Найсильніші природні антиоксиданти в продуктах

  1. У чому особливість антиоксидантів?
  2. Де знаходяться сильні природні антиоксиданти?
  3. Список продуктів антиоксидантів
  4. Негативний ефект від антиоксидантів
  5. Коли антиоксиданти безсилі?
  6. Антиоксиданти - міфи і забобони
  7. 1. У звичайних продуктах антиоксидантів мало
  8. 2. Багато антиоксидантів в косметиці це добре
  9. 3. Косметика з антиоксидантами омолоджує

Термін антиоксиданти міцно увійшов в наш лексикон за якісь 15-20 років. Етимологія іноземного слова антиоксиданти така: приставка «анти» в перекладі з латині «проти», а коренева частина «oxy» - з грецької кислота. У буквальному перекладі антиоксиданти - це «антиокислювачі». Бувають антиоксиданти природні, а бувають синтетичні.

Говорячи про здоров'я, дієті , Продуктах і навіть косметиці, тільки ледачий по кілька разів не вживає слів «антиоксиданти». Але проти якого «окислювача» діють антиоксиданти? Що ж це таке і як його в прямому сенсі їдять?

Антиоксиданти - це природні або антропогенні речовини, здатні усунути окисну дію вільних радикалів і інших речовин, що окисляють на організм людини. «Протівоокіслітелі» як правило зустрічаються в продуктах харчування, включаючи овочі, фрукти і різні харчові добавки.

«Протівоокіслітелі» як правило зустрічаються в продуктах харчування, включаючи овочі, фрукти і різні харчові добавки

До лінійці антиоксидантів відносяться: бета-каротин (провітамін А в моркві), лікопін (томати), лютеїн, антоціани (в червоних ягодах), селен, флавін і флавоноїди (часто зустрічаються в овочах), таніни (в какао, кави, чаї) , вітаміни: А, Е, С - це найсильніші природні антиоксиданти, що зустрічаються в природі.

До лінійці антиоксидантів відносяться: бета-каротин (провітамін А в моркві), лікопін (томати), лютеїн, антоціани (в червоних ягодах), селен, флавін і флавоноїди (часто зустрічаються в овочах), таніни (в какао, кави, чаї) , вітаміни: А, Е, С - це найсильніші природні антиоксиданти, що зустрічаються в природі

Доктор Лестер Пакер, відомий світу як засновник теорії антиоксидантів, свого часу стверджував: «Більше 70% людей помирає передчасно від захворювань, пов'язаних з недостатньою компенсацією вільних радикалів антиоксидантами».

Якому ж окисленню протистоять в людському організмі знамениті антиоксиданти і навіщо йому протистояти? Велика частина існуючого на планеті окислюється під впливом активних форм кисню, тобто під впливом вільних радикалів. Так само і людський організм, коли хворіє і старіє, він відчуває на собі атаку вільних радикалів. Відобразити цю атаку природою доручено саме антиоксидантів.

Виходить, що антиоксиданти - це особлива група хімічних речовин, що володіє життєво важливою властивістю пов'язувати ці небезпечні вільні радикали і виводити їх з організму, що уповільнює руйнівні окисні процеси, завдяки чому вони надають величезну допомогу імунітету і відсувають старіння. Це було важливо завжди в житті живих організмів, але особливо в нашій цивілізації техногенної та екологічної напруженості, з високим темпом життя, з нерідкими стресами, соціальної і політичною нестабільністю.

У чому особливість антиоксидантів?

Їх можна умовно розділити на синтетичні і природні. Найсильніші природні антиоксиданти виявляється в продуктах харчування рослинного походження: в овочах, ягодах, фруктах, травах, різних крупах, горіхах і так далі.

Синтетичні входять до складу ліків, деяких видів БАДів, харчових добавок «Е» (від 300 до 399 номера), у вигляді консервантів, призначених для продовження термінів зберігання продуктів, для чого вони власне і потрібні, щоб уповільнити окислювальні процеси в самих продуктах. Людині корисні тільки ті з них, що присутні в точних дозах ліків і прописуються лікарем з терапевтичною метою на час хвороби. І навіть ці, рекомендовані антиоксиданти можуть бути небезпечні алергічними проявами, які ведуть до загострення атеросклерозу, астми і набряків, якщо ними зловживати.

Де знаходяться сильні природні антиоксиданти?

Багатьом відомо, що овочі та фрукти - найпотужніший джерело природних антиоксидантів. Вже давно помічено, що саме активне включення їх в раціон харчування «перетворює їжу в ліки», сприяє швидкому одужанню і зводить до мінімуму ризик певних захворювань. Недостатнє вживання фруктів і овочів може призвести до порушення обміну речовин і авітамінозу. Хоча і з цього питання в науковому світі немає єдиної думки. Залишається не до кінця уточненими питання: вся справа в антиоксидантах або в натуральних продуктах харчування містяться і інші корисні компоненти.

дослідники з USDA протестували понад 100 різних продуктів харчування (включаючи овочі та фрукти) на рівень концентрації в них природних антиоксидантів. Їм вдалося встановити їх рівень не тільки в їжі взагалі, але навіть в порціонному розкладі вживаються людиною в їжу страв. Не стало сенсацією, що такі ягоди, як журавлина, чорниця і ожина в цій гонці антиоксидантної насичення прийшли на фініш першими. Вони здавна славляться своєю незаперечною користю для збереження і відновлення здоров'я, але про атіоксітдантах дізналися не так давно. До високо містить сильні природні антиоксиданти овочам віднесені артишоки, квасоля, деякі сорти картоплі; серед горіхів - пекан, волоські горіхи, фундук - розташувалися на трьох перших сходинках п'єдесталу першості серед «антиокислювачів».

Список продуктів антиоксидантів

Для педантичних читачів ми підготували таблицю, що містить відомості про розподіл сильних природних антиоксидантів в найпоширеніших продуктах харчування. Орієнтуючись на дані цієї таблиці можна і самим вирішити, які з них і в якій кількості ви вважаєте корисними для свого здоров'я. І так, ось найсильніші природні антиоксиданти, які ви можете отримати вживаючи в їжу ті чи інші продукти.

Найсильніші природні антиоксиданти в продуктах Місце Природний антиоксидант Розмір порції Антиоксидантна здатність порції 1 Червона квасоля адзуки Півсклянки 13727 2 Дика чорниця 1 стакан 13427 3 Червона квасоля Півсклянки 13259 4 Квасоля Пінто Півсклянки 11864 5 Чорниця садова 1 стакан 9019 6 Журавлина 1 стакан 8983 7 Артишок 1 стакан 7904 8 Ожина 1 стакан 7701 9 Чорнослив Півсклянки 7291 10 Малина 1 стакан 6058 11 Полуниця 1 стакан 5938 12 Яблуко Red Delicious 1 ціле 5900 13 Горіх Пекан 30 грам 5095 14 Черешня 1 чашка 4873 15 Чорна зливу 1 ціла 4844 16 Картопля Рассет 1 цілий 4649 17 Чорна фа оль Півсклянки 4181 18 Слива 1 ціла 4118 19 Яблуко Гала 1 ціле 3903

З цієї таблиці зрозуміло, де шукати антиоксиданти, але є і більш простий їх науковий індикатор - це говорить забарвлення рослинної продукції: помаранчевий, червоний, синій і чорний колір сигналить про високий наявності антиоксидантів в даних плодах. В овочах і фруктах жовтого і різних тонів зеленого кольору їх дещо менше.

Додати до антиоксидантної продукції родзинки, цитрусові, гранат, капусту, ріпу, редьку і редис, буряк, цибуля, часник, баклажани, селера, петрушку, шпинат, корицю, куркуму і гвоздику, натуральну каву, чай, какао терте, червоне вино і нерафіновані рослинні масла - і перед вами досить повна картина і адреса - де шукати антиоксиданти.

Негативний ефект від антиоксидантів

Важливо пам'ятати, що надлишок антиоксидантів в організмі може привести до до проблем зі здоров'ям. Так наприклад, підвищені дози беті-каротину, здатні створити у курців умови для виникнення раку легенів. При високих дозах вітаміну Е збільшується ризик раку передміхурової залози і інсульту. Існує і небезпека несумісності природних антиоксидантів з тими чи іншими лікарськими препаратами, призначеними лікарем для лікування. У світлі такої інформації, якщо лікар забув запитати, краще самому попередити про що вживаються вами антиоксидантах, щоб уникнути проблем сумісності з медикаментозними препаратами.

Коли антиоксиданти безсилі?

Самий прямий відповідь - при шкідливих звичках, тому що антиоксиданти руйнуються під впливом нікотину, алкоголю; від зайвого перебування під ультрафіолетовим опроміненням на пляжі або в солярії, від загазованості промисловими і автомобільними вихлопами повітря, яким доводиться дихати городянам; при дефіциті свіжого повітря; при частому вживанні лікарських засобів; і, як не сумно, - після 50 років.

Вихід завжди є - з шкідливими звичками можна і потрібно боротися; збільшити перебування на свіжому повітрі вкрай необхідно; вік - не вирок. Всі ці проблеми з вашою допомогою допоможе вирішити лікуючий лікар, який за свідченнями вашого здоров'я призначить той чи інший антиоксидант у вигляді спеціального препарату під своїм кваліфікованим контролем.

Антиоксиданти - міфи і забобони

Тема природних антиоксидантів модна, що породжує безліч міфів, забобонів, перебільшень або просто дурниць, якщо не спекуляцій. І тільки достатня інформованість розставить все по своїх місцях. Давайте розберемо основні міфи про антиоксиданти:

1. У звичайних продуктах антиоксидантів мало

Це лише від частини правда, в звичайній повсякденній їжі антиоксидантів не так вже й багато, але якщо включати в повсякденний раціон відповідну кількість фруктів і овочів, що містять сильні природні антиоксиданти, то добову потребу організму цілком можна компенсувати. До речі, майте на увазі, що боротися з вільними радикалами потрібно не одним з антиоксидантів, а цілої групи «антиокислювачів» - їжа не обов'язково повинна бути екзотичною, але повинна бути різноманітною.

2. Багато антиоксидантів в косметиці це добре

Високий вміст антиоксидантів в тих чи інших косметичних засобах це швидше за шкоду, ніж користь, хоча реклама робить ставку саме на високий вміст. І навіть якщо реклама говорить правду, то не слід забувати, що в своєму надлишку вони перетворюються в прооксіданти і нічого, крім шкоди, принести не можуть.

3. Косметика з антиоксидантами омолоджує

Точних підтверджених даних з цього питання поки немає. Зате відомо, що антиоксиданти сприяють регенерації шкіри, що постраждала від сонячних опіків і виконують захисні функції проти ультрафіолетових променів, завдяки чому їх вводять до складу сонцезахисних кремів і спреїв, до складу кремів до і після гоління, а також - після пілінгу.

У чому особливість антиоксидантів?
Де знаходяться сильні природні антиоксиданти?
Але проти якого «окислювача» діють антиоксиданти?
Що ж це таке і як його в прямому сенсі їдять?
Якому ж окисленню протистоять в людському організмі знамениті антиоксиданти і навіщо йому протистояти?
У чому особливість антиоксидантів?
Де знаходяться сильні природні антиоксиданти?
Коли антиоксиданти безсилі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация