NEWSru.com :: Названа причина задимлення на Чорнобильській АЕС: хтось покурив в недозволеному місці

Причиною задимлення в двох приміщеннях третього енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), що стався ввечері 13 червня, стало "куріння в недозволеному місці невстановленою особою", повідомляє сайт Державної інспекції ядерного регулювання України

причиною задимлення в двох приміщеннях третього енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), що стався ввечері 13 червня, стало "куріння в недозволеному місці невстановленою особою", повідомляє сайт Державної інспекції ядерного регулювання України.

"Тепер ведеться службове розслідування і додаткові перевірки протипожежного режиму ЧАЕС", - йдеться в повідомленні.

За даними відомства, задимлення було оперативно ліквідовано співробітниками Державної пожежної служби. Ядерного палива на цьому енергоблоці немає, в приміщеннях N509 і N513, де сталося задимлення, технологічне обладнання відсутнє. Радіаційний фон на майданчику ДСП "Чорнобильська АЕС" залишається без змін, наголошується в прес-релізі.

Напередодні ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи Євген Дубінін, який керував виконанням робіт на третьому і четвертому енергоблоках ЧАЕС, в коментарі "Московському комсомольцю" припустив, що причиною нинішнього задимлення могло стати загоряння кабелю.

Енергоблок N3 ЧАЕС був запущений в 1981 році і в грудні 2000 року назавжди був зупинений за рішенням влади.

У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався вибух. Через руйнування активної зони реактора в атмосферу потрапили тонни радіоактивних речовин. За даними експертів, сумарний викид шкідливих речовин склав 50 млн кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, подібних скинутої в 1945 році на Хіросіму.

В радіусі 30-кілометрової зони від ЧАЕС було евакуйовано понад 115 тисяч осіб. У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь більше 600 тис. Чоловік, кілька десятків з них померли від опромінення.

У 2012 році почалося будівництво арки над об'єктом "Укриття", що накрив зруйнований в 1986 році четвертий енергоблок. Процес її установки за допомогою 224 гідравлічних домкратів розпочався 14 листопада 2016 року, а завершився 29 листопада. Довжина арки, розрахованої на використання протягом як мінімум 100 років, в зборі становить 165 метрів, висота - 110 метрів, ширина 257 метрів, вага - понад 36 тис. Тонн.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация