечеть в Японії - токійська Джамі

  1. Біженці з післяреволюційної Росії в Японії
  2. Сприйняття ісламу в Японії: від «релігії жителів пустель» до пишності токійській Джамі
  3. Люди, яких ми зустріли в Джамі

Всього в Японії близько 80 мечетей, серед яких є і зовсім невеликі. Найбільшою мечеттю є токійська Джамі; в ній може одночасно молитися 1200 чоловік. Тут ми познайомимо вас з цією величною мечеттю, побудованої в османському стилі.

Одна з особливостей мечеті - мінарет, що піднімається поруч з нею Одна з особливостей мечеті - мінарет, що піднімається поруч з нею. З балкона мінарету муедзин вимовляє азан, заклик віруючих до молитви. (Фото надане токійській мечеттю Джамія)

Посеред тихого житлового кварталу, розташованого неподалік від станції YOёгі-Уехара в токійському районі Сібуя, знаходиться будівля, що виділяється серед інших своєю високою вежею і куполом, які нечасто зустрінеш в Японії.

Це токійська мечеть Джамі, побудована в османському стилі. Мечеть - це місце зборів і молитов мусульман. Арабське слово «масджид», від якого походить слово «мечеть» в російській та інших європейських мовах, означає «місце, де простягаються ниць». Мечеті є в різних регіонах Японії, але при цьому безліч японців не знають про саме існування мечетей в нашій країні.

«Джамі» буквально перекладається як «соборна мечеть», де проводяться, зокрема, п'ятничні молитви. Дизайн токійській Джамі, найбільшої в країні, нагадує знамениту Блакитну мечеть, або Мечеть Султанахмет, в Стамбулі.

За винятком води, цементу і сталі, всі матеріали, що використовувалися при будівництві, були привезені з Туреччини. Близько сотні турецьких працівників протягом року працювали над спорудженням і прикрасою інтер'єрів молитовного залу, розташованого на другому поверсі, і культурного центру, який знаходиться поверхом нижче. Інтер'єри мечеті є твори мистецтва.

З раннього ранку і до початку другої половини дня сонячне світло струмує через вітражні вікна, створюючи всередині чарівну атмосферу (праворуч) З раннього ранку і до початку другої половини дня сонячне світло струмує через вітражні вікна, створюючи всередині чарівну атмосферу (праворуч). Оскільки іслам забороняє поклоніння зображенням, при оздобленні інтер'єру широко використані арабські каліграфічні написи, арабески, що використовують рослинні мотиви, геометричні орнаменти. Величезний купол мечеті символізує мир божественного (зліва).

Каліграфічний напис, що цитує Коран - священну книгу мусульман Каліграфічний напис, що цитує Коран - священну книгу мусульман.

У турецьких мечетях купол прикрашають імена Аллаха, пророка Мухаммеда і чотирьох його послідовників У турецьких мечетях купол прикрашають імена Аллаха, пророка Мухаммеда і чотирьох його послідовників.

В арабській мові використовуються 99 імен для називання Аллаха В арабській мові використовуються 99 імен для називання Аллаха. Аль-Мухйі - «Той, хто творить життя», Аль-Халік - «Архітектор», Ар-Рахман - «Милостивий», Малик уль-Мульк - «Цар царів» та інші. Ці «прекрасні імена Аллаха», написані арабською каліграфічної в'яззю, прикрашають стіни мечеті. По центру розташований минбар - кафедра, з якої імам читає п'ятничні проповіді.

Протягом дня мусульмани здійснюють молитву п'ять разів Протягом дня мусульмани здійснюють молитву п'ять разів. Найважливіша з молитов проходить в п'ятницю після полудня, коли в мечеті збирається безліч віруючих і вони кланяються в напрямку Мекки. Молитва, коли всі сидять пліч-о-пліч на одному рівні, символізує рівність всіх в очах Аллаха, незалежно від національності або соціального стану. Жінки моляться в іншому залі мечеті.

Біженці з післяреволюційної Росії в Японії

Нурулла Азіз, імам токійській Джамі Нурулла Азіз, імам токійській Джамі. Протягом 5 років вивчав японську мову в одному з турецьких університетів, приїхав до Японії влітку 2012 року. Він каже: «У японському національному характері є безліч таких рис, якими повинен володіти справжній мусульманин».

Історія токійській Джамі тісно пов'язана з Середньою Азією.

- На жаль, дуже довго в історії Японії не було прямих контактів з ісламським світом. - каже Нурулла Азіз, імам токійській Джамі. - Певні групи мусульман почали прибувати до Японії лише в двадцятому столітті, і першу мечеть в Токіо збудували татари, які приїхали до Японії як біженці після революції 1917 року в Росії. Це були представники тюркомовного народу Середньої Азії, які прибули в Японію через Сибір і Китай. Будучи мусульманами, вони організували тут школу для своїх дітей і побудували мечеть (* 1) . Отримавши від японського уряду в 1928 році дозвіл на створення школи, вони приступили до будівництва, і в 1935 році школа була відкрита, а через три роки, в 1938 році, була побудована і мечеть.

Школа, побудована в 1935 році Школа, побудована в 1935 році. Планується знести застаріле за довгі роки будівля школи і побудувати на її місці культурний центр (зліва). Токійська мечеть, що існувала з 1938 року. У 1986 році була знесена через ветхість, а на її місці у 2000 році побудована нинішня Джамі (праворуч).

Сприйняття ісламу в Японії: від «релігії жителів пустель» до пишності токійській Джамі

Багато іноземців приходять молитися в токийскую Джамі. В останні роки зросла кількість мусульман з Південно-Східної Азії, а чисельність арабомовних віруючих незначна, тому п'ятнична проповідь ведеться на трьох мовах - турецькому, японською та англійською.

якщо подивитися розподіл кількості мусульман по країнам , То ми побачимо, що найбільше мусульман в Індонезії - 250 млн. Чоловік, за нею йдуть Пакистан, Індія, Бангладеш, Єгипет, Нігерія. У першій четвірці немає жодної арабомовних країни. Іслам можуть сприймати як «релігію жителів пустель», але в дійсності мусульман дуже багато в Південно-Східній і Південній Азії. Не буде перебільшенням сказати, що іслам - релігія багатьох сусідів Японії.

Імам Нурулла каже, що хотів би, щоб японці не соромилися заходити в мечеті.

«Ми в простих словах пояснюємо відвідувачам суть ісламу. Ми також говоримо, як вести себе в мечеті, так що можна не турбуватися. Наприклад, жінки при вході в мечеть повинні покривати голову хусткою (він називається хіджаб), а якщо його немає з собою, при вході можна отримати на час відвідування шматки тканини, щоб покрити голову і оголені ділянки тіла. Чоловікам не можна входити в шортах і іншої одязі, що оголює тіло. Слід утримуватися від розмов під час молитви і проповідей. Не можна фотографувати без дозволу. Крім цих, особливих строгих правил немає. Єдине, що ще важливо, це не проходити перед тими, що моляться під час молитви. Коли людина молиться, нічого не повинно бути між ним і Аллахом, і якщо хтось проходить перед людиною, яка вчиняє молитву, то він розриває цей зв'язок між людиною і Аллахом ».

Приймальна на першому поверсі нагадує про традиційний турецькому будинку Приймальна на першому поверсі нагадує про традиційний турецькому будинку. Також в турецькому стилі витримано фонтан посеред кімнати, привертає увагу і вогнище, прикрашений турецьким орнаментом із зображеннями тюльпанів.

Зал на першому поверсі використовується по-різному Зал на першому поверсі використовується по-різному. Тут проводять лекції про іслам, банкети, виставки та інші заходи.

Перед молитвою віруючі очищаються, омиваючи особа, руки і ноги Перед молитвою віруючі очищаються, омиваючи особа, руки і ноги.

Люди, яких ми зустріли в Джамі

У Джамі ми змогли поспілкуватися з кількома людьми. Серед них були як іноземні туристи, так і японські відвідувачі мечеті.

Окабе Йосікі (зліва) - ароматерапевт. Каже, що Джамі привернула її увагу, коли вона прогулювалася поруч з мечеттю. Люди, що виходили з молитви, часто згадували з нею, і вона, нарешті, вирішила туди зазирнути. «Нинішня Японія віддалилася від Всесвіту, і це мене засмучує. Коли очищають душею в такому святому місці, як мечеть, то заспокоюєшся і відчуваєш єднання із Всесвітом ».

Нассер (центрі) - турист з Франції, зараз працює в Дубаї. «Я дізнався про токійській Джамі з Інтернету. Я вже був не тільки в Токіо, але також в Кіото і Хіросімі, мені всюди сподобалося. Особливо вразив мене «Атомний купол» в Хіросімі. Японія - духовна країна. Люди добрі один до одного, дуже шанобливо ставляться до цінностей іншої людини, і все це так природно ».

Сагава Нобукі (праворуч) займається арабської каліграфією. У дитинстві її вразила напис на прапорі Саудівської Аравії, і потім вона присвятила себе мистецтву арабської каліграфії.

Група студенток з університету Атоми, яка відвідала Джамі в ході програми культурного обміну. «В ісламі у Аллаха немає певної форми, немає зображень, як в буддизмі, - я думаю, що в цій релігії людина напряму спілкується з Богом. Це - одне з найважливіших вражень від відвідування ».

Висловлюємо подяку за допомогу в зборі матеріалу Культурному центру токійській мечеті Джама

Фотографії Кодера Кей

(Оригінал статті опубліковано на японському 8 травня 2013)

(Оригінал статті опубліковано на японському 8 травня 2013)














(* 1) ^ У 1951 році вступив в силу Закон про релігійні організації, а в 1952 р було засновано Товариство мусульман Японії. У червні 1968 року воно отримало дозвіл на діяльність в якості релігійної організації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация