NEWSru.com :: Винищувач МіГ-29 розбився під Читой: загинув досвідчений пілот Альберт Хаджіяров

Винищувач МіГ-29 розбився під Читой в четвер
Альберт Хаджіяров був дуже досвідченим льотчиком. У 2007 році він отримав орден Мужності за те, що разом з інструктором в аварійній ситуації посадив палаючу спарку, відмовившись катапультуватися

Винищувач МіГ-29 ВПС Росії розбився в Забайкальському краї. Загинув досвідчений пілот - Альберт Хаджіяров, кавалер ордена Мужності.

У Міноборони підтвердили факт черговий катастрофи військового літака. Там повідомили, що боєкомплекту на розбитому в Забайкаллі МіГ-29 не було, а пілот встиг катапультуватися, передає "Інтерфакс" . Пізніше в районі падіння літака було виявлено тіло загиблого льотчика.

Літак розбився в районі селища Домна, в 27 кілометрах на захід від Чити, уточнило джерело РІА Новини" в крайових правоохоронних органах. За попередніми даними, бойовий літак на злеті врізався в сопку в декількох кілометрах від аеродрому, зазначив співрозмовник агентства. Загиблий пілот - підполковник Альберт Хаджіяров, додав він.

Катастрофа сталася о 17:14 за московським часом. В районі НП в цей час було близько півночі. "На місце НП вилетіла комісія Міноборони для розслідування обставин. До встановлення причин події рішенням міністра оборони припинені польоти даного типу літаків", - повідомив начальник Управління прес-служби і інформації Міноборони РФ Ігор Конашенков. Зараз їх 270 одиниць в ВПС і 40 - в авіації ВМФ.

Жертв і руйнувань на землі немає, підкреслюють у військовому відомстві. За фактом катастрофи проводиться прокурорська перевірка, повідомили у військовій прокуратурі Чити.

Альберт Хаджіяров був дуже досвідченим льотчиком. У 2007 році він отримав орден Мужності за те, що разом з інструктором в аварійній ситуації посадив палаючу спарку на тому ж аеродромі Домна, відмовившись катапультуватися. Детально про цю історію писала газета "Червона зірка" в березні 2008 року.

"Не було можливості - поруч аеродром, містечко, люди. Не вистачало часу кудись відвернути. Кращий варіант - відразу садити літак. Його загасили вже на землі. Ми встигли вискочити", - розповідав сам Хаджіяров через чотири роки про цей випадок в інтерв'ю "Московському комсомольцю" . На той момент його наліт становив 700 годин.

Хроніка падаючого МіГа

Це вже не перший випадок аварій з літаками цього типу в районі аеродрому Домна. У грудні 2008 року в п'яти кілометрах від цього аеродрому в Читинском районі розбився МіГ-29. Тоді загинув заступник командира авіаційної ескадрильї, військовий льотчик 2-го класу підполковник Валер'ян Кокорєв.

Раніше, в жовтні 2008 року в 60 км від аеродрому Домна при виконанні планових польотів також розбився МіГ-29. Літак впав на острів на річці Ингода між селами Черемхово і Хадакта, льотчик катапультувався.

Як оголосили слідчі органи, обидва літаки зазнали аварії через технічні причини. Чорні ящики "МіГ, що зазнав аварії в жовтні, деформувалися і піддалися дії високих температур, в зв'язку з чим відновити їх записи не представлялося можливим. В результаті члени комісії зробили свої висновки на підставі дослідження фрагментів літака, показань льотчика і диспетчера.

Останнє (не рахуючи нинішнього) ПП з винищувачами цього типу в Росії сталося 23 червня 2011 року: при виконанні планового випробувального польоту в 43 км від аеродрому Ахтубинск в Астраханській області розбився винищувач МіГ-29КУБ. Загинули обидва члени екіпажу - заслужений льотчик Росії полковник Олександр Кружилин і полковник Олег Сірник. Було порушено кримінальну справу за статтею 351 КК РФ (порушення правил польотів або підготовки до них).

За неофіційними даними, цей літак призначався для продажу в Індію, де він повинен був зайняти місце на палубі авіаносця "Адмірал Флоту Радянського Союзу С.Г.Горшков", проданого цій країні і отримав там ім'я "Викрамадитья".

Незважаючи на все це, МіГ-29 становить основу парку російської фронтової авіації разом з Су-27 і вважається одним з найнадійніших російських військових літаків.

МіГ-29 - багатоцільовий радянський / російський винищувач четвертого покоління. Вперше надійшов на озброєння Військово-повітряних сил країни в серпні 1983 року. В даний час РСК "МіГ" продовжує серійний випуск удосконалених модифікацій МіГ-29, в тому числі багатофункціональних винищувачів МіГ-29СМТ і МіГ-29УБ модернізованих.

МіГ-29 має в своєму арсеналі практично весь спектр сучасного авіаційного озброєння, в тому числі керовані ракети класу "повітря-повітря" і "повітря-поверхня", а також вбудовану 30-міліметрову гармату.

Цей винищувач має великий попит і за кордоном. Всього на озброєнні ВПС Росії і ще 25 держав світу складається понад 1600 винищувачів МіГ-29.

Льотно-технічні характеристики:

Розміри: Довжина - 17,32 м.
Висота - 4,73 м.
Розмах крила - 11.36 м.
Площа крила - 38 кв.м.

Екіпаж: одна або дві особи.

Максимальна швидкість у землі: 1500 км / год
Максимальна швидкість на висоті: 2450 км / год
Бойовий радіус: 700 км
Дальність польоту: 2230 км
Практична стеля: 18000 м
Скоропідйомність: 19800 м / хв

В цьому році вже розбилися кілька "сушок"

Тим часом, за поточний рік в РФ зафіксовано декілька випадків ПП з винищувачами інших типів. Так, 28 лютого в Хабаровському краї в 140 км від Комсомольська-на-Амурі розбився літак Су-30МК2, екіпаж з двох чоловік катапультувався.

28 червня в районі аеродрому "Бесовец" під Петрозаводськом розбився літак Су-27 УБ, що виконував політ на розвідку погоди. Обидва льотчики встигли катапультуватися, серйозних травм вони не отримали. Польоти літаків даного типу були припинені до особливого розпорядження головнокомандуючого ВПС, порушено кримінальну справу за статтею 351 КК РФ (порушення правил польотів і підготовки до них).

Крім того, джерело "Інтерфаксу" в Міноборони повідомляв, що 6 серпня в Новосибірську на військовому аеродромі "Толмачево" аварійну посадку здійснив військовий Су-27. За попередніми даними, у літака відмовив один з двигунів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация