NEWSru.com :: Росія і ще сім країн Арктичного ради прийняли в місті золотошукачів на Алясці "Декларацію Фербанкса" про світ і взаємодії

Міністри закордонних справ Данії, Ісландії, Канади, Норвегії, Росії, США, Фінляндії та Швеції, що входять в Арктичний рада, прийняли на форумі, що проходить на Алясці заснованому золотошукачами місті Фербанкс, підсумковий документ під назвою "Декларація Фербанкса"

Міністри закордонних справ Данії, Ісландії, Канади, Норвегії, Росії, США, Фінляндії та Швеції, що входять в Арктичний рада, прийняли на форумі, що проходить на Алясці заснованому золотошукачами місті Фербанкс, підсумковий документ під назвою "Декларація Фербанкса".

Минулий міністерська зустріч, в якій взяв участь і глава МЗС РФ Сергій Лавров, який прибув туди з Вашингтона після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, показала, що при всіх існуючих протиріччях ці вісім держав можуть співпрацювати зі стратегічних напрямків, серед яких Арктика займає одне з перших місць.

В "Декларації Фербанкса" підкреслюється прагнення "зберігати мир, стабільність і конструктивну взаємодію в Арктиці", а також сприяти економічному розвитку корінних народів Півночі і вживати заходів по захисту навколишнього середовища Арктики ", передає ТАСС.

Учасники Ради, зазначивши серйозні наслідки кліматичних змін для екології Арктики, зобов'язалися продовжувати зусилля по оцінці впливу цих факторів на морські біоресурси регіону. Вони привітали набуття чинності "Полярного кодексу", покликаного забезпечити безпеку судноплавства при дотриманні екологічних норм, вирішили продовжувати обговорення питання про безпечне транспортування вантажів в Арктиці за участю експертів Міжнародної морської організації.

У документі наголошується на необхідності запобігання загрози забруднення арктичних акваторій нафтою і сміттям, міститься рекомендація провести аналіз ситуації, приділяючи особливу увагу питанням, що стосуються пластикових відходів.

У розділі, присвяченому проблемам економіки регіону, було наголошено на необхідності враховувати інтереси корінних жителів Арктики в області забезпечення продовольчої безпеки і розвитку системи охорони здоров'я.

З метою поліпшення системи телекомунікацій в регіоні прийнято рішення створити спеціальну групу в рамках Арктичної ради, яка займеться оцінкою потреб жителів північних районів в системах зв'язку.

Рекомендовано домагатися рівного доступу до освіти для всіх жителів Арктики і сприяти міжнародним зусиллям у розробці відповідних навчальних програм.

У декларації наголошується на важливості координації наукових досліджень, що стосуються кліматичних змін, міститься заклик розширити міжнародне співробітництво в області метеорології та океанографії.

Посадовим особам, які представляють свої країни в Арктичному раді, було рекомендовано розробити стратегічний план дій і представити його на зустрічі на рівні глав МЗС в 2019 році.

Міністри також підписали в Фербанксі обов'язкове до виконання "Угода про посилення міжнародного наукового співробітництва в Арктиці", яка регулюватиме питання полегшення доступу вчених до дослідницьким центрам в Арктиці, доставки наукового обладнання і матеріалів, підготовки молодих дослідників і наукові обміни.

Арктичний рада була створена в 1996 році для координації дій держав регіону в питаннях сталого розвитку в Арктиці. Він не займається військовими питаннями та питаннями безпеки в регіоні. АС є міжурядовим форумом високого рівня, що забезпечує сприяння співробітництву в цьому регіоні, особливо в сфері захисту навколишнього середовища.

У Арктичному раді діють шість робочих груп:
- по арктичному моніторингу та оцінки,
- по збереженню арктичної флори і фауни,
- щодо попередження, готовності та реагування на надзвичайні ситуації,
- по збереженню арктичної морського середовища,
- з питань сталого розвитку,
- по боротьбі із забрудненням Арктики.

У цих групах позмінно головують країни - учасниці організації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация