NEWSru.com :: Очевидці: бою за краматорський аеродром не було, але генерал Крутов побував в полоні

Місцеві жителі блокують під'їзди до аеропорту, Краматорськ, 15 квітня 2014 року
Василь Крутов в Краматорську, 15 квітня 2014 року
Нацгвардія України, Краматорськ, 15 квітня 2014 року

Повідомлення київської влади про успішне проведення антитерористичної операції по поверненню контролю над аеродромом в донецькому місті Краматорську за участю спецпідрозділу внутрішніх військ "Омега" і антитерористичного центру СБУ "Альфа" і взятих в полон сепаратистів виявилися дещо перебільшеними. Судячи з повідомлень місцевих ЗМІ та очевидців, ніякого бою під Краматорському не було, а в полоні побував тільки одна людина - перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-лейтенант Василь Крутов. Розгнівані місцеві жителі зажадали від нього пояснень з приводу стрілянини. Генералу стало погано, і він не зміг повернутися в частину.

Про штурмі аеродрому під Краматорському стало відомо у вівторок вдень. Як повідомлялося, підступи до військового об'єкту контролювалися народними ополченцями, поруч з аеродромом був виставлений блокпост. Над територією кружляв літак і вертольоти, була чутна стрілянина. Представники силових структур відзвітували , Що невідомі з автоматичною зброєю у військовій екіпіровці намагалися штурмувати аеродром, але атака була відбита. Ряд джерел повідомляв про загибель в бою від 4 до 11 осіб.

Радник міністра внутрішніх справ України Станіслав Речинський під час брифінгу розповів, що військові повністю повернули собі контроль над аеропортом, в спецоперації були задіяні спецпідрозділи внутрішніх військ "Омега" і антитерористичного центру СБУ "Альфа". як передає "Гордон" з посиланням на Речинського, кілька прихильників федералізації були взяті в полон, серед ополченців також є один поранений. За даними "Української правди" , В бою за краматорський аеропорт діяв не спецназ, а Національна гвардія. А на фотографіях з місця подій можна розглядати, що військові одягнені в різномасту форму, їх екіпірування також не відрізняється одноманітністю, що підтверджує версію про участь Нацгвардії.

Однак очевидці і місцеві ЗМІ малюють дещо іншу картину. як повідомляють "Новини Краматорська" , Аеропорт взагалі не був захоплений, блокувалися лише підступи до нього. Над містом кружляв бойовий літак, роблячи круті піке, потім ще один. Потім на зміну літакам прилетіли вертольоти. На підступах до аеродрому зібралося багато людей, частина з них - в камуфляжі.

Видання з посиланням на очевидця повідомляє, що на аеродром був висаджений десант, щонайменше з 30 військовослужбовців. Військові були озброєні кулеметами, снайперськими гвинтівками, автоматами і гранатометами. "Самооборона блокпоста попрямувала до бік КПП, але їх зустріли автоматними чергами. Один з хлопців дістав дотичне поранення в ногу. Самооборона відступила", - йдеться в повідомленні.

- На Україні завершена часткова мобілізація. Мобілізовані говорять про профанації і "чехарди"
- У Горлівці люди в масках напали на будівлю Управління цивільного захисту населення

Відеозапис з розповіддю пораненого молодого чоловіка про те, що сталося публікує сайт "Російська весна" . Як повідомляється, на підступах до аеродрому зібралися близько двох тисяч місцевих жителів. На відео видно, що серед них багато жінок, є підлітки неформального вигляду, а також збройні ополченці.

По всій видимості, успішно відбита атака, про яку звітували українські силовики, на ділі була спробою представників самооборони блокпоста з'ясувати, з якою метою на аеродром був висаджений озброєний десант. "Ну що, пішли туди, почали стріляти по нам військові, мене поранили. В ногу. З автоматів, чергами. Я був за парканом, туди не заходив. Трасуючими прилетів і мене поранив", - говорить молодий чоловік, який продемонстрував в кадрі дотичне поранення зовнішньої поверхні стегна.

Відзначимо, повідомлення про атаку з повітря і збитих вертольотах спростовували і та, і інша сторона. В одному випадку за відеозапис збитого над Краматорському вертольота видавався ролик, знятий в Сирії. Українські військові відразу уточнили, що підняли техніку в повітря, побоюючись втратити її під час можливого захоплення.

"Новини Краматорська" з посиланням на заступника міського голови Марину Караван повідомляють, що жоден поранений не звертався до лікувальних закладів. "Хірургічне та травматологічне відділення укомплектовані всім необхідним, там зараз чергують найкращі лікарі", - запевнила представник адміністрації і назвала необачним рішення поранених містах залишити отримані вогнепальні поранення без уваги.

Полон першого заступника секретаря РНБО генерала Василя Крутова також було відображено на відео. Жителі Краматорська, уточнює "Російська весна", перегородили в'їзд до військової частини, на якій нібито велася антитерористична підготовка. Люди зажадали від керівництва частини пояснень з приводу прибув поповнення і військової техніки. На переговори прибув генерал-лейтенант Крутов.

Перший заступник секретаря РНБО оголосив, що в частині ведеться антитерористична підготовка, і закликав людей розійтися. У відповідь краматорчани заявили, що серед них немає терористів. Вони розповіли, що військові відкрили вогонь по людям. У відповідь генерал припустив, що поранений молодий чоловік першим виявив агресію.

Коли генерал спробував повернутися в частину, виявилося, що вхід закритий зсередини. Присутні стали вимагати у Крутова документи, але їх у нього з собою не відмовилося. В ході сварки генерал-лейтенанту стало погано. Присутні скандували "Від Донбасу руки геть!" і вимагали від Крутова наказати військовим не стріляти в народ.

Як повідомляє сайт новин Краматорська 6264.com.ua , Військові почали стрілянину, один з них відкрив вогонь в повітря прямо з воріт частини. Після цього блокпост, споруджений переважно з покришок, був моментально перенесений під самі ворота. У відповідь на спроби протестуючих перелізти паркан пішла автоматна черга. Генерала не відпускали доти, поки за нього не попросив мер міста Геннадій Костюков.

Голова міської адміністрації також був присутній на аеродромі під час загострення ситуації. Він попросив присутніх городян зберігати спокій і запевнив, що в Краматорську терористів немає і бути не може. "У нас робочі люди, які займаються виробництвом, годують свої сім'ї і забезпечують бюджет державі", - пише 6264.com.ua.

Костюков розповів, що повернувся з переговорів, і пообіцяв протягом двох тижнів провести референдум на вимогу ініціативної групи. За його словами, губернатор Донецької області домігся того, щоб український парламент прийняв закон про місцевий референдум.

Мер Краматорська також запевнив, що буде особисто наполягати на непритягнення протестуючих до кримінальної відповідальності і внесення цього питання в винесені на референдум, поряд зі статусом Донецької області і виборністю губернатора. Він запевнив, що на кожній виборчій дільниці буде забезпечено присутність представників ініціативної групи. Крім того, Костюков зазначив, що найбільш агресивними протестувальниками виявилися жінки. В цьому жителі Краматорська його підтримали.

У середу вранці ЗМІ повідомили про те, що в Краматорськ увійшла військова техніка. Шість БМД стоять на вулиці Островського, пише "Українська правда" . "Місцеві блокують військову техніку в Краматорська, спілкуються з солдатами. Поки все мирно виглядає, наскільки це можливо", - повідомляє в Twitter журналіст Ілля Азар. Прибуття техніки в ефірі "Ехо Москви" також підтвердив кореспондент Всеволод Бойко. як повідомляє "Інтерфакс" , Просуванню техніки перешкоджають маршрутки, один з мікроавтобусів виставлений поперек дороги. Ще кілька танків рухаються до міста з боку селища Іванівка.

За даними ІТАР-ТАРС, прихильники федералізації продовжують контролювати адміністративні будівлі в восьми містах Донецької області. Над міськрадою Жданівки піднято прапор самопроголошеної Донецької народної республіки, мітингувальники заявляють, що влада "на їхньому боці". Учасники протестних акцій також контролюють міськрада Макіївки, мерію Маріуполя, міськрада в Краматорську, виконком в Харцизьку, відділ міліції в Горлівці, міська рада та міліцію в Єнакієвому. У Слов'янську народної самообороною зайняті відділення міліції і СБУ, в місті встановлено сім блокпостів. Нагадаємо, київська влада оголосила спецоперацію проти учасників протестів на сході країни антитерористичної.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация