Найпростіший і дешевий спосіб кинути палити :: Приватний Кореспондент

31 травня - Всесвітній день без тютюну.
Отже, якщо ви бажаєте швидко і безповоротно кинути курити, вам слід почати з того, щоб скласти чітке уявлення про свою власну антропологічної сутності. Щоб зробити це, ви можете звернутися до текстів якогось філософського авторитету - Платона або Володимира Соловйова (це вже як вам більше подобається). Або ...

... можете повірити тут мені на слово: великі філософські класики самих різних традицій визнавали, що людина має три основні здатності: розум, волю і почуття.

Класичні моделі філософської антропології, в яких розуму, духу, інтелекту відводилася роль основного антропологічного ознаки, переживають сьогодні не найкращі часи. В їх руйнуванні і дискредитації задіяні різні сили - східні вчення, постмодерн, відроджується церковна релігійність, різні варіанти натуралізму і т.д. Взаємний ми отримуємо образ людини, в якому розуму або волі відводиться підлегле становище або невідводиться зовсім ніякого. Сучасний образ людини - неясне хмара, в якому переплетені біологічна природа, соціальні елементи, владно-ієрархічні патології, естетичні схильності, звички, вірування, тілесність, різні моделі свідомої і несвідомої «психіки».

Згідно цієї невиразною структурі множаться і процвітають різні способи роботи з людиною як об'єктом цілеспрямованого впливу. Гуру і психотерапевти, астрологи і фахівці з фен-шуй, майстри йоги і фармацевти, проповідники і літератори навперебій пропонують різні методики поводження з цим об'єктом (тобто з самим собою).

І сучасна людина охоче віддається всім цим практикам - його розум, воля і навіть емоції (наприклад, естетичні уподобання) виявляються екстерналізіровани. Вони передоручені різного роду експертам і тьюторам, які, як вважає наш суб'єкт / об'єкт, вміють кваліфіковано звертатися з різними елементами його тіла і його психіки. Саме такі експерти, впевнений сучасна людина, можуть вплинути на його психіку так, щоб він нарешті зажив повноцінним життям, обставив своє житло так, щоб він знайшов душевний спокій, навчити їх тому, як спілкуватися з начальниками і друзями, зробити його красивим, вдаючись до різним засобами пластичної хірургії і т.д.

Досить звернутися до будь-якої проблеми, пов'язаної з корекцією нашої поведінки, щоб виявити колосальний ринок такого роду антропологічних послуг. Типовий приклад цього - проблема куріння. На запит «кине курити» пошуковики видають мільйони посилань. Ось тільки короткий перелік основних способів:

- жувати таблетки,
- наклеювати пластирі,
- проходити сеанси акупунктури,
- читати книгу А. Кара,
- гіпнотизувати,
- спілкуватися з психотерапевтом,
- носити у вусі сережку,
- піддаватися шокової терапії,
- святкувати Міжнародний день відмови від куріння (19 листопада),
- курити електронну сигарету,
- кодуватися 25-м кадром і т.д.

Звичайно, приємно, що згубна звичка дає роботу настільки великому числу людей, сприяючи розростанню сфери послуг. І все ж важко відмовитися від думки, що вся ця постіндустріальна економіка є чистої води вигадкою. Якому нічого протиставити якраз через те самого легковажного відмови від класичних антропологічних моделей.

Отже, я пропоную читачеві перевірений спосіб кидання палити, до якого кожен бажаючий може вдатися абсолютно безкоштовно і з повною гарантією успіху. Будучи завзятим курцем протягом більше 20 років, я кинув палити в один день і з тих пір вже протягом півроку не викурив жодної цигарки. Секрет цієї техніки простий - необхідно правильно вибрати і вжити антропологічну модель самого себе.

Антропологічна техніка кидання курити

Отже, якщо ви бажаєте швидко і безповоротно кинути курити, вам слід почати з того, щоб скласти чітке уявлення про свою власну антропологічної сутності.

Щоб зробити це, ви може звернутися до текстів якогось філософського авторитету - Платона або Володимира Соловйова (це вже як вам більше подобається).

Або можете повірити тут мені на слово: великі філософські класики самих різних традицій визнавали, що людина має три основні здатності: розум, волю і почуття.

Розум - це здатність міркувати, виносити судження і приймати рішення.
Почуття - це здатність сприймати, відчувати і переживати
Воля - це здатність робити висновки розуму або спонукання почуття.
Воля людини підпорядкована розуму.
Почуття може бути невдоволено волею і розумом, але воля підпорядковує почуття рішенням розуму.

Коли ви усвідомили собі ці три моменти, вам необхідно навчитися знаходити їх в собі, а потім правильно використовувати.

Почати з простих вправ. Наприклад, сказати собі: я витягну вперед свою праву руку і буду тримати її витягнутої 5 хвилин, незважаючи на відчуття втоми в руці. І зробити це.

Упевнений, повправлявшись таким чином деякий час, ви легко навчитеся розрізняти в собі здатність міркування, волю і почуття.

А також усвідомлюєте дуже простий, але важливий факт: воля може підпорядковувати почуття рішенням розуму.

Далі слід засвоїти ось яку важливу ідею: воля може здійснити будь-яке рішення розуму (з області можливих для нас).

Ні обсяг, ні труднощі його не грають ніякої ролі - якщо тільки це для нас можливо.

Після того як ця попередня підготовка здійснена (вона може зайняти від одного дня до тижня залежно від вашої наполегливості в антропологічних тренуваннях), ви можете приступати до кидання курити.

Цей крок включає наступні етапи:

- необхідно вибрати час для того, щоб докладно обдумати наступне питання: «Чи слід мені кинути палити?»;

- вибравши цей час, вам необхідно спокійно сісти і з усією можливою для вас ретельністю обдумати це питання. (При цьому, до речі, ви можете курити.)

Далі можливі два варіанти:

1. Якщо після ґрунтовного роздуми ви прийшли до висновку, що вам слід кинути курити, то переходите до наступного етапу.

2. Якщо ж прийшли до висновку, що кидати не варто, - повертайтеся до антропологічним тренувань, призначивши для себе наступний термін обмірковування цього питання (через місяць, або через рік, або через тиждень).

Прийшовши до висновку, що палити необхідно кидати (варіант 1), ви повинні ясно, чітко і недвозначно зафіксувати своє розумне рішення. Наприклад, в такій формі: «З завтрашнього дня я не курю».

Усе. Найскладніше позаду. З завтрашнього дня ви просто не курите.

Важливо тільки не попастися на деякі хитрощі. А саме. Нібито завтра ви можете передумати. Ні, думати (міркувати) над цим питанням вам більше немає ніякої необхідності - ви ж розумно вирішили, що необхідно кинути палити? Ваш розум все обдумав, зважив і дійшов такого висновку? От і славно. До цього питання більше немає сенсу повертатися.

Далі воля просто реалізує це рішення розуму. Вона забороняє вам брати сигарети і їх палити.

Ах, вам нестерпно хочеться курити? Повірте, це ілюзія, створювана вашими почуттями. А почуття підкоряються волі, і, отже, їм доведеться замовкнути. Тим більше що це «нестерпне бажання» пройде дуже швидко. Залишиться тільки моторна звичка, але ви і від неї поступово позбудетеся, замінивши її якоюсь іншою моторної звичкою.

Якщо ж вам буде здаватися, що це ваш розум «раптом» змінює рішення і дозволяє вам викурити «цю одну сигарету», то, будь ласка, не дайте ввести себе в оману цим дешевим трюком. Просто сліпе почуття намагається видати себе за розум, виступає в перетвореної, ідеологічної формі розумової санкції, а насправді не має до вашого розуму ніякого відношення.

Ще б пак, адже ви спокійно і чесно зважили всі за і проти, розумно вирішили, що кидаєте курити. Ніяке ваше почуття і бажання не може перешкодити вашому розумного рішення і вашої власної волі. Тому відтепер немає ні найменшого приводу для того, щоб ви знову закурили. З чим і можна вас привітати!

Примітка

Людина, що вдається до антропологічної техніці кидання палити, звичайно, зверне увагу на одну лакуну в вищенаведеної інструкції. А саме: які аргументи необхідно використовувати, щоб розум прийняв рішення кинути курити?

Але я мушу вас розчарувати - тут вирішуєте тільки ви самі. Ні я, ніхто інший не може підібрати для вас в цьому питанні переконливий вирішальний аргумент.

Скажу тільки, що такий аргумент може бути як теоретичним, так і практичним. Ви можете кинути палити, тому що хочете жити довго і не піддаватися ризику деяких захворювань, пов'язаних з курінням. Або щоб не подавати поганий приклад дитині. Чи тому що пообіцяли комусь кинути курити. Чи тому що вас турбує стан вашої порожнини рота. Чи тому що ви вирішили підтримати політику уряду проти шкідливих звичок. Аргументи можуть бути найрізноманітніші, але ось вибрати потрібний можете тільки ви самі. Все інше - безпомилкове справу вищеописаної техніки.



НАДІСЛАТИ: НАДІСЛАТИ:




Ні, думати (міркувати) над цим питанням вам більше немає ніякої необхідності - ви ж розумно вирішили, що необхідно кинути палити?
Ваш розум все обдумав, зважив і дійшов такого висновку?
Ах, вам нестерпно хочеться курити?
А саме: які аргументи необхідно використовувати, щоб розум прийняв рішення кинути курити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация