Навіщо нам потрібно допомагати бездомним?

  1. «Ною» потрібна допомога
  2. Друга точка зору, з якої теж треба допомагати бездомним - це наша з вами безпеку. Все ж розуміють,...
  3. 250 рублів - це один день проживання безногого інваліда або старого. Без малого 2.000 рублів - тиждень....
  4. Наші реквізити:

Весь грудень безперервним потоком, по 3-4 людини щодня в притулок для бездомних Будинок працьовитості «Ной» привозять людей похилого віку та інвалідів. Цей притулок був створений п'ять років тому за прикладом Будинки працьовитості о. Іоанна Кронштадтського. Всі ці роки він надавав дах всім нужденним, незалежно від прописки і наявності паспорта. Згодом довелося відкрити окремі - «соціальні» - вдома, куди стали селити інвалідів та жінок з дітьми. Сьогодні ними уже заселені не тільки два соціальні будинки, але навіть казарма, яку раніше використовували під молодняк худоби. І дуже швидко заповнюється спішно відкритий третій соціальний будинок, в який з лікарень привозять найважчих бездомних людей - обморожених, паралізованих, в інвалідних візках.

«Ною» потрібна допомога

Щозими люди замерзають на вулицях. Щоб забрати в морози під дах всіх бездомних, керівник Будинку працьовитості Омелян Сосінскій ще влітку орендував в Сергієво-Посадському районі занедбаний піонерський табір, який зможе вмістити кілька сотень людей похилого віку, інвалідів та жінок з дітьми. Він відкриється вже найближчим часом, але табору і живуть в ньому бездомним треба допомогти вже зараз.

«А навіщо взагалі допомагати бездомним?» Омелян Сосінскій відповідає:

- Для людини віруючої це - один із шляхів врятувати свою душу. Тому що ти повинен бути або молитовником, або постником, або благодійником. Благодійність - це порятунок своєї душі через допомогу оточуючим. І, на мій погляд, допомога бездомним людям - це дуже гарний напрямок, по якому можна себе рятувати. Тут ми бачимо безліч заповідей, які можна виконати. «Був мандрівником, і ви прийняли Мене; Був нагий, і ви одягнули Мене; був хворий, і ви відвідали Мене ... »,« так як ви зробили одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ». Все це точно відноситься до категорії людей, яка називається бездомні.

Друга точка зору, з якої теж треба допомагати бездомним - це наша з вами безпеку. Все ж розуміють, що буде набагато краще, якщо замість того, щоб п'яними лежати на вулиці, вони будуть жити десь під дахом, тверезі, трудитися і самі на себе заробляти.

Це - відповідь для людини не віруючого, а просто прагматичного.

- Чи змінилися якось причини бездомності за останні сто років?

- Ні, все одне і те ж. Завжди були люди, які в пошуках заробітку виїжджають кудись і починають бідувати, і це основний склад тих, хто стає бездомними. І ті, хто жебракують по містах і селах, вони теж завжди були і є.

І ті, хто жебракують по містах і селах, вони теж завжди були і є

Омелян Сосінскій. Фото: Сергій Меліхов / takiedela.ru

- Тобто, основний склад бездомних - це люди, які з бідних регіонів приїхали в Москву і не втрималися?

- Так. І в першу чергу вони не втрималися у себе на батьківщині. Тому що в регіонах роботи набагато менше. І ті, хто звик, припустимо, випивати після роботи, у кого з освітою не дуже, вони їдуть туди, де шанс заробити і вижити більше. У багатьох з них, крім того, що немає ніякого виробництва на батьківщині, втрачені родинні зв'язки. Села-то вимерли ...

Переважна більшість, 80% бездомних - це ті, хто виїхав з дому в пошуку кращого життя. Причому, життя робочої. Але потім частина з них освоюється на вулиці і працювати вже не хоче. І ось їх число, на жаль, зростає.

- Тобто, люди стають «професійними бездомними»?

- Так, це ті, хто живе за принципом: «Я вам не кінь, щоб працювати, є право на працю, а не обов'язок». І серед віруючих людей є такі, які вважають, що це - нормально. Тому що ми знаємо заповідь: «Тому, хто просить у тебе то дай». І неважливо, як він збирається ці гроші витрачати - хоч пити, хоч тунеядствовать. Раз є заповідь, значить - дай. І ось ця категорія людей, на жаль, серед бездомних множиться.

- Скільки можна прожити на вулиці, не працюючи? Є нічліжки, є місця, де погодують.

- Можу сказати на прикладі, який я неодноразово спостерігав біля храмів, де я працював. Якщо людині без обмежень дають і пожертвування збирати, і пити скільки хоче, а живе він при цьому на вулиці, то таке життя триває три роки. Потім він вмирає.

Фото: Alex Proimos / ІА REGNUM

- А ти співчуваєш бездомним?

- Коли людина лежить на вулиці п'яний, я вважаю, що це стан неправильне, і йому треба про це говорити. І треба його всіляко хоч словом, хоч справою (апостол Павло писав, що «інших страхом спасайте») витягувати з цього стану. Я вважаю правильним дати людині можливість змінити своє життя. А співчувати, що він бідненький п'яний лежить, на жаль, я поки не на такій стадії духовності. Я йому просто жорстко скажу: «Що, тобі не набридло в цьому всім валятися?»

- Тобі доводилося спостерігати духовне зростання у людей, які потрапили з вулиці до притулку?

- Спостерігав. Тут, звичайно, не знаєш, де правда, а де награність, яка особливо властива людям, які звикли жити, щось про себе пишучи. Але ось одна жінка говорила: «Раніше я зустрічалася з труднощами і тут же йшла в запій. А зараз, дивуюся сама собі: говорю, значить так Богу завгодно. І не п'ю ».

Я сподіваюся, що зміни відбуваються, тому що людині досить просто про щось чути, про що він раніше не чув. І хоче він - не хоче, а уявний процес йде.

Фото: Facebook / Будинок працьовитості НОЙ

- Ти говорив якось, що в новому таборі в Сергієво-Посадському районі буде можливо влаштувати бездомним життя на порядок краще - цікавіше і духовнішим. Як це буде виглядати, і наскільки табір уже близький до Будинку працьовитості Іоанна Кронштадтського?

- Поки основні відмінності від того Будинки працьовитості в тому, що у нас дуже вузький спектр робіт, якими ми можемо дати людям роботу. У Іоанна Кронштадтського, нагадаю, було 12 різних виробництв. І вони були дуже різні - там могли працювати і сильні, і слабкі, і розумні, і дурні. І нам теж потрібні майстерні, де зможуть працювати безногі, безрукі, сліпі. Дуже б хотілося, щоб у нас все люди, які готові жити, чесно працюючи, могли це робити незалежно від фізичного стану.

І ось зараз, коли вже є територія табору, у нас набагато ширші можливості втілити це в життя. Там можна створювати різні виробництва, в корпусах хороші підвали, в яких теж можна майстерні розміщувати, майже 5 га землі.

Потім, у отця Іоанна Кронштадтського все по неділях ходили в храм. Ми теж зможемо поставити на території переносну каплицю, де будуть проходити служби.

- В якому стані ти прийняв табір, і що там зроблено зараз?

- Зовні табір таким же і залишився. Корпуси і водонапірні башти як стояли, так і стоять. Все, що ми зробили, все всередині. А найбільш значуща частина роботи проведена під землею. Замінено практично всі комунікації, полагоджені свердловини, відновлена ​​котельня. У корпусах, які ми готуємо до заїзду, замінені труби, встановлена ​​сантехніка, прибраний грибок, обвисла штукатурка, шпалери. Усередині все змінилося досить сильно.

- Роботу з відновлення табору супроводжує уповільнений конфлікт з найближчим СНТ. У чому його суть?

- Кілька місцевих активістів не хочуть жити поруч з «маргіналами». Вони кажуть, що погодяться на таке сусідство тільки тоді, коли притулок відкриє держава. І ще краще не тут, а десь в Сибіру, ​​подалі. Напевно, їх можна зрозуміти. Але погодитися я не можу. І є два євангельських сюжету, які описують те, що було в той час, то, що є зараз і те, що буде завжди.

Посудіть самі: відбувається значна подія, яке стоїть на межі з чимось дивним. В даному випадку люди бездомні, які сплять на вулиці, не зрозумій як одягнені і не зрозумій як живуть, стають нормальними людьми. Фактично, відбувається диво. Але це зачіпає інтереси місцевих жителів - вони не хочуть жити поруч з ними. Але в Євангелії подібне описано в історії про людину з Гадаринської країни, з якого Ісус вигнав бісів. Ці біси потім увійшли в свиней, після чого все стадо кинулося в море і потонуло. Але що зробили гадаринських жителі: вони сказали «Відійди від нас». Тобто, нам такі чудеса не потрібні, тому що через це страждає наш добробут.

Другий сюжет теж євангельський. Господь неодноразово показував, що різні політичні або релігійні закони можуть суперечити закону духовному. А духовний закон говорить про те, то людині треба допомогти, коли він до тебе звертається, а не тоді, коли «пройде субота». А по тодішньому державному закону в суботу був заборонений всяка праця. І в наші дні місцеві жителі так і кажуть: ось коли держава тут відкриє державний притулок, ось тоді бездомні нехай сюди і приходять. А то, що людям допомогти треба зараз, що вже зараз вони знаходяться на межі смерті або рабства, їх це не хвилює.

- При цьому, державі утримувати безпритульних обходиться дорожче.

- Так, можу сказати в цифрах, що утримання одного бездомного в ЦСА «Любліно» обходиться москвичам в 44.000 рублів на місяць, а якщо він інвалід і живе в ЦСА «Філімонкі» - в 65.000. А у нас проживання в соціальному будинку обходиться в 7,5 тисячі, які бездомні майже всі заробляють самі. І ми, до речі, не просимо від держави фінансування. Як казав Іван Кроштадтскій: треба дати можливість бездомним десь жити і працювати. А держава нехай дає їм замовлення. Тобто, бездомних людей не треба утримувати! Треба просто дати їм можливість чесно заробляти.

І, звичайно, добре б допомогти нам з приміщенням. У нас зараз багато грошей буде йти на одну тільки оренду. А щоб викупити табір, треба 60 мільйонів.

Фото: dom-noi.ru

- Омелян, чим можна допомогти притулку?

- Зараз, коли на вулиці зима, і у нас переповнені не тільки вдома, але навіть підсобні приміщення, нам особливо потрібна допомога в запуску табору. Бо ще трохи, і ми не зможемо приймати людей. Пора заселятися в табір. Але - як тільки ми його відкриємо, тут же підуть серйозні витрати: оренда, опалення.

Зараз наші соціальні будинки, в яких живуть інваліди і люди похилого віку, живуть за рахунок тих коштів, які заробляють бездомні в робочих будинках. Тобто, 75% необхідної суми у нас є. Але навіть Будинок Працьовитості Іоанна Кронштадтського з його майстернями потребував пожертвування. І ми дуже просимо допомогти нам посильної сумою.

250 рублів - це один день проживання безногого інваліда або старого. Без малого 2.000 рублів - тиждень. Багато залишають 2000 за один похід в магазин. А у нас в цю суму входить і харчування, і догляд доглядальниці, і чиста постільна білизна.

Крім того, є речі, на які дуже важко зібрати по рублю - на кшталт нової каналізації. Але є люди, які розуміють важливість нових труб і котлів і розуміють - скільки вони коштують. І ось зараз ми були б дуже вдячні жертводавці, який допоміг би, наприклад, вирішити проблему з асенізаційної машиною.

Так вийшло, що ми не змогли відновити в таборі стару каналізацію. А так як час вже піджимає, і в'їжджати в табір треба не пізніше січня, ми вирішили зробити тимчасову і купили під неї ассенізационную машину, щоб не платити постійно комунальникам. Тобто, проблему-то ми вирішили, але - за рахунок великої діри в бюджеті ... А попереду - майстерні, будівництво храму, якісь непередбачені великі лагодження. Нам, звичайно, дуже потрібні великі жертводавці, до яких ми могли б іноді звертатися з такими проханнями.

Але якщо люди й не можуть ніяк матеріально брати участь, нам завжди потрібен волонтерська праця, починаючи від того, що бабусю або дідуся треба відвезти до лікаря, а потім назад посадити на транспорт. Нам потрібна юридична допомога, соціальна, медична. А щоб життя в громаді була не гірше, ніж в миру, треба організовувати не тільки роботу, а й дозвілля. Тобто, роботи дуже багато. І що стосується волонтерської допомоги, тут її непочатий край.

Я закликаю всіх взяти участь у благій справі порятунку бездомних. Я займаюся цим вже п'ять років, і хочу сказати спасибі всім, хто допомагав мені всі ці роки і буде допомагати надалі.

Наші реквізити:

Карта Ощадбанку: 6762 8038 8051 845 631

Короткий номер: На номер 3443 Слово Бездомний- пробіл-сума. Комісія 0%. Оператори: Мегафон, Білайн, МТС.
Яндекс разом: https://vmeste.yandex.ru/domnoi

Також можна жертвувати через сторінку в Фейсбуці « Будинок працьовитості «Ной »І на сайті dom-noi.ru

Т. Омеляна Сосінскій: 8-926-236-54-15

Диспетчер (з питань місць у притулку) 8-926-236-54-22

«А навіщо взагалі допомагати бездомним?
Чи змінилися якось причини бездомності за останні сто років?
Тобто, люди стають «професійними бездомними»?
Скільки можна прожити на вулиці, не працюючи?
Я йому просто жорстко скажу: «Що, тобі не набридло в цьому всім валятися?
Як це буде виглядати, і наскільки табір уже близький до Будинку працьовитості Іоанна Кронштадтського?
В якому стані ти прийняв табір, і що там зроблено зараз?
У чому його суть?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация